Nejlepší cestmistrovství je v Chrudimi

22.11.

Nejlepší cestmistrovství je v Chrudimi

Nejlepší cestmistrovství je v Chrudimi

Nejlepší cestáře mají na Chrudimsku. Vyplývá to z výsledků prvního ročníku soutěže o Cenu náměstka hejtmana Pardubického kraje za nejlepší cestmistrovství Správy a údržby Pardubického kraje 2010. Na druhém místě skončili silničáři z Běstovic, pomyslnou bronzovou příčku získali jejich kolegové z Luže. Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny v pátek 19. listopadu v zasedacím sále Rady Pardubického kraje.       Soutěž o Cenu náměstka hejtmana Pardubického kraje za nejlepší cestmistrovstí vyhlásili společně Pardubický kraj a jeho Správa a údržba silnic. „Cílem soutěže, která se letos uskutečnila poprvé, je zvýšit motivaci jednotlivých cestmistrovských kolektivů k odvádění ještě lepší a kvalitnější práci při údržbě krajských komunikací,“ vysvětlil důvody vyhlášení soutěže náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za oblast dopravy, dopravní oblsužnosti a investic Jan Tichý.      Soutěž měla několik kritérií, podle kterých činnost jednotlivých cestmistrovství odborná porota posuzovala. „Byl to samozřejmě celkový stav údržby spravovaného silničního i nesilničního majetku,“ řekl ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. „Dále porotu zajímala včasnost a kvalita plnění úkolů, kvalita pořizování a předávání prvotní evidence, ekonomické výsledky v hlavní činnosti, vedlejší hospodářská činnost a komunikace se zákazníky a v neposlední řadě také vztah k samosprávě,“ dodal Němec.     Porotci jednotlivá cestmistrovství hodnotili jako ve škole, čím nižší známky tedy cestmistrovství dostalo, tím lépe v celkovém pořadí skončilo. První trojice přitom skončila opravdu těsně za sebou. Chrudimští silničáři nakonec měli skóre 53, druzí běstvinští skončili se skóre 54 a cestáři z Luže měli skóre 55. Rozdíly nebyly výrazné ani mezi ostatními, v pořadí patnácté cestmistrovství mělo skóre 84. Prémií pro vítěze prvního ročníku soutěže je na prvních třech místech finanční odměna.      „Myšlenka soutěže je zajímavá a svůj účel motivovat silničáře bezesporu plní,“ uvedl na závěr Jan Tichý.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.5.

European Carp Championship for Juniors 2018 a Dětský den s Jakubem Vágnerem

Samotný závod je vlastně úplným vyvrcholením kvalifikačních závodů, které se odehrávají v jednotlivých zemích. Díky kvalifikačním závodům získává celý závod na prestiži a nejedná se tak o pouhé přihlášení do soutěže, jak tomu v dnešní době často bývá. Pro samotné závodníky je už postup do finále velkým zážitkem, protože se do Čech vypraví spolu s významnou rybářskou osobností jejich rodné země. Důležité je také říci, že díky podpoře sponzorů a partnerů celé akce, startují všechny týmy zdarma, za což jim patří velké poděkování.

Společnost celý článek
7.3.

Světový den ledvin je tady. Navštivte 13. března dialyzační středisko v Ústí nad Orlicí a nechte se vyšetřit

Ačkoli zodpovědný přístup ke klasické prevenci v České republice stále stoupá, na ledviny se bohužel často zapomíná. Přitom právě ony patří mezi nejdůležitější orgány v těle, jelikož čistí tělo od odpadních látek, regulují množství vody v organismu a zároveň také produkují důležité hormony, které ovlivňují metabolismus kostí a oběhovou soustavu.

Společnost celý článek
9.4.

Hejtman Martínek navštívil svitavské policisty

I přesto, že pracovní cesta Radko Martínka byla časově velmi náročná, přátelsky si zde pohovořil se všemi přítomnými policisty

Společnost celý článek
10.10.

Turistický portál kraje je úspěšný

Kromě toho byl portál jen v letošním roce oceněn 1. místem v rámci Zvláštní ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách při soutěži Zlatý erb 2018 v kategorii Regiony a ve Velké ceně cestovního ruchu 2017/2018 prvním místem v kategorii Nejlepší elektronický projekt.

Společnost celý článek
25.8.

Ujížděl policistům na motorce

Údajně měl nesmyslně zrychlovat a zpomalovat, v obci jet neúměrně rychle a mimo obec zase pomalu.

Společnost celý článek
17.7.

Japonsko je otevřeno spolupráci

Podle Línka přichází v reálnou úvahu i obchodní spolupráce mezi podniky v ČR a v „zemi vycházejícího slunce“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting