Nejlepší chléb v ČR vyhlášen na Dnech chleba v Pardubicích! Jubilejní ročník překonal dosavadní rekord

6.6.

Nejlepší chléb v ČR vyhlášen na Dnech chleba v Pardubicích!  Jubilejní ročník překonal dosavadní rekord

Výsledky 25. ročníku národní soutěže Chléb roku vyhlásil Svaz pekařů a cukrářů v ČR u příležitosti konání Dnů chleba přímo v rámci velkých oslav a za účasti veřejnosti na pardubickém Pernštýnském náměstí. Zástupcům vítězných pekáren ocenění předal náměstek ministra zemědělství ČR Jindřich Fialka. Akt svěcení chleba – „Božího daru“ celebroval kardinál Dominik Duka. Organizátorům se také podařilo pokořit stávající rekord – na jednom místě se soustředilo na 108 nejrůznějších druhů chleba.

Cílem letošní největší pekařské akce v Česku byla vedle ocenění nejlepších chlebů také popularizace „rodinného stříbra“ – českého chleba i zviditelnění pekařského řemesla a osvěta veřejnosti.

O tom, že titul Chléb roku je pro české pekaře prestižní a pomáhá jim také s šířením dobrého jména pekařského řemesla u spotřebitelů svědčí fakt, že do letošního ročníku bylo přihlášeno rekordních 95 soutěžních vzorků chleba z celého Česka.

Soutěžní chleby letos hodnotilo 20 certifikovaných komisařů – zkušených pekařských odborníků v nových kategoriích, které vychází ze současné výrobní praxe a spotřebitelských trendů na trhu. V propracovaném 100 bodovém schématu hodnocení komisaři posuzovali senzorické parametry chleba: vzhled, tvar a objem chleba, kůrku, střídku, vůni a zejména chuť, jež je při hodnocení nejdůležitější.

Vítězové národní soutěže Chléb roku 2019

  • Chléb roku 900 – 1 200 g: United Bakeries a.s., pekárna Praha

  • Chléb roku 500 – 800 g: Pekařství Křižák s.r.o.

  • Chléb bez hranic: Bartoňova pekárna s.r.o. (Nový Jičín)

  • Novinka roku: BEAS a.s.

  • Chléb mladých: United Bakeries a.s., pekárna Praha

Již podesáté byla strategickým partnerem akce společnost Tesco Stores ČR, která vítězné chleby zařadí do sortimentu své prodejní sítě a budou je tak moct zakoupit zákazníci napříč Českem.

Chléb je zázrak z mouky a vody, jeho výroba je královská pekařská disciplína a zároveň prestižní záležitost pro každého pekaře. Věřím, že letošní národní soutěž Chléb roku přispěla k udržení vysoké kvality českého chleba, jeho propagaci mezi veřejností a k renesanci spotřeby této ‚superpotraviny‘ minulosti i 21. století,“ za organizátory Ing. Jaromír Dřízal, výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR.

U příležitosti 25. ročníku soutěže se na pardubickém Pernštýnském náměstí konala slavnost s názvem Pekařský den, jež se otevřela široké veřejnosti a které se účastnilo přes 500 pekařských profesionálů. S cílem popularizovat chléb a pekařské řemeslo obecně tak mohli návštěvníci ochutnat desítky rozmanitých druhů chleba a pečiva, na vlastní oči shlédnout provoz unikátní vojenské polní pekárny a užít si bohatý doprovodný program. Jeho součástí byl i pokus o překonání stávajícího české rekordu v počtu různých druhů chleba ne jednom místě. Ten se organizátorům podařilo překonat, když shromáždili 108 vzorků chleba.

Odborný seminář „Trendy ve výrobě a spotřebě chleba v 21. století“, jež byl součástí akce, finančně podpořilo Ministerstvo zemědělství ČR.

Svaz pekařů a cukrářů v České republice, z. s., je významné potravinářské profesní sdružení, které hájí zájmy a podporuje činnost firem podnikajících v pekařském a cukrářském oboru. V současné době sdružuje 125 členů - pekáren a cukráren, dodavatelů strojního zařízení, surovin a služeb pro tyto obory a potravinářských škol. Více informací na www.svazpekaru.cz. Podrobné informace o fenoménu „chléb“ naleznete na chlebovém portálu www.chlebnasvezdejsi.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.2.

Kraj je na nárůst mezd řidičů autobusů připraven, ale očekává vstřícný přístup vlády

Stejný názor sdílí také náměstek pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš. „Jsme připraveni částku na nárůst platů řidičů poskytnout, ale je nutné, aby se tyto peníze dostaly skutečně přímo těm, pro koho jsou určené. V případě soutěží na zajištění autobusové dopravy nesmí snížení ceny za výkon ze strany dopravců znamenat snížení mezd zaměstnancům. Na to se i do budoucna zaměříme,“ uvedl náměstek Kortyš.

Společnost celý článek
29.7.

Pomozte svým pohybem handicapovaným. Birell jízda vrací do sedla a míří i do Pardubic.

Čím více lidí přispěje svým pohybem, tím vyšší částka půjde na nákup handbiků a speciálních kol.

Společnost celý článek
6.1.

Hejtman vyzval náměstka Drymla k odstoupení

Pan vicehejtman byl dosud významným členem našeho týmu, a také proto mne celá záležitost velice mrzí.

Společnost celý článek
1.7.

Skanzen mezi kolejemi nechceme, řekl Tichý

Za zajímavé řešení pokládá alternativní využití stávající historické budovy, kde budou například pokladny.

Společnost celý článek
15.3.

Nový ročník Systematické badatelské činnosti v plném proudu!

Systematická badatelská činnost (SBČ) navazuje na BRAVO II, projekt realizovaný Univerzitou Pardubice v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který byl zaměřen na popularizaci vědy, výzkumu a odborných činností Univerzity Pardubice a jejích fakult.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting