Náměstkyně hejtmana Jana Pernicová přijala v úterý 4. června letošní akademické mistry republiky v požárním sportu. Žáci 1. a 2. ročníku oboru Požární ochrana ze Střední průmyslové školy chemické Pardubice získali prestižní titul na začátku května v Ostra

5.6.

Náměstkyně hejtmana Jana Pernicová přijala v úterý 4. června letošní akademické mistry republiky v požárním sportu. Žáci 1. a 2. ročníku oboru Požární ochrana ze Střední průmyslové školy chemické Pardubice získali prestižní titul na začátku května v Ostra

Náměstkyně hejtmana Jana Pernicová přijala v úterý 4. června letošní akademické mistry republiky v požárním sportu. Žáci 1. a 2. ročníku oboru Požární ochrana ze Střední průmyslové školy chemické Pardubice získali prestižní titul na začátku května v Ostravě, kde se soutěž konala již podruhé.

„Výsledek družstva je skvělou propagací hasičského sportu, školy i příslibem do budoucnosti. Odborná kvalifikace žáků tohoto oboru by se měla nadále zvyšovat – v rámci čerpání evropských dotací z regionálního operačního programu vznikne během dvou let v areálu školy nové centrum požární ochrany,“ přiblížila perspektivy relativně nového oboru Jana Pernicová. „Požární ochrana není jen o požárním sportu, ale také o nasazení a obětavosti profesionálních týmů záchranářů a členů sborů dobrovolných hasičů v praxi. Zasahují u požárů, jsou mezi prvními u dopravních nehod, pomáhají v boji s přírodními živly. Jejich role ve společnosti je nezastupitelná,“ řekla při neformálním setkání s žáky náměstkyně.

Všichni členové vítězného týmu jsou v místech svého bydliště dobrovolnými hasiči. Martin Lidmila ze Zbožnova na Skutečsku se vloni v Lotyšsku dokonce stal mistrem světa v požárním sportu, když v běhu na 100 metrů nenašel přemožitele. „Mezi hasiče chodím od svých pěti let. Můj dědeček byl vedoucím Hasičského záchranného sboru v Pardubicích. Máme to zkrátka v rodině,“ svěřila se Eliška Wenigerová, žákyně 2. ročníku oboru Požární ochrana. „Jsem ráda, že mě nakonec maminka pro tento obor přemluvila. Máme ve třídě dobrý kolektiv, spolu s Michaelou Jarošovou jsme v ní jenom dvě děvčata,“ dodala Eliška, která chce ve studiu pokračovat na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava a věnovat se krizovému řízení.  Mezi tzv. ´dobráky´ se zařadil také ředitel školy Jan Ptáček.

Před dvěma týdny byl totiž na chemické průmyslovce založen sbor dobrovolných hasičů. „Zvyšování odbornosti není pouze o technických podmínkách, ale především o kvalifikovaných učitelích. Také proto bude náš učitelský sbor posílen o dva profesionální hasiče,“ prozradil Jan Ptáček.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.11.

Starostové, kraj i europoslanec vyzývají ministerstvo dopravy k výstavbě strategické silnice R 35

„Dopravní situace v Pardubickém kraji je neúnosná a současný stav ohrožuje lidské životy. Ministerstvo dopravy musí využít v tomto programovacím období peníze z evropských fondů na dostavbu R 35. Je neuvěřitelné, že se celé dlouhé roky nic neděje a přesto, že ministerstvo dopravy v roce 2006 podepsalo memorandum, kde je uvedena důležitost výstavby R 35, byla zbudována pouze malá část této komunikace,“ vysvětluje důvody tohoto aktu europoslanec Zdechovský.

Společnost celý článek
22.11.

Velvyslankyně uvítala záměr dosplavnění Labe

Paní velvyslankyně hovořila o připravovaných obchodních misích a o společných worshopech a seminářích.

Společnost celý článek
26.10.

Do Cinestaru se chodí také na operu

Sérii přímých přenosů operních vystoupení zahájil Cinestar Pardubice v sobotu 24.října operou Aida od Giuseppe Verdiho.

Společnost celý článek
5.3.

Systém vratných kelímků na kávu Otoč kelímek funguje nově i v Pardubicích

První český systém vratných kelímků se opět rozšiřuje. Původně olomoucký projekt mohou lidé nově využívat také v Pardubicích. Město se tak připojí k Praze, Brnu, Ostravě, Hradci Králové, Jihlavě a řadě dalších míst, kde systém od loňského roku funguje.

Společnost celý článek
9.2.

Janečková a Špiner u diváků opět zabodovali

Divácky nejoblíbenějším hercem roku 2009 stal Ladislav Špiner, který tak obhájil své loňské vítězství v anketě.

Společnost celý článek
11.2.

Kojencké oddělení přestavěli na rodinné buňky

Určitě chceme pokračovat v modernizaci. Chtěli bychom nabídnout dětem s matkami ještě další byty.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting