Národní hřebčín představil program akcí na rok 2016

8.1.

Národní hřebčín představil program akcí na rok 2016

Národní hřebčín oznamuje všem příznivcům nejen starokladrubských koní, že v průběhu měsíce prosince zveřejnil na svých stránkách program akcí na rok 2016. Vybrat si v něm mohou milovníci koní, historie, přírody i vzdělání. Vedle odborných akcí a prohlídkových okruhů nebo zážitkových jízd na koni i kočárem v malebném prostředí Kladrubského Polabí a okolí Slatiňan pro Vás téměř každý měsíc připravují TOP akci a mnoho dalších zajímavých činností a aktivit.


V první půli roku 2016 se uskuteční hned dvě stěžejní akce celé sezóny. Na hlavním nádvoří hřebčína, které je lemované stájemi, kostelem, zámkem a kočárovnou proběhne 28. 5. DEN STAROKLADRUBSKÉHO KONĚ – „Slavnostní představení zrekonstruovaného hřebčína veřejnosti“. O měsíc později si na své přijdou i milovníci tradičních Velkých jezdeckých dnů. Na závodišti v těsné blízkosti hřebčína v Kladrubech nad Labem proběhne poslední červnovou neděli, 26. 6. 2016 VELKÝ JEZDECKÝ DEN. Obě akce slibují bohatý program a tradiční i nová vystoupení, které pro Vás již nyní připravuje tým zaměstnanců z Národního hřebčína.


Novinkou je zapojení Národního hřebčína do kulturních akcí, které se konají tradičně na více místech v České republice. Patří mezi ně MUZEJNÍ NOC – prezentace sbírky Národního hřebčína na zámku a v kočárovně v Kladrubech nad Labem v rámci atraktivní noční prohlídky, červnová NOC KOSTELŮ, ve které bude hrát hlavní roli nově zrekonstruovaný kostel sv. Václava a Leopolda v Kladrubech nad Labem. Srpnová HRADOZÁMECKÁ NOC - zámecká instalace doby Františka Josefa I. v netradičním představení nebo zářijové DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ v Kladrubech nad Labem i ve Slatiňanech pod mottem „Národní hřebčín, kandidát seznamu UNESCO, představuje své bohatství“.
V rámci programových aktivit budou do seznamu akcí postupně přidávány i vzdělávací aktivity, zajímavé semináře a kurzy.


Národní hřebčín Kladruby nad Labem se těší na Vaši návštěvu a níže malá ochutnávka nejzajímavějších akcí, které doporučujeme zaškrtnout v diáři:

ÚNOR  13. 2. Zimní Jezdecký pohár – Halové závody spřežení, Slatiňany
BŘEZEN 19. 3. Přehlídka koní určených k prodeji, Kladruby nad Labem, Slatiňany
DUBEN  21.-24. 4. Rudolfův pohár – mezinárodní závody spřežení, Kladruby nad Labem
KVĚTEN 28. 5. Den starokladrubského koně, Kladruby nad Labem
ČERVEN 26. 6. Velký jezdecký den, Kladruby nad Labem
SRPEN 7. 8. Dámský den, Slatiňany
ZÁŘÍ 10. 9. MČR spřežení 2016, Heřmanův Městec
ŘÍJEN 28. 10. Hubertova jízda pro veřejnost, Kladruby nad Labem 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.9.

Festival Hrady CZ uzavře svou letošní česko-moravskou tour na Bezdězu, vystoupí zde Richard Müller, Mig 21 či Arakain a Lucie Bílá

Po dvanácti letech se na festival vrátil Richard Müller, který hrál na prvním ročníku festivalu a zcela poprvé v historii si zde mohou fanoušci vychutnat koncert Arakainu a Lucie Bílé. Dále zde vystoupí Mig 21, Tomáš Klus, Mandrage, No Name, Horkýže Slíže nebo kapela Olympic a další interpreti a kapely.

Společnost celý článek
7.3.

A kdo pomáhá vám? Nominujte ty nejlepší ze sociálních služeb na cenu Duhové křídlo!

Nominace jsou možné ve třech kategoriích, a to Profesionál, Poskytovatel sociálních služeb a Dobrovolník/Filantrop a. Kromě toho ještě porota vybere laureáta Zvláštní ceny za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením.

Společnost celý článek
8.12.

Jeviště Východočeského divadla Pardubice ovládnou Trójanky

Sílu inscenace podtrhne i patnáctičlenný ženský chór umožňující důkladnou práci s mluvním projevem a melodramem.

Společnost celý článek
13.6.

Žamberecké Albertinum se otevřelo návštěvníkům

Ústav rovněž nabízí 20 sociálních lůžek pro péči o občany s chronickými nemocemi, celkovou nemohoucností.

Společnost celý článek
29.10.

Nezisková organizace Šance pro tebe hostila minulý týden tradiční setkání zástupců dobrovolnických center Pardubického kraje.

Obsah debaty shrnul Michal Chlumský z Koalice nevládek Pardubicka: „Přítomní dobře poznamenali, že dobrovolnické činnosti se čím dál více věnuje i střední a starší generace. Hovořili jsme například o dobrovolnících z řad seniorů, kteří mají mnoho elánu a svůj volný čas chtějí trávit aktivně a dobrovolnická činnost je pro ně také zajímavým zpestřením dne.

Společnost celý článek
23.4.

Andrlův Chlum: jen Nejtvrdší hasič přežívá!

Vlastní trať je dimenzována vždy pouze pro jednoho soutěžícího, takže ti budou startovat postupně v pětiminutových intervalech.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting