Náměstkyně hejtmana Jana Pernicová přijala v úterý 4. června letošní akademické mistry republiky v požárním sportu. Žáci 1. a 2. ročníku oboru Požární ochrana ze Střední průmyslové školy chemické Pardubice získali prestižní titul na začátku května v Ostra

5.6.

Náměstkyně hejtmana Jana Pernicová přijala v úterý 4. června letošní akademické mistry republiky v požárním sportu. Žáci 1. a 2. ročníku oboru Požární ochrana ze Střední průmyslové školy chemické Pardubice získali prestižní titul na začátku května v Ostra

Náměstkyně hejtmana Jana Pernicová přijala v úterý 4. června letošní akademické mistry republiky v požárním sportu. Žáci 1. a 2. ročníku oboru Požární ochrana ze Střední průmyslové školy chemické Pardubice získali prestižní titul na začátku května v Ostravě, kde se soutěž konala již podruhé.

„Výsledek družstva je skvělou propagací hasičského sportu, školy i příslibem do budoucnosti. Odborná kvalifikace žáků tohoto oboru by se měla nadále zvyšovat – v rámci čerpání evropských dotací z regionálního operačního programu vznikne během dvou let v areálu školy nové centrum požární ochrany,“ přiblížila perspektivy relativně nového oboru Jana Pernicová. „Požární ochrana není jen o požárním sportu, ale také o nasazení a obětavosti profesionálních týmů záchranářů a členů sborů dobrovolných hasičů v praxi. Zasahují u požárů, jsou mezi prvními u dopravních nehod, pomáhají v boji s přírodními živly. Jejich role ve společnosti je nezastupitelná,“ řekla při neformálním setkání s žáky náměstkyně.

Všichni členové vítězného týmu jsou v místech svého bydliště dobrovolnými hasiči. Martin Lidmila ze Zbožnova na Skutečsku se vloni v Lotyšsku dokonce stal mistrem světa v požárním sportu, když v běhu na 100 metrů nenašel přemožitele. „Mezi hasiče chodím od svých pěti let. Můj dědeček byl vedoucím Hasičského záchranného sboru v Pardubicích. Máme to zkrátka v rodině,“ svěřila se Eliška Wenigerová, žákyně 2. ročníku oboru Požární ochrana. „Jsem ráda, že mě nakonec maminka pro tento obor přemluvila. Máme ve třídě dobrý kolektiv, spolu s Michaelou Jarošovou jsme v ní jenom dvě děvčata,“ dodala Eliška, která chce ve studiu pokračovat na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava a věnovat se krizovému řízení.  Mezi tzv. ´dobráky´ se zařadil také ředitel školy Jan Ptáček.

Před dvěma týdny byl totiž na chemické průmyslovce založen sbor dobrovolných hasičů. „Zvyšování odbornosti není pouze o technických podmínkách, ale především o kvalifikovaných učitelích. Také proto bude náš učitelský sbor posílen o dva profesionální hasiče,“ prozradil Jan Ptáček.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.8.

Pardubický kraj bude udělovat školním jídelnám vlastní hvězdy

Novou motivací bude jídelnám i možnost získat ne sice michelinskou, ale krajskou Hvězdu Pardubického kraje, která bude kvalitu jídelny stvrzovat.

Společnost celý článek
19.5.

Hospodářská recese tíží i neziskové organizace

Po škrtech, které proběhly na přelomu roku téměř v každé společnosti, totiž moc peněz na dobročinné účely nezbylo.

Společnost celý článek
22.9.

Vysoké Mýto už vyrábí i bioplyn

Základním cílem projektu je vytvořit ucelený systém nakládání s biologicky rozložitelnými odpady v regionu.

Společnost celý článek
19.11.

Řidiči, pozor u Opatovic nad Labem

Tato komunikace bude uzavřena od středeční 9. hodiny ranní do páteční 13. hodiny.

Společnost celý článek
24.8.

Studenti společně poznávají střední Evropu

V projektu je kromě Pardubic zapojena slovenská Povážská Bystrica, maďarský Csongrad a polský Belchatow.

Společnost celý článek
31.12.

Péče v nemocnicích je od ledna zajištěna

Pardubický kraj čekal s podpisem až na konec roku v rámci solidarity s dalšími kraji, kde nebyla jednání tak daleko.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting