Naši hasiči zabodovali v jihokorejském Daegu

2.9.

Dva profesionální hasiči z Hasičského záchranné služby (HZS) Pardubického kraje úspěšně reprezentovali Pardubický kraj na Světových hrách hasičů v jihokorejském Daegu. Výprava profesionálů z HZS Pardubického kraje v zastoupení Ireny Šlezingrové a Lukáše Nováka hájili nejen svůj kraj ale i celou Českou republiku. Po úspěších na předchozích světových hasičských hrách bojovali za obhajobu svých kvalitních výsledků. Tisíce kilometrů od domova, v Jižní Koreji, v hornatém městečku Daegu, při letošních hasičských hrách opět zářily české vlajky, opět naši sportovci stáli na stupních vítězů a pohled jak se jim na prsou lesknou medaile budí v každém z nás úctu a přináší poděkování za tak skvělou reprezentaci. Českou republiku na světových hrách, které se konaly od 19. do 29.srpna, reprezentoval tým 25 závodníků z celé naší republiky. Irena Šlezingrová závodila v kanoistice – v K1 na 500 metrů (kajak jednotlivci) a vybojovala 3. místo. V kategorii K2 na 500 metrů (kajak dvojic), kde Irena loď sdílela s Rumunkou Adrianou Paraschiv, skončila na skvělém 2. místě. Na trenažéru pak měla Irena Šlezingrová zdolat 2 tisíce metrů. V této kategorii pak rovněž zabodovala a obsadila 2. místo. V závodu dračích lodí (10 osob na lodi) na vzdálenost 500 metrů nakonec obsadila v konkurenci dalších 31 lodí krásné 3. místo Světových her se rovněž účastnil hasič z územního odboru Ústí nad Orlicí Lukáš Novák, mistr Evropy a mistr světa v TFA z roku 2008. Ve vrcholové disciplíně TFA získal zlatou medaili v kategorii do 30 let. V disciplíně Stairrun (běh do kopce 1,5 kiloetru a výstup do schodů – 1500 schodů) obsadil Lukáš Novák nádherné místo třetí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.3.

Casting Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2017 v Paláci Pardubice

Chcete se stát modelkou či modelem? Cesta k vašemu snu nikdy nebyla jednodušší. Do soutěže se mohou přihlásit všechny dívky ve věku 13 až 21 let s výškou nad 170 cm a mladí muži ve věku 15 až 23 let s výškou nad 183 cm. Všichni účastníci castingu absolvují vstupní pohovor se zástupci agentury Elite a získají dárky od partnerů projektu. Probíhat bude i losování, v němž můžete získat různé vlasové či dekorativní výrobky, a poradenství ohledně úpravy vlasů či zvýraznění přirozené krásy.