Namísto kritiky urychlete přijetí zákona o záchrankách

23.2.

Namísto kritiky urychlete přijetí zákona o záchrankách

Namísto kritiky urychlete přijetí zákona o záchrankách

Radní Markéta Tauberová obdržela od poslance Pavla Severy dopis, v němž se zajímá o financování provozu záchranné služby v Pardubickém kraji.   Sdělila mu, že Pardubickému kraji jde především o zvyšování kvality péče ve zdravotnických zařízeních. Vyzvala poslance, aby ve sněmovně urychlil projednávání zákona o záchrankách:   „Jako představitel zákonodárné moci můžete pomoci, aby stát, který také  zodpovídá za umístění letecké záchranné služby, tento problém řešil,“ uvedla Tauberová.      Radní ocenila poslancův zájem o krajské zdravotnictví a Zdravotnickou záchrannou službu v Pardubickém kraji. „Nicméně sám jistě nejlépe víte, že kritické místo ve financování je chybějící zákon o zdravotnické záchranné službě. I přesto, že si každý občan platí zdravotní pojištění, nemá státem zaručeno, že mu bude v případě ohrožení života poskytnuta první pomoc," pokračovala radní Tauberová. "Celé dvě třetiny nákladů na zajištění této činnosti musí hledat kraje ve svých rozpočtech,“ odpověděla radní na poslancovy dotazy. „Jako představitel zákonodárné moci byste spíše vy měl občanům vysvětlit, proč dosud zákon o záchranné službě nebyl přijat,“ vyzvala poslance k tomu, aby se snažil ve sněmovně prosadit novelu zákona.       „Bezpečnost pacientů a kvalitu poskytované péče považujeme za prioritu. Snažíme se vytvořit takové podmínky, aby zdravotnictví v kraji posílilo. Koncepce zdravotnictví naznačuje cesty, jak chceme docílit toho, že se naše krajská zařízení budou chovat jako dobrý hospodář,“ reagovala radní Tauberová na  nepravdivé výroky poslance, že kraj experimentuje se zdravím občanů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.12.

Petr Šilar bude na venkově nadále pomáhat

Radní Petr Šilar (KDU-ČSL) chce i ve funkci neuvolněného radního Pardubického kraje nadále pomáhat na venkově

Společnost celý článek
7.5.

Český Majáles poprvé v Pardubicích

Na obrovský úspěch Královéhradeckého Majálesu budou navazovat v tomto týdnu i Pardubice.

Společnost celý článek
10.11.

Maskota dětské olympiády šijí pardubičtí vězni. Kraje chtějí změnu financování Her

Olympiáda dětí a mládeže 2018 v Pardubickém kraji začne už za 80 dní. Soutěžit na ní budou starší žáci a žákyně v 11 sportovních disciplínách, mezi kterými nechybí tradiční zimní sporty jako hokej či biatlon, ale i ty méně obvyklé jako šachy a tanec.

Společnost celý článek
13.3.

Aktivní zálohy a devět let v NATO

Za ta léta, strávená v NATO, jsme dokázali světu, že sem patříme a vydobyli jsme si respekt nejen prostřednictvím mírových misí.

Společnost celý článek
31.5.

Podnikatelská elita se setkala na zámku v Pardubicích

Všeobecně je mladých, technicky vzdělaných lidí málo, a to i přes to, že platy v průmyslu jsou poměrně vysoké.

Společnost celý článek
28.7.

Archeologové na Velkém náměstí představí své nálezy

Ve čtvrtek 12. srpna se na Velkém náměstí (u bývalé radnice) v Hradci Králové uskuteční „den otevřených sond“

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting