Nebezpečný odpad definitivně opustí Chvaletice

29.8.

Nebezpečný odpad definitivně opustí Chvaletice

Nebezpečný odpad definitivně opustí Chvaletice

V noci ze 4. na 5. září 2007 odjede z Chvaletic na Pardubicku poslední transport nebezpečného odpadu k likvidaci do ostravské spalovny. Půjde o zhruba 45 tun toxických a pro životní prostředí nebezpečných látek, které specialisté roztřídili v místním nelegálním skladu chemikálií a odpadů. O trase a zabezpečení transportu jednala na pardubickém krajském úřadu koordinační skupina složená ze zástupců Pardubického kraje, Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, města Chvaletice, Policie ČR, České inspekce životního prostředí a firmy Dekonta. „Transport vyjede z chvaletického skladu 4. září o půlnoci a pojede po trase Čáslav – Havlíčkův Brod – dálnice D1 směr Brno – Olomouc – Hranice na Moravě a Ostrava. Do tamní spalovny by měl dorazit 5. září v šest hodin ráno,“ řekl Otakar Herberk z firmy Dekonta. Dvě nákladní soupravy se čtyřmi kontejnery budou doprovázet vozy hasičů a policie. Pardubický kraj bude o transportu informovat i hejtmany 5 krajů, přes které vozy projedou (kraje Středočeský, Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj). „Prostřednictvím policie jsme také požádali o zajištění hladkého a bezpečného průjezdu centrem Ostravy,“ dodal Herberk. „Je to poslední transport toxických odpadů z Chvaletic. Zůstanou nám tu už jen méně nebezpečné odpady, které budou zlikvidovány do 14. září. V tento den se také uskuteční kontrolní den, kdybychom si měli od Dekonty převzít vyklizené haly,“ řekl Petr Šilar, radní Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova. Připomněl však, že na místě prozatím zůstanou odorizační jednotky, které musí být likvidovány v chladném počasí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.3.

Ministři Bárta a Besser přijedou do Ústí tento pátek

Chceme pánům ministrům osobně poděkovat, protože bez nich by byla rekonstrukce staré dámy velmi nejistá.

Společnost celý článek
6.2.

Policisté získali autentické záběry podezřelých

Z domu poté odcizily finanční hotovost v částce několika desítek tisíc korun a z místa odjely přistaveným osobním vozidlem.

Společnost celý článek
21.8.

Krásné „kulatiny“ Anny Štěpánkové

Paní Štěpánková, rozená Stehnová, se narodila v obci Medlešice nedaleko Chrudimi a pochází z celkem osmi dětí.

Společnost celý článek
15.7.

V ČR je možné staré elektro a baterie poslat k ekologické likvidaci zdarma balíkem, umožňuje to nová služba re:BALÍK

Pokud vysloužilé elektro váží více než dvacet kilogramů, lze k jeho odvozu z domova využít již tradiční služby Buď líný. V takovém případě si pro zabalený balík přijede přímo do domácnosti kurýrní služba. Jeden balík přitom může vážit maximálně padesát kilogramů. Této hmotnosti odpovídá například jedna starší televize, nebo tiskárna s monitorem. Služba zároveň nevylučuje odvoz více balíků než jeden.

Společnost celý článek
19.10.

Letní stadion dostane další šanci

Oprava samotného stadionu vyjde na 250 milionů korun bez DPH, zbylé výdaje jsou určeny na vybudování dalšího zázemí pro sportovce, parkovacích míst, osvětlení a řešeno bude také nábřeží Labe. Rekonstrukce se tak nebude týkat pouze areálu letního stadionu, nýbrž i jeho okolí,“ podotkla náměstkyně primátora zodpovědná za územní plánování a investice Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
7.11.

U přednádraží se stěhují stojany na kola i zastávky MHD

Změny čekají od pondělí 21. listopadu také cestující využívající pardubické MHD. Ta nebude zajíždět k nádraží, ale bude vedena po Palackého třídě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting