Nebezpečný střelec ve škole

9.12.

Nebezpečný střelec ve škole

 Cvičení - nejprve výbuch kostela a pak střelec ve škole.  
Dne 24. listopadu 2016 v poledních hodinách proběhlo prověřovací cvičení zaměřené na zákrok proti takzvanému aktivnímu střelci. První fáze cvičení proběhla v Nasavrkách. Zde došlo k simulovanému výbuchu kostela. Na místo ihned začali přijíždět nejbližší hlídky. Následovala druhá fáze, která zahrnovala útok již zmíněného aktivního střelce, a to na Gymnáziu v Hlinsku. Jako první dorazila k budově Gymnázia hlídka kolegů z místního Obvodního oddělení Hlinsko následována hlídkou skutečských policistů. Tyto dvě hlídky společně vstoupily do budovy. Postupně se na místo sjely další hlídky z okolí – OOP Třemošnice, OOP Chrudim, OOP Heřmanův Městec a OOP Polička. Tyto hlídky postupně takticky „pročišťovaly budovu“. Ozbrojeného pachatele se podařilo eliminovat kolegům z Hlinska. Po provedeném zákroku následovalo taktické obsazení budovy a evakuace zraněných osob.
Úkolem cvičení bylo prověřit společný postup několika policejních hlídek, komunikaci mezi hlídkami a operačním střediskem a samotný taktický postup policistů při zákroku proti ozbrojenému pachateli v budově. Vzhledem k maximální autentičnosti cvičení je klíčové utajení celého cvičení, samotní policisté nevědí, že se jedná o výcvik. Na místo proto přijíždějí policisté v maximální balistické ochraně a s ostrými a nabitými zbraněmi. Před vstupem do budovy proto musí dojít k přezbrojení, kdy zasahující policisté dostávají cvičné zbraně se značkovacím střelivem. Skutečné zbraně musí odevzdat. Tento proces trvá několik minut. Proto se může například figurantům v budově zdát, že zásah policistů je pomalý. Čas samotného zákroku však opět běží až po kompletním přezbrojení. Bezpečnost figurantů a zasahujících policistů je při takovémto druhu cvičení na prvním místě, proto se tato fáze nesmí uspěchat ani podcenit.
Ze studentů Gymnázia byli vybrání figuranti, kterým velmi autenticky namaskovali zranění pracovníci Českého Červeného Kříže.  Před zahájením cvičení byli informováni a poučeni nejen žáci všech tříd ale také odpovědné osoby. V současné době probíhá vyhodnocení celého cvičení, jehož cílem je zlepšení taktických postupů při zákroku proti ozbrojeným pachatelům.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.3.

Galavečer Den D 2009. Nominujte i vy dobrovolníky

Během galavečera moderovaného Jakubem Železným a Radkou Machkovou bude vyhodnoceno dvacet dobrovolníků.

Společnost celý článek
27.5.

Hrad Kunětická hora ožije řemesly, jako ve středověku.

Návštěvníci si v romantickém prostředí Kunětické hory vykovají podkovu, vykrouží na kruhu hrnek nebo si vyrobí prstýnek. Na hradě lidé potkají kováře, řezbáře, šperkařky, malířku, tkadlenu, krajkářky, košíkáře i sokolníky. „Pozvali jsme sedm desítek řemeslníků.

Společnost celý článek
8.6.

Záložka Víte, jak chutná Baracuda nebo krokodýl? Na BOSCH FRESH FESTIVALU to zjistíte!

Tento styl zážitkové gastronomie pracuje s exotickými, ne příliš dostupnými typy mas a ingrediencí, které si v klasické restauraci běžně neobjednáte. V minulých letech se návštěvníci Bosch Fresh festivalu mohli setkat s úpravou medvěda, krajty nebo žáby a i letos bude menu velmi rozmanité.

Společnost celý článek
16.10.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Prohlídky budou probíhat v sobotu 31.10.2015 v době od 14,00 do 18,00hod.. Zájemci si mohou prohlédnout prakticky veškeré prostory této budov. Mimo jiné, navštívit také místo kde se natáčel kultovní film s Janem Hrušinským v hlavní roli, Spalovač mrtvol.

Společnost celý článek
9.1.

Vyhasly čtyři životy, zabíjela zřejmě i marihuana

Toxikologický rozbor prokázal, že řidič osobního automobilu Opel Omega z Hradce Králové před jízdou užil marihuanu.

Společnost celý článek
7.12.

Když se v Pardubicích bourala Veselka ...

Výprava do minulosti je zakončena symbolicky - listopadovými událostmi z roku 1989.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting