Nejen o cukrovaru v Hrochově Týnci

26.2.

Nejen o cukrovaru v Hrochově Týnci

Nejen o cukrovaru v Hrochově Týnci

Zástupce agrárních komor působících na území Pardubického kraje přijali v sídle kraje v Pardubicích dne 21. února 2007 vicehejtman Roman Línek a radní zodpovědný za oblast životního prostředí, zemědělství a venkova Petr Šilar. „S představiteli agrárních komor a tedy zástupci regionálních zemědělců se setkáváme pravidelně. Navzájem se informujeme o dění v resortu zemědělství i o možnostech, jak tento obor oživit a podpořit ze strany Pardubického kraje,“ řekl vicehejtman Roman Línek, který také přivítal informaci o potřebnosti a kladném hodnocení práce obecně prospěšného sdružení Agrovenkov – Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova, jehož spoluzakladatelem byl i Pardubický kraj. „Probírali jsme také aktuální situaci kolem cukrovaru v Hrochově Týnci. Jeho uzavření ohrožuje především pěstitele cukrové řepy, ale v celkovém měřítku to negativně dopadá na celou oblast zemědělství a tedy i venkova. Se zemědělci jsme proto mluvili o tom, jaké kroky je třeba udělat a jaké kroky Pardubický kraj v této problematice koná a s jakými požadavky půjdu v pátek na jednání s ministrem zemědělství Gandalovičem,“ připojil informaci radní Petr Šilar. Pardubický kraj požaduje odprodání cukrovaru firmě v zemědělském oboru a především chce podporu ministerstva zemědělství pro projekty financované Evropskou unií, které se zaměřují na obnovu postiženého regionu. Dalším požadavkem je, aby tato finanční podpora nepodléhala zdanění. Diskutovaným tématem byla také hrozba zrušení garančního podpůrného fondu pro zemědělce i otázka prodeje půdy cizincům. Z tohoto aktu mají čeští zemědělci, a tedy i zemědělci v Pardubickém kraji, obavy. „Příjemnějším tématem byla příprava červnové propagační akce v Ústí nad Orlicí, kterou pracovně nazýváme „MLS Pardubického kraje“. Půjde o soutěž o nejlepší potravinářský výrobek z masa, mléka a mouky a také potravinářský veletrh, na kterém své výrobky představí regionální producenti a výrobci. Pardubický kraj samozřejmě tuto akci podpoří,“ dodal Šilar.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.5.

Město hledá zdroje na obnovu Machoňovy pasáže

Deml připustil, že pokud se město do oprav pasáže pustí samo, bude muset slevit z představ o rozšíření a dostavbě pasáže.

Společnost celý článek
3.6.

Starobylý rod Wilhelmů bude mít nový prapor

Podle Zdechovského se nejedná pouze o výtvarné ztvárnění, důležité je poznat celou historii rodu Wilhelmů.

Společnost celý článek
19.9.

Archa představí pravý břeh Labe

Projekt zaměřený na pravý břeh Labe má už jedno setkání s veřejností za sebou. Zúčastnila se jej zhruba stovka obyvatel s různými názory.

Společnost celý článek
26.5.

Charita dostala od energetiků novou Fabii

Pardubická Charita bude poprvé ve své historii využívat při poskytování sociálních služeb nový spolehlivý vůz.

Společnost celý článek
1.6.

Začíná dostavba západní tribuny ČEZ arény

Dostavba přijde na více než 131 milionů korun a po její dobu je v okolí haly omezen pohyb chodců.

Společnost celý článek
18.8.

Nad Pardubicemi bude cvičit AWACS

Nejedná se o nic mimořádného, tato cvičení zde jsou prováděna pravidelně

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting