Nejlépe třídí odpad v Letohradě, Sezemicích a Pustině

27.3.

Nejlépe třídí odpad v Letohradě, Sezemicích a Pustině

Nejlépe třídí odpad v Letohradě, Sezemicích a Pustině

Nejlépe třídí odpad v Letohradě, Sezemicích a Pustině

V sídle Pardubického kraje byly včera 26. března slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže obcí Pardubického kraje v třídění odpadů. Prvenství si ve svých kategoriích odvážejí města Letohrad a Sezemice a obec Pustina. „Soutěž v třídění odpadů spočívala v dosažení co největšího množství roztříděného odpadu na jednoho obyvatele. Překvapilo nás, co obcí o takovou soutěž projevilo zájem,“ řekl radní Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí Petr Šilar. „Nakládání s odpady se každého z nás dotýká více, než si myslíme. Odpad se už dávno stal závažným celoevropským problémem a třídění odpadu je jednou z metod, jak životnímu prostředí významně pomoci. Soutěž obcí v třídění odpadů proto považuji za netradiční, ale účinný způsob, jak zapojit do dobré věci domácnosti, občany, sousedy, školy…,“ dodal Šilar. Soutěž pořádal Pardubický kraj a společnost EKO-KOM. Obce soutěžily ve třech kategoriích – do 500 obyvatel, do 5 tisíc obyvatel a nad 5 tisíc obyvatel. Rozděleno bylo celkem devět ocenění (v každé kategorii tři), vítězové dostali finanční odměnu podle pořadí 70 tisíc, 35 tisíc a 20 tisíc korun. Kromě toho bylo mezi oceněné rozděleno i 54 nádob na tříděný sběr a rovněž devět symbolických perníkových popelnic.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.7.

Projekt rodinných pasů pokračuje do roku 2016

Slevy se většinou pohybují mezi 5 – 20 procenty a lze jich využít např. v některých penzionech a restauracích, při návštěvě památek či sportovišť, nebo při nákupu oblečení, hraček, kosmetiky, apod. Projekt je určen pro rodiny s alespoň jedním dítětem do 18 let.

Společnost celý článek
15.1.

Roční poplatky stačí zhruba na sběr a svoz odpadků

V přepočtu přijde likvidace odpadu za každého obyvatele Pardubic na 873 korun ročně, v celkové částce jde o téměř 72 milionů korun.

Společnost celý článek
31.8.

Otevírají se dva areály financované Evropou

Areál využije kromě dětí ze základní a mateřské školy také mládež, matky s nejmenšími dětmi a senioři.

Společnost celý článek
24.6.

U kulatého stolu TECHNOhrátek diskutovali odborníci o problematice zemědělského školství v regionu

Účastníci jednání poukázali na jeden z dlouhodobě přetrvávajících faktorů, který brání většímu zájmu o zemědělské školství – předsudky veřejnosti o tom, že zemědělství je náročná a špinavá ruční práce sedm dnů v týdnu bez odpočinku. To však už dávno neplatí. Mechanizace, elektronizace, robotizace a nástup nových technologií postoupily i v této oblasti stejně daleko jako v jiných průmyslových resortech.

Společnost celý článek
4.1.

Téměř 500 milionů ze zlepšeného výběru daní pomůže investicím v kraji

Krajský schválený rozpočet na rok 2018 počítá s příjmy v hodnotě 4,148 miliardy korun a výdaji 4,411 miliardy korun, což je způsobeno zapojením třetí tranše úvěru od Evropské investiční banky přímo do krajského rozpočtu na předfinancování projektů z evropských fondů.

Společnost celý článek
4.2.

Ověřené výpisy z registrů lze pořídit i v infocentru

Vedle již zavedených služeb začalo fungovat kontaktní místo Czech Point.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting