Narodil se budoucí vítěz Pardubické juniorky?

17.1.

Narodil se budoucí vítěz Pardubické juniorky?

 Prvního občánka Pardubického kraje letošního roku Pavlíka Čejku navštívil doma v Pardubicích hejtman Martin Netolický. Spokojenému miminku a jeho rodičům věnoval pět tisíc korun a plyšáka. Maminku Lucii potěšil květinou.
     „Přeji Pavlíkovi, ať má chuť do života, ať vám dělá jenom samou radost. Přeji mu také, aby si užil krásné dětství a rád se vzdělával a žil spokojený život,“ popřál hejtman Martin Netolický rodičům při předávání peněžitého daru. „Věřím, že vám tato symbolická částka alespoň trochu pomůže. Vidím, že je Pavlík spokojený a dobře prospívá,“ dodal Netolický, od kterého se miminko nechalo bez problémů pochovat.


     Rodiče si pochvalovali porodnici v Chrudimi


     Hejtman se zajímal také o kvalitu péče v chrudimské porodnici. „Byli jsme moc spokojení. Porod šel moc dobře, byl tam velmi milý a ochotný personál,“ pochvalovala si přístup porodnice v Chrudimi maminka Lucie Václavská. Štěstím zářil i tatínek Pavel Čejka, který při porodu stihl se svou přítelkyní i novoroční políbení. Ani novoroční ohňostroj rodiče neznejistil.


     Bude z Pavlíka vítěz Pardubické juniorky?


     Na výběru jména pro první občánka kraje se rodiče shodli bez problémů, Pavlík ho podělil po tatínkovi a dědečkovi. S prvorozeným synem mají rodiče jasné plány, bude z něho sportovec - tenista. „Byli bychom rádi, kdyby byl tenista a vyhrál tenisovou juniorku nebo Wimbledon,“ dodal s nadsázkou a humorem šťastný tatínek.
 
     Fakta
     První občánek Pardubického kraje 2014:
     Pavel Čejka, narozen v 1:22 hodin
     místo narození: Chrudimská nemocnice, a.s.
     Bydliště: Pardubice
     Porodní váha: 2820 gramů
     Výška: 49 centimetrů

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.10.

Turistický portál kraje je úspěšný

Kromě toho byl portál jen v letošním roce oceněn 1. místem v rámci Zvláštní ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách při soutěži Zlatý erb 2018 v kategorii Regiony a ve Velké ceně cestovního ruchu 2017/2018 prvním místem v kategorii Nejlepší elektronický projekt.

Společnost celý článek
17.1.

Kapacita věznic je naplněna, amnestie nepomohla

Generální ředitel Petr Dohnal seznámil členy bezpečnostní rady s fungováním a aktivitami Vězeňské služby ČR. „Zaměstnáváme v celé republice okolo 11 tisíc zaměstnanců, zajišťujeme chod 35 vazebních věznic a věznic, provozujeme dvě nemocnice, vlastní akademii pro zaměstnance a střední odborné učiliště pro vězněné osoby,“ sdělil Dohnal.

Společnost celý článek
19.6.

Starostové se vzdělávali v problematice zadávání veřejných zakázek

„Znalost vyhlášky o zadávání veřejných zakázek považuji za velmi důležitou. Všichni starostové a lidé pracující na městských a obecních úřadech vědí, že se bez ní neobejdou a že neznalost tohoto zákona může být zásadním nedostatkem,“ zahájila bezplatný seminář radní zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hana Štěpánová. Ta si klade za cíl vycházet vstříc starostům měst a obcí a nabídnout jim bezplatně školení na nejrůznější témata.

Společnost celý článek
15.6.

Další projekty a investice do Hradecko-pardubické aglomerace dostaly zelenou

„Schválili jsme pět záměrů z oblasti předaplikačního výzkumu vysokých škol hradecké fakultní nemocnice. Z oblasti polytechnického vzdělávání rekonstrukci a vybavení jedné základní a jedné střední školy, revitalizaci národní kulturní památky a vybudování cyklostezky,“ dodal královéhradecký primátor Zdeněk Fink.

Společnost celý článek
17.4.

Lidový dům v Brněnci bude patřit divadelníkům

Odborná porota, ve složení prof. František Laurin, divadelní režisér, scénograf Mgr. Petr Kolínský a Ivan Loněk, vybere nejúspěšnější divadelní soubor, který bude reprezentovat Pardubický kraj na přehlídce Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.

Společnost celý článek
7.12.

Dar od jednoho z uživatelů letiště pomůže okolním lokalitám

„Stejně jako naši předchůdci, i my vedeme řadu jednání se stěžovateli na nadměrný hluk z letiště, ale také se samotnými původci hluku. LOM se ke své společenské zodpovědnosti přihlásil a výsledkem je, že daruje městu milion korun,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek. Podmínkou dárce přitom bylo, aby město peníze rozdělilo rovnoměrně mezi hlukem nejvíce zatížené oblasti, tedy Nemošice, Duklu a Svítkov. Starostové příslušných městských obvodů vybrali akce, které chtějí z těchto peněz dotovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting