Nejen o cukrovaru v Hrochově Týnci

26.2.

Nejen o cukrovaru v Hrochově Týnci

Nejen o cukrovaru v Hrochově Týnci

Zástupce agrárních komor působících na území Pardubického kraje přijali v sídle kraje v Pardubicích dne 21. února 2007 vicehejtman Roman Línek a radní zodpovědný za oblast životního prostředí, zemědělství a venkova Petr Šilar. „S představiteli agrárních komor a tedy zástupci regionálních zemědělců se setkáváme pravidelně. Navzájem se informujeme o dění v resortu zemědělství i o možnostech, jak tento obor oživit a podpořit ze strany Pardubického kraje,“ řekl vicehejtman Roman Línek, který také přivítal informaci o potřebnosti a kladném hodnocení práce obecně prospěšného sdružení Agrovenkov – Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova, jehož spoluzakladatelem byl i Pardubický kraj. „Probírali jsme také aktuální situaci kolem cukrovaru v Hrochově Týnci. Jeho uzavření ohrožuje především pěstitele cukrové řepy, ale v celkovém měřítku to negativně dopadá na celou oblast zemědělství a tedy i venkova. Se zemědělci jsme proto mluvili o tom, jaké kroky je třeba udělat a jaké kroky Pardubický kraj v této problematice koná a s jakými požadavky půjdu v pátek na jednání s ministrem zemědělství Gandalovičem,“ připojil informaci radní Petr Šilar. Pardubický kraj požaduje odprodání cukrovaru firmě v zemědělském oboru a především chce podporu ministerstva zemědělství pro projekty financované Evropskou unií, které se zaměřují na obnovu postiženého regionu. Dalším požadavkem je, aby tato finanční podpora nepodléhala zdanění. Diskutovaným tématem byla také hrozba zrušení garančního podpůrného fondu pro zemědělce i otázka prodeje půdy cizincům. Z tohoto aktu mají čeští zemědělci, a tedy i zemědělci v Pardubickém kraji, obavy. „Příjemnějším tématem byla příprava červnové propagační akce v Ústí nad Orlicí, kterou pracovně nazýváme „MLS Pardubického kraje“. Půjde o soutěž o nejlepší potravinářský výrobek z masa, mléka a mouky a také potravinářský veletrh, na kterém své výrobky představí regionální producenti a výrobci. Pardubický kraj samozřejmě tuto akci podpoří,“ dodal Šilar.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.10.

Ničení přírody by nemělo zůstat bez trestu. Soud pokračuje

Jednatel firmy Ing. Luděk Zahradník je obviněn z vyhlazení stovek chráněných živočichů.

Společnost celý článek
19.5.

Dárci věnovali dvě tuny oděvů a obuvi pro hradeckou charitu - pokračování v OC Futurum již o víkendu

Jedním z vrcholů víkendového programu byla nedělní exkluzivní proměna paní Jarušky, která byla vybrána z řad klientů, kteří bojují s nepřízní osudu. Na této volbě se dohodly vedoucí a sociální pracovnice Domu Matky Terezy, který je střediskem Oblastní Charity.

Společnost celý článek
2.4.

Zlatý erb 2007 našel své krajské vítěze

V pátek 30. března 2007 byly v Pardubicích slavnostně uděleny ceny v krajském kole soutěže Zlatý erb 2007.

Společnost celý článek
7.10.

Lesy ČR zlepšují kvalitu porostů v NPR Králický Sněžník

Horské lesy na Králickém Sněžníku snadno podléhají působení škodlivých činitelů.

Společnost celý článek
25.4.

Aquacentrum Pardubice má nového ředitele

Dosavadní prozatímní ředitel Aquacentra Pardubice přesvědčil ve výběrovém řízení o svých kvalitách celou komisi.

Společnost celý článek
17.10.

Střet s divočákem

Nehodu naštěstí nepřežilo jen prase, řidič a jeho spolujezdkyně vyvázli z kolize bez zranění. Policisté odhadli škodu na vozidle na částku přibližně 60.000 korun a vzhledem k tomu, že z něj vytékaly provozní kapaliny, museli na místo nehody přijet i hasiči.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting