Nejlépe se podniká v Pardubicích

10.3.

Nejlépe se podniká v Pardubicích

Dobré hospodaření, nejvyšší podíl firem a vysoký iRating. To jsou ukazatele, které Pardubice v roce 2015 vynesly na první příčku srovnávacího výzkumu týdeníku Ekonom Město pro byznys. Druhé místo v krajském hodnocení, jehož kritéria zahrnují všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam, obsadil Lanškroun, pomyslný bronz náleží Hlinsku.

Město pro byznys 2015
Vítězství Pardubicnení dáno pouze velikostí města, i když nejvyšší podíl firem je s tímto faktorem úzce spojen. Pro Pardubice hraje dobrá dostupnost, přírůstek obyvatel a nízký počet dlouhodobě nezaměstnaných a v neposlední řadě také hospodaření radnice. Město má vysoký ukazatel iRatingu a snaží se vyjít vstříc nejen podnikatelům, ale všem obyvatelům města, což dokazují investice do veřejné dopravy. Vítězství podtrhl nejlepší výsledek v testu elektronické komunikace a největší rozsah úředních hodin.

"Úspěch v této anketě jasně ukázal, že strategie a směřování města Pardubic je nastaveno správně. Určitě je přínosná i spolupráce města s Krajskou hospodářskou komorou, díky které známe potřeby podnikatelů, nasloucháme jim, ale především je řešíme. Moderní město musí být pro podnikatele přívětivé," uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

„Pardubice jsou historicky průmyslovým městem a radnice si uvědomuje, že zajistit dopravu pro zaměstnance a obyvatele města je nesmírně důležité. Hlavní roli ve velkých investicích hrají někdy problematické dotace, ale my jsme si vědomi toho, že pokud se správně využijí a vše se správně spočítá, spokojeni budou všichni,“ okomentoval jeden z důvodů vítězství náměstek primátora Jan Řehounek, který za město ocenění přebíral.

Do výzkumu Město pro byznys se jednotlivá města nepřihlašují, ale jsou do vyhodnocení zařazena automaticky. Z Pardubického kraje je hodnoceno 15 největších měst, v rámci republiky je to 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí města Prahy. Město pro byznys zahrnuje všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam. Hodnotí se 17 kritérií v oblasti podnikatelské, 17 kritérií se týká přístupu veřejné správy. Pardubice si v tomto hodnocení vedou dobře dlouhodobě. Od roku 2010 obsadily v rámci kraje 4x první příčku, dvakrát byly v první trojce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.5.

Společensky odpovědných firem přibývá

Z 26 nominovaných firem se vítězem soutěže stalo Východočeské divadlo Pardubice.

Společnost celý článek
30.4.

Veřejná žádost o omluvu za uvedení nepravdivých výroků

Měl jste před novináři například prohlásit, že jsem se podílel na organizování protestů proti tomuto shromáždění ČSSD.

Společnost celý článek
6.12.

Češi na živé vánoční stromky nedají dopustit. Před obchody Albert je pořídí až do Štědrého dne

Na výběr je široká škála jehličnanů rozmanitých výšek i druhů. Vedle stromků mohou vnést zákazníci vánoční atmosféru do svého domova i nákupem jmelí, dekorativních větviček a dalšího zboží.

Společnost celý článek
17.12.

Současné nastavení inkluze zničí také základní školy. Kraj přijal usnesení o pozastavení vyhlášky

Výsledkem jednání je přijaté usnesení, ve kterém Pardubický kraj vyjadřuje svůj nesouhlas s aktuálním nastavením.

Společnost celý článek
17.7.

Ředitelem technické školy v České Třebové byl jmenován Jan Kovář

„Mým hlavním cílem je využít potenciál, který škola díky modernizovanému technickému vybavení jednoznačně má. Dále je nutné zlepšit komunikaci nejen v rámci školy, ale také směrem k veřejnosti, adeptům o studium, ale i městu Česká Třebová.

Společnost celý článek
17.8.

Hrdina má jméno Abel

Rodina se oprávněně obávala o jeho život a zdraví, neboť zmizelý muž trpěl již dříve jistými zdravotními potížemi.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting