Nejen o cukrovaru v Hrochově Týnci

26.2.

Nejen o cukrovaru v Hrochově Týnci

Nejen o cukrovaru v Hrochově Týnci

Zástupce agrárních komor působících na území Pardubického kraje přijali v sídle kraje v Pardubicích dne 21. února 2007 vicehejtman Roman Línek a radní zodpovědný za oblast životního prostředí, zemědělství a venkova Petr Šilar. „S představiteli agrárních komor a tedy zástupci regionálních zemědělců se setkáváme pravidelně. Navzájem se informujeme o dění v resortu zemědělství i o možnostech, jak tento obor oživit a podpořit ze strany Pardubického kraje,“ řekl vicehejtman Roman Línek, který také přivítal informaci o potřebnosti a kladném hodnocení práce obecně prospěšného sdružení Agrovenkov – Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova, jehož spoluzakladatelem byl i Pardubický kraj. „Probírali jsme také aktuální situaci kolem cukrovaru v Hrochově Týnci. Jeho uzavření ohrožuje především pěstitele cukrové řepy, ale v celkovém měřítku to negativně dopadá na celou oblast zemědělství a tedy i venkova. Se zemědělci jsme proto mluvili o tom, jaké kroky je třeba udělat a jaké kroky Pardubický kraj v této problematice koná a s jakými požadavky půjdu v pátek na jednání s ministrem zemědělství Gandalovičem,“ připojil informaci radní Petr Šilar. Pardubický kraj požaduje odprodání cukrovaru firmě v zemědělském oboru a především chce podporu ministerstva zemědělství pro projekty financované Evropskou unií, které se zaměřují na obnovu postiženého regionu. Dalším požadavkem je, aby tato finanční podpora nepodléhala zdanění. Diskutovaným tématem byla také hrozba zrušení garančního podpůrného fondu pro zemědělce i otázka prodeje půdy cizincům. Z tohoto aktu mají čeští zemědělci, a tedy i zemědělci v Pardubickém kraji, obavy. „Příjemnějším tématem byla příprava červnové propagační akce v Ústí nad Orlicí, kterou pracovně nazýváme „MLS Pardubického kraje“. Půjde o soutěž o nejlepší potravinářský výrobek z masa, mléka a mouky a také potravinářský veletrh, na kterém své výrobky představí regionální producenti a výrobci. Pardubický kraj samozřejmě tuto akci podpoří,“ dodal Šilar.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.9.

Stavbami roku 2011 jsou Muzeum a Multifunkční terminál.

Titul v kategorii Stavby inženýrské a dopravní byl udělen Multifunkčnímu dopravnímu terminálu v České Třebové.

Společnost celý článek
8.11.

I letos Univerzita Pardubice zpestří celonárodní Týden vědy a techniky. Její studenti připravili hned dvě odborné akce

Součástí největšího vědeckého festivalu v České republice – Týdne vědy a techniky, pořádaného Akademií věd ČR – jsou tradičně i reprezentanti vysokoškolské vědy, tedy i Univerzita Pardubice.

Společnost celý článek
9.6.

Den, kdy najdu lásku v Paláci Pardubice

Že láska prochází žaludkem, vám dosvědčí vítěz pořadu MasterChef TV Nova Roman Kotlář, který předá i spoustu tipů na zamilované recepty. A protože člověk není jediný tvor, který potřebuje v životě lásku, bude v tento den hledat svůj nový domov 20 pejsků a 20 kočiček. Proto jestli chcete těmto chlupatým mazlíčkům poskytnout svou péči, neváhejte a dorazte.

Společnost celý článek
6.6.

Záznam chatu s primátorem Jaroslavem Demlem

Prostor na otázky a primátorovy odpovědi byl o poznání delší než minule a trval celou jednu hodinu.

Společnost celý článek
8.12.

Pardubice mají finalistu ve Zlaté oříšku

Koncem minulého školního roku totiž Jakub získal ocenění v umělecké soutěži Evropského patentového úřadu, kde v konkurenci tří tisíc děl dětí z celé Evropy obsadil druhé místo s obrázkem na téma Vynálezy a Evropa.

Společnost celý článek
21.6.

Na Univerzitě Pardubice na čtrnáctidenní návštěvě delegace z Indie

„Delegaci čeká v Pardubicích pestrý program. Nejenže se podívá na všech sedm našich fakult a seznámí se s vědeckou prací našich akademických pracovníků i možnostmi studia u nás, přiblížíme jim i českou kulturu a historii. Úvodní vhled si pro ně připravil docent Fárek z Katedry religionistiky, který je současně koordinátorem Indické platformy na pardubické univerzitě. Hned v pondělí jim při Českém národním večeru představí naši zemi,“ říká k zahájení indické návštěvy v prostorách univerzity Ing. Monika Vejchodová z Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting