Nebezpečný odpad definitivně opustí Chvaletice

29.8.

Nebezpečný odpad definitivně opustí Chvaletice

Nebezpečný odpad definitivně opustí Chvaletice

V noci ze 4. na 5. září 2007 odjede z Chvaletic na Pardubicku poslední transport nebezpečného odpadu k likvidaci do ostravské spalovny. Půjde o zhruba 45 tun toxických a pro životní prostředí nebezpečných látek, které specialisté roztřídili v místním nelegálním skladu chemikálií a odpadů. O trase a zabezpečení transportu jednala na pardubickém krajském úřadu koordinační skupina složená ze zástupců Pardubického kraje, Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, města Chvaletice, Policie ČR, České inspekce životního prostředí a firmy Dekonta. „Transport vyjede z chvaletického skladu 4. září o půlnoci a pojede po trase Čáslav – Havlíčkův Brod – dálnice D1 směr Brno – Olomouc – Hranice na Moravě a Ostrava. Do tamní spalovny by měl dorazit 5. září v šest hodin ráno,“ řekl Otakar Herberk z firmy Dekonta. Dvě nákladní soupravy se čtyřmi kontejnery budou doprovázet vozy hasičů a policie. Pardubický kraj bude o transportu informovat i hejtmany 5 krajů, přes které vozy projedou (kraje Středočeský, Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj). „Prostřednictvím policie jsme také požádali o zajištění hladkého a bezpečného průjezdu centrem Ostravy,“ dodal Herberk. „Je to poslední transport toxických odpadů z Chvaletic. Zůstanou nám tu už jen méně nebezpečné odpady, které budou zlikvidovány do 14. září. V tento den se také uskuteční kontrolní den, kdybychom si měli od Dekonty převzít vyklizené haly,“ řekl Petr Šilar, radní Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova. Připomněl však, že na místě prozatím zůstanou odorizační jednotky, které musí být likvidovány v chladném počasí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.8.

Zpráva o kontrolách falzifikátů provedených ČOI

V červenci nabylo 39 správních řízení právní moci z čehož 22 správních řízení je s neznámou osobou.

Společnost celý článek
1.4.

Na práci psovodů se přijeli podívat i zahraniční hosté.

Ve dnech 25. až 29. března 2019 se uskutečnil Přebor Krajského ředitelství policie Pardubického kraje psovodů se služebními psy pro rok 2019 s mezinárodní účastí v areálu účelového zařízení krajského ředitelství v Trpišově.

Společnost celý článek
2.3.

Pravidelná zkouška sirén

Přezkoušení poplachových sirén HZS slouží ke kontrole systému varování obyvatelstva před hrozícím nebo již vzniklým nebezpečím, v důsledku mimořádné události, popřípadě krizové situace a postupnému získávání návyku činnosti občanů na varovné signály HZS.

Společnost celý článek
14.5.

Centra se sejdou v Lázních Bohdaneč

Pracovníci center se tak dozví například podrobnosti o hlavních propagačních tématech roku 2008.

Společnost celý článek
21.4.

Modeláři připomněli odkaz válečného hrdiny bitvy o Británii

Výstava dokládá skutečnost, že nejen v Pardubicích je vztah k letectví natrvalo zakořeněn.

Společnost celý článek
18.7.

„Přechodné zaměstnání“ se bude stěhovat

Minulý měsíc bylo oznámeno, že areál bývalých kasáren Hůrka, kde již tři roky sídlí naše zařízení, se připravuje k likvidaci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting