Nejlepší cestmistrovství je v Chrudimi

22.11.

Nejlepší cestmistrovství je v Chrudimi

Nejlepší cestmistrovství je v Chrudimi

Nejlepší cestáře mají na Chrudimsku. Vyplývá to z výsledků prvního ročníku soutěže o Cenu náměstka hejtmana Pardubického kraje za nejlepší cestmistrovství Správy a údržby Pardubického kraje 2010. Na druhém místě skončili silničáři z Běstovic, pomyslnou bronzovou příčku získali jejich kolegové z Luže. Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny v pátek 19. listopadu v zasedacím sále Rady Pardubického kraje.       Soutěž o Cenu náměstka hejtmana Pardubického kraje za nejlepší cestmistrovstí vyhlásili společně Pardubický kraj a jeho Správa a údržba silnic. „Cílem soutěže, která se letos uskutečnila poprvé, je zvýšit motivaci jednotlivých cestmistrovských kolektivů k odvádění ještě lepší a kvalitnější práci při údržbě krajských komunikací,“ vysvětlil důvody vyhlášení soutěže náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za oblast dopravy, dopravní oblsužnosti a investic Jan Tichý.      Soutěž měla několik kritérií, podle kterých činnost jednotlivých cestmistrovství odborná porota posuzovala. „Byl to samozřejmě celkový stav údržby spravovaného silničního i nesilničního majetku,“ řekl ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. „Dále porotu zajímala včasnost a kvalita plnění úkolů, kvalita pořizování a předávání prvotní evidence, ekonomické výsledky v hlavní činnosti, vedlejší hospodářská činnost a komunikace se zákazníky a v neposlední řadě také vztah k samosprávě,“ dodal Němec.     Porotci jednotlivá cestmistrovství hodnotili jako ve škole, čím nižší známky tedy cestmistrovství dostalo, tím lépe v celkovém pořadí skončilo. První trojice přitom skončila opravdu těsně za sebou. Chrudimští silničáři nakonec měli skóre 53, druzí běstvinští skončili se skóre 54 a cestáři z Luže měli skóre 55. Rozdíly nebyly výrazné ani mezi ostatními, v pořadí patnácté cestmistrovství mělo skóre 84. Prémií pro vítěze prvního ročníku soutěže je na prvních třech místech finanční odměna.      „Myšlenka soutěže je zajímavá a svůj účel motivovat silničáře bezesporu plní,“ uvedl na závěr Jan Tichý.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.3.

Třída Míru dostane nové osvětlení

Zhruba třímilionová investice nepřijde nazmar ani v případě, že v dohledné době začne výstavba pěší zóny.

Společnost celý článek
26.3.

Noc mladých výzkumníků - večer plný vědeckých zajímavostí na pardubickém zámku

Během večera se návštěvníci dozvědí například vše o svém srdci. Vyzkouší, že matematika může být napínavá hra a zapojí se do velikonočního chemického kouzlení.

Společnost celý článek
10.9.

Křižovatka ve Starém Hradišti je průkopníkem

Kromě křižovatky samotné tu bylo přeloženo i nízké napětí, plynovod, telefonní kabely či veřejné osvětlení.

Společnost celý článek
24.2.

Chléb - vše začíná u zrníčka. Výrobu tradičního pokrmu přibližuje výstava v Poličce

Jak praví staré české přísloví „Chytrá hlava pamatuje na klobouk, ale moudrá hlava pamatuje na chleba“. Tento pokrm často tvoří jednu z prvních položek na našich nákupních seznamech a možná i proto nám dnes připadá naprosto obyčejný. Ale jak dlouhou cestu musí urazit, než se dostane na náš stůl?

Společnost celý článek
24.8.

Drogy v kraji: výroční zpráva za rok 2006

Ze zprávy vyplývá, že v Pardubickém kraji zůstávají nejvíce využívanými drogami legální drogy jako je alkohol a tabák.

Společnost celý článek
5.2.

Kraj hledá nového šéfa záchranky

Dnes jsme vyhlásili výběrové řízení. Co nejdříve chceme vybrat nástupce, který převezme vedení zdravotnické záchranné služby.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting