Nejlepší cestmistrovství je v Chrudimi

22.11.

Nejlepší cestmistrovství je v Chrudimi

Nejlepší cestmistrovství je v Chrudimi

Nejlepší cestáře mají na Chrudimsku. Vyplývá to z výsledků prvního ročníku soutěže o Cenu náměstka hejtmana Pardubického kraje za nejlepší cestmistrovství Správy a údržby Pardubického kraje 2010. Na druhém místě skončili silničáři z Běstovic, pomyslnou bronzovou příčku získali jejich kolegové z Luže. Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny v pátek 19. listopadu v zasedacím sále Rady Pardubického kraje.       Soutěž o Cenu náměstka hejtmana Pardubického kraje za nejlepší cestmistrovstí vyhlásili společně Pardubický kraj a jeho Správa a údržba silnic. „Cílem soutěže, která se letos uskutečnila poprvé, je zvýšit motivaci jednotlivých cestmistrovských kolektivů k odvádění ještě lepší a kvalitnější práci při údržbě krajských komunikací,“ vysvětlil důvody vyhlášení soutěže náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za oblast dopravy, dopravní oblsužnosti a investic Jan Tichý.      Soutěž měla několik kritérií, podle kterých činnost jednotlivých cestmistrovství odborná porota posuzovala. „Byl to samozřejmě celkový stav údržby spravovaného silničního i nesilničního majetku,“ řekl ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. „Dále porotu zajímala včasnost a kvalita plnění úkolů, kvalita pořizování a předávání prvotní evidence, ekonomické výsledky v hlavní činnosti, vedlejší hospodářská činnost a komunikace se zákazníky a v neposlední řadě také vztah k samosprávě,“ dodal Němec.     Porotci jednotlivá cestmistrovství hodnotili jako ve škole, čím nižší známky tedy cestmistrovství dostalo, tím lépe v celkovém pořadí skončilo. První trojice přitom skončila opravdu těsně za sebou. Chrudimští silničáři nakonec měli skóre 53, druzí běstvinští skončili se skóre 54 a cestáři z Luže měli skóre 55. Rozdíly nebyly výrazné ani mezi ostatními, v pořadí patnácté cestmistrovství mělo skóre 84. Prémií pro vítěze prvního ročníku soutěže je na prvních třech místech finanční odměna.      „Myšlenka soutěže je zajímavá a svůj účel motivovat silničáře bezesporu plní,“ uvedl na závěr Jan Tichý.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.2.

Změny v termínech projektů: Tyršovy sady, zámek v Pardubicích i liberecká Střelnice

1. února, reálné je však dubnové datum. „Město čeká na vyjádření Úřadu pro ochranu pro hospodářské soutěže k veřejné zakázce na dodavatele stavby. Nemůže tedy podepsat smlouvu s vítězným dodavatelem, což projekt zdrželo,“ vysvětlil ředitel Úřadu Regionální rady Zdeněk Vašák.

Společnost celý článek
24.7.

Stoletá kronika města Pardubic nalezena

Státnímu oblastnímu archivu ohlásil nález kroniky Martin Mandys z Pardubic.

Společnost celý článek
20.2.

Pomozte zvolit Dobrovolníka v internetovém hlasování

Galavečer Den D zažívá letos už svůj čtvrtý ročník a tradičně jej moderuje Jakub Železný z České televize.

Společnost celý článek
25.9.

Pardubický železniční den

Rok se sešel s rokem a opět tu je svátek železnice. Letos připadá Den železnice na sobotu 29. září.

Společnost celý článek
16.8.

V našem regionu sčítají zemědělci škody

Vedoucí představitelé kraje se spolu se zemědělci dohodli na spolupráci v připomínkování zákonů, dále na společné přípravě na nové dotační programy Evropské unie, na rozvoji duálního vzdělávání v technickém zemědělském školství a také na dalších odborných tématech.

Společnost celý článek
29.6.

Projekt Labe – Loučná jde do finiše

Ve středu 27. června 2007 odstartovala rekonstrukce a dostavba kanalizační soustavy na Pardubicku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting