Nebezpečný střelec ve škole

9.12.

Nebezpečný střelec ve škole

 Cvičení - nejprve výbuch kostela a pak střelec ve škole.  
Dne 24. listopadu 2016 v poledních hodinách proběhlo prověřovací cvičení zaměřené na zákrok proti takzvanému aktivnímu střelci. První fáze cvičení proběhla v Nasavrkách. Zde došlo k simulovanému výbuchu kostela. Na místo ihned začali přijíždět nejbližší hlídky. Následovala druhá fáze, která zahrnovala útok již zmíněného aktivního střelce, a to na Gymnáziu v Hlinsku. Jako první dorazila k budově Gymnázia hlídka kolegů z místního Obvodního oddělení Hlinsko následována hlídkou skutečských policistů. Tyto dvě hlídky společně vstoupily do budovy. Postupně se na místo sjely další hlídky z okolí – OOP Třemošnice, OOP Chrudim, OOP Heřmanův Městec a OOP Polička. Tyto hlídky postupně takticky „pročišťovaly budovu“. Ozbrojeného pachatele se podařilo eliminovat kolegům z Hlinska. Po provedeném zákroku následovalo taktické obsazení budovy a evakuace zraněných osob.
Úkolem cvičení bylo prověřit společný postup několika policejních hlídek, komunikaci mezi hlídkami a operačním střediskem a samotný taktický postup policistů při zákroku proti ozbrojenému pachateli v budově. Vzhledem k maximální autentičnosti cvičení je klíčové utajení celého cvičení, samotní policisté nevědí, že se jedná o výcvik. Na místo proto přijíždějí policisté v maximální balistické ochraně a s ostrými a nabitými zbraněmi. Před vstupem do budovy proto musí dojít k přezbrojení, kdy zasahující policisté dostávají cvičné zbraně se značkovacím střelivem. Skutečné zbraně musí odevzdat. Tento proces trvá několik minut. Proto se může například figurantům v budově zdát, že zásah policistů je pomalý. Čas samotného zákroku však opět běží až po kompletním přezbrojení. Bezpečnost figurantů a zasahujících policistů je při takovémto druhu cvičení na prvním místě, proto se tato fáze nesmí uspěchat ani podcenit.
Ze studentů Gymnázia byli vybrání figuranti, kterým velmi autenticky namaskovali zranění pracovníci Českého Červeného Kříže.  Před zahájením cvičení byli informováni a poučeni nejen žáci všech tříd ale také odpovědné osoby. V současné době probíhá vyhodnocení celého cvičení, jehož cílem je zlepšení taktických postupů při zákroku proti ozbrojeným pachatelům.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.4.

Anketa Čtenář roku 2017 má svého vítěze

Paní Kánská je sama náruživou čtenářkou. V minulém roce přečetla 238 knih, což je úctyhodný počet. Ráda čte detektivky a literaturu pro ženy,“ vysvětluje vedoucí dětského oddělení Jitka Kyclová. Paní Milena Kánská, coby nejlepší čtenářská babička Krajské knihovny v Pardubicích, získala roční předplatné do knihovny, poukaz na knihy do knihkupectví KOSMAS a upomínkové předměty knihovny, kterými byly obdarovány i další účastnice setkání.

Společnost celý článek
10.1.

Během deseti minut se staly dvě totožné dopravní nehody.

Dnes v ranních hodinách měli policisté na Integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie Pardubického kraje opravdu napilno. Mohli za to kromě počasí a šera brzkých ranních hodin hlavně nepozorní řidiči.

Společnost celý článek
14.12.

Chrám na Chlumku uvítal první poutníky

Martínek tak navázal na historii poutního místa spojeného s jeho zakladatelkou.

Společnost celý článek
8.8.

Technologické centrum ORP Pardubice

Technologické centrum je definováno jako technologická architektura a IT infrastruktura pro poskytování regionálních služeb v oblasti eGovernmentu, jako součást eGon centra ORP tak vytváří robustní, bezpečný, stabilní a vysoce dostupný celek odolný proti výpadkům, umožňující provoz klíčových aplikací a informačních systémů v nepřetržitém režimu.

Společnost celý článek
1.6.

Prodej městských bytů začal

Lidé nyní přesně vědí, za jako částku si mohou obecní byt koupit.

Společnost celý článek
2.5.

Dalším čestným občanem Hradce Králové je Karel Čapek

„Zcela jistě patří Karel Čapek mezi nejznámější postavy naší novodobé historie a v jeho životě má své místo i Hradec Králové. Bezpochyby jde o jednu z nejvýznamnějších osobností, která se zde narodila nebo žila,“ říká k udělení čestného občanství primátor města Alexandr Hrabálek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting