Náměstkyně hejtmana Jana Pernicová přijala v úterý 4. června letošní akademické mistry republiky v požárním sportu. Žáci 1. a 2. ročníku oboru Požární ochrana ze Střední průmyslové školy chemické Pardubice získali prestižní titul na začátku května v Ostra

5.6.

Náměstkyně hejtmana Jana Pernicová přijala v úterý 4. června letošní akademické mistry republiky v požárním sportu. Žáci 1. a 2. ročníku oboru Požární ochrana ze Střední průmyslové školy chemické Pardubice získali prestižní titul na začátku května v Ostra

Náměstkyně hejtmana Jana Pernicová přijala v úterý 4. června letošní akademické mistry republiky v požárním sportu. Žáci 1. a 2. ročníku oboru Požární ochrana ze Střední průmyslové školy chemické Pardubice získali prestižní titul na začátku května v Ostravě, kde se soutěž konala již podruhé.

„Výsledek družstva je skvělou propagací hasičského sportu, školy i příslibem do budoucnosti. Odborná kvalifikace žáků tohoto oboru by se měla nadále zvyšovat – v rámci čerpání evropských dotací z regionálního operačního programu vznikne během dvou let v areálu školy nové centrum požární ochrany,“ přiblížila perspektivy relativně nového oboru Jana Pernicová. „Požární ochrana není jen o požárním sportu, ale také o nasazení a obětavosti profesionálních týmů záchranářů a členů sborů dobrovolných hasičů v praxi. Zasahují u požárů, jsou mezi prvními u dopravních nehod, pomáhají v boji s přírodními živly. Jejich role ve společnosti je nezastupitelná,“ řekla při neformálním setkání s žáky náměstkyně.

Všichni členové vítězného týmu jsou v místech svého bydliště dobrovolnými hasiči. Martin Lidmila ze Zbožnova na Skutečsku se vloni v Lotyšsku dokonce stal mistrem světa v požárním sportu, když v běhu na 100 metrů nenašel přemožitele. „Mezi hasiče chodím od svých pěti let. Můj dědeček byl vedoucím Hasičského záchranného sboru v Pardubicích. Máme to zkrátka v rodině,“ svěřila se Eliška Wenigerová, žákyně 2. ročníku oboru Požární ochrana. „Jsem ráda, že mě nakonec maminka pro tento obor přemluvila. Máme ve třídě dobrý kolektiv, spolu s Michaelou Jarošovou jsme v ní jenom dvě děvčata,“ dodala Eliška, která chce ve studiu pokračovat na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava a věnovat se krizovému řízení.  Mezi tzv. ´dobráky´ se zařadil také ředitel školy Jan Ptáček.

Před dvěma týdny byl totiž na chemické průmyslovce založen sbor dobrovolných hasičů. „Zvyšování odbornosti není pouze o technických podmínkách, ale především o kvalifikovaných učitelích. Také proto bude náš učitelský sbor posílen o dva profesionální hasiče,“ prozradil Jan Ptáček.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.10.

Bezpečnostní opatření na 120. Velkou pardubickou

Podle našich informací by měla z letištní plochy jezdit kyvadlová doprava na závodiště, ale pouze PŘED zahájením dostihů.

Společnost celý článek
24.10.

Komunikace pro zdravotnické pracovníky

Střední zdravotnická škola Svitavy začíná realizovat projekt:Vybudování centra celoživotního vzdělávání.

Společnost celý článek
22.2.

Větší komfort pro cestující a zachování rozsahu železniční dopravy. Kraj jedná s dopravci o smlouvě na příštích deset

Pardubický kraj tak pokračuje v jednáních s železničními dopravci o podmínkách pro zajištění dopravní obslužnosti po roce 2018 na dalších deset let.

Společnost celý článek
15.10.

Dny medu navštívilo více než 5 tisíc návštěvníků

„Pardubický kraj věnuje rozšíření včelařské základny zvýšenou pozornost. Příští rok bude rozděleno mezi čtyři desítky začínajících včelařů 480 tisíc korun,“ sdělil radní Kroutil. „Uvědomujeme si zároveň, že pokračovatele potřebují nejen včelaři, ale celé české zemědělství,“ dodal Kroutil.

Společnost celý článek
22.8.

Jak zajistit dětem bezpečnou cestu do školy

Blíží se začátek nového školního roku a pro tisíce prvňáčků i první cesta do školy. Trasa, která pohledem dospělého působí bezpečně, může ale pro dítě skrývat řadu nástrah. Proto je vhodné celou cestu od domu až do školy ještě před koncem prázdnin s dítětem několikrát projít a podívat se na ni dětskýma očima.

Společnost celý článek
17.5.

Pouchovští budou mít novou sportovní halu

Začátkem roku 2020 by měla veřejnosti sloužit nová sportovní hala v městské části Pouchov na severu Hradce Králové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting