Nejen o cukrovaru v Hrochově Týnci

26.2.

Nejen o cukrovaru v Hrochově Týnci

Nejen o cukrovaru v Hrochově Týnci

Zástupce agrárních komor působících na území Pardubického kraje přijali v sídle kraje v Pardubicích dne 21. února 2007 vicehejtman Roman Línek a radní zodpovědný za oblast životního prostředí, zemědělství a venkova Petr Šilar. „S představiteli agrárních komor a tedy zástupci regionálních zemědělců se setkáváme pravidelně. Navzájem se informujeme o dění v resortu zemědělství i o možnostech, jak tento obor oživit a podpořit ze strany Pardubického kraje,“ řekl vicehejtman Roman Línek, který také přivítal informaci o potřebnosti a kladném hodnocení práce obecně prospěšného sdružení Agrovenkov – Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova, jehož spoluzakladatelem byl i Pardubický kraj. „Probírali jsme také aktuální situaci kolem cukrovaru v Hrochově Týnci. Jeho uzavření ohrožuje především pěstitele cukrové řepy, ale v celkovém měřítku to negativně dopadá na celou oblast zemědělství a tedy i venkova. Se zemědělci jsme proto mluvili o tom, jaké kroky je třeba udělat a jaké kroky Pardubický kraj v této problematice koná a s jakými požadavky půjdu v pátek na jednání s ministrem zemědělství Gandalovičem,“ připojil informaci radní Petr Šilar. Pardubický kraj požaduje odprodání cukrovaru firmě v zemědělském oboru a především chce podporu ministerstva zemědělství pro projekty financované Evropskou unií, které se zaměřují na obnovu postiženého regionu. Dalším požadavkem je, aby tato finanční podpora nepodléhala zdanění. Diskutovaným tématem byla také hrozba zrušení garančního podpůrného fondu pro zemědělce i otázka prodeje půdy cizincům. Z tohoto aktu mají čeští zemědělci, a tedy i zemědělci v Pardubickém kraji, obavy. „Příjemnějším tématem byla příprava červnové propagační akce v Ústí nad Orlicí, kterou pracovně nazýváme „MLS Pardubického kraje“. Půjde o soutěž o nejlepší potravinářský výrobek z masa, mléka a mouky a také potravinářský veletrh, na kterém své výrobky představí regionální producenti a výrobci. Pardubický kraj samozřejmě tuto akci podpoří,“ dodal Šilar.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.8.

Modernizace spalovny odpadů – věc veřejná

Krajský úřad Pardubického kraje zahájil zjišťovací řízení o posuzování vlivů na životní prostředí.

Společnost celý článek
3.4.

Do práce na kole 2013 se blíží. Na cyklisty čekají výhry

V letošním roce se bude soutěžit o zájezdy v hodnotě patnáct a třicet tisíc korun od CK Cyklotur. Pro účastníky kampaně jsou připraveny i další dárečky, například poukaz na základní preventivní vyšetření krve pro zjištění stavu organizmu v laboratořích Medila nebo každotýdenní losování o volné vstupenky do Prvního českého muzea cyklistiky v Nových Hradech.

Společnost celý článek
8.2.

Kraje se připravují na nové programovací období

Regiony podporují kohezní politiku, která umožní řešit témata jejich hospodářské, sociální a územní soudržnosti.

Společnost celý článek
11.4.

Typ, který změnil leteckou dopravu, navštíví Aviatickou pouť

Legendární Dakota přiletí v markingu chronografů BREITLING ze Švýcarska ve skupině ještě s dalšími leteckými veterány jako Jakovlev Jak-11, Grumman Avenger a Pilatus P-2. Společně přispějí do téměř šestihodinového letového programu.

Společnost celý článek
21.11.

Město se připravuje na příchod Vánoc

Vánoční výzdoba stromu projde v letošním roce obměnou na kterou si musí veřejnost počkat až do slavnostního rozsvícení, které se uskuteční 1.12.2013 přibližně v 16,15hod..

Společnost celý článek
16.8.

Starostové předali petici za urychlení stavby R43

Ministr Pavel Dobeš však přiznal, že stavba R43 není pro jeho resort prioritou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting