Nebezpečný odpad definitivně opustí Chvaletice

29.8.

Nebezpečný odpad definitivně opustí Chvaletice

Nebezpečný odpad definitivně opustí Chvaletice

V noci ze 4. na 5. září 2007 odjede z Chvaletic na Pardubicku poslední transport nebezpečného odpadu k likvidaci do ostravské spalovny. Půjde o zhruba 45 tun toxických a pro životní prostředí nebezpečných látek, které specialisté roztřídili v místním nelegálním skladu chemikálií a odpadů. O trase a zabezpečení transportu jednala na pardubickém krajském úřadu koordinační skupina složená ze zástupců Pardubického kraje, Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, města Chvaletice, Policie ČR, České inspekce životního prostředí a firmy Dekonta. „Transport vyjede z chvaletického skladu 4. září o půlnoci a pojede po trase Čáslav – Havlíčkův Brod – dálnice D1 směr Brno – Olomouc – Hranice na Moravě a Ostrava. Do tamní spalovny by měl dorazit 5. září v šest hodin ráno,“ řekl Otakar Herberk z firmy Dekonta. Dvě nákladní soupravy se čtyřmi kontejnery budou doprovázet vozy hasičů a policie. Pardubický kraj bude o transportu informovat i hejtmany 5 krajů, přes které vozy projedou (kraje Středočeský, Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj). „Prostřednictvím policie jsme také požádali o zajištění hladkého a bezpečného průjezdu centrem Ostravy,“ dodal Herberk. „Je to poslední transport toxických odpadů z Chvaletic. Zůstanou nám tu už jen méně nebezpečné odpady, které budou zlikvidovány do 14. září. V tento den se také uskuteční kontrolní den, kdybychom si měli od Dekonty převzít vyklizené haly,“ řekl Petr Šilar, radní Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova. Připomněl však, že na místě prozatím zůstanou odorizační jednotky, které musí být likvidovány v chladném počasí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.7.

Studenti po skončení školy tápou

Velkým problémem je finanční náročnost speciálních kurzů, které si většinou čerství absolventi nemohou dovolit.

Společnost celý článek
7.6.

V Pardubickém kraji končí opravy silnic I. třídy po zimě

Silničáři v těchto dnech dokončují opravy závad na silnicích 1. třídy v Pardubické kraji, které způsobila zima. Šlo především o opravy děr a popraskaného asfaltu.

Společnost celý článek
18.4.

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Smyslem burzy je spojování světů neziskovek, firem a veřejné správy, zapojena je však do ní prostřednictvím hlasování i veřejnost. „Hlasovat pro přihlášené projekty v okresech Pardubice a Chrudim je možné od 13. dubna do 20. dubna do 12:00. Věříme, že veřejnost této možnosti využije, navštíví náš web www.burzafilantropie.cz, a touto jednoduchou cestou podpoří svou oblíbenou neziskovku nebo projekt, který ji svou prospěšností zaujme nejvíce,“ vyzývá k zapojení do této dobročinné aktivity senátorka Miluše Horská, která je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
4.6.

Na Univerzitě Pardubice začaly přijímačky

Univerzita Pardubice letos plánuje přijmout na 5 tisíc uchazečů o vysokoškolské studium.

Společnost celý článek
19.3.

Koncem března začne revitalizace parku Na Špici.

Součástí revitalizace je oprava hřiště, výstavba dětského hřiště a vzdělávacího pavilonu, který bude také sloužit jako zázemí pro sportovce, matky s dětmi i správce.

Společnost celý článek
4.9.

O víkendu se znovu otevře po rekonstrukci Zelená brána

Opravy se sice protáhly, protože se jako nutné ukázalo také opravit ochoz. Nyní však můžeme říct, že je Zelená brána pro návštěvníky na několik desítek let bezpečná,

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting