Nejlepší pekařka roku 2013 je z Pardubice

12.4.

Nejlepší pekařka roku 2013 je z Pardubice


Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v ČR uspořádal ve dnech 10. - 11. dubna 2013
v Pardubicích již 18. ročník národní soutěže o titul „ČESKÝ PEKAŘ ROKU 2013 – kategorie JUNIOR“.  Ve finále soutěže se o prestižní ocenění utkalo devět mladých pekařských talentů z celé ČR. Soutěžící museli pod dohledem odborné poroty prokázat dovednosti při výrobě chleba, běžného pečiva, vánoček a koláčů. Absolutní vítězkou
s titulem Nejlepší pekařský junior roku 2013 se stala Magdaléna Vondrová, studentka       3. ročníku Střední školy potravinářství a služeb v Pardubicích.

Dovednostní soutěže mladých pekařů mají již dlouhou tradici a velmi pozitivní vliv pro výchovu nové generace potravinářů. Zdravá soutěživost přispívá ke zvyšování řemeslné zručnosti, správných výrobních návyků a k růstu kvalifikace. Soutěžící získávají velmi cenné zkušenosti pro svoji budoucí praxi a upevňují si hrdost k pekařskému řemeslu. Výchova mladé generace potravinářů je jednou z cest, jak udržet v tuzemsku poctivé řemeslo a výrobu kvalitních českých potravinářských výrobků.

To, zda mladí pekaři budou pokračovat ve svém řemesle i za několik let, však může do budoucna ovlivnit nepříznivý ekonomický stav oboru. „Vzhledem k výraznému zvýšení cen mouky po loňské sklizni, vysokým cenám energií a pohonných hmot většina pekařů v současné době bojuje o holé přežití,“ komentuje nepříznivý stav v pekárenském oboru předseda Svazu pekařů Jaromír Dřízal.

Pekařské řemeslo je krásné a voňavé. Avšak průměrný měsíční plat pekaře za práci převážně v nočních směnách a o víkendech nedosahuje ani dvou třetin celostátního průměru, což není pro mladou generaci příliš atraktivní. „Pekaři chtějí spotřebitelům dodávat kvalitní čerstvý chléb a pečivo. To lze ale zajistit jen s kvalifikovanými a řádně odměňovanými zaměstnanci. Aby pekařské výrobky byly kvalitní, měla by jejich cena přinášet přiměřený zisk pro výrobce. Výchovu mladých potravinářů by měl také mnohem více podporovat stát - jednak větší pomocí potravinářským školám a učilištím, ale i formou stipendií pro uchazeče o řemesla. Přispělo by to k větší zaměstnanosti a potravinové soběstačnosti v budoucnu,“ apeluje Dřízal.

Současně se soutěží proběhla ve Střední škole potravinářství a služeb v Pardubicích i prezentace nabídky DIA sortimentu pekařských a cukrářských výrobků od společnosti ALTIS Kolín. O diabetu se mluví jako o epidemii 21. století a v České republice, která má největší přírůstky nových cukrovkářů v Evropě, to platí dvojnásob. S cukrovkou se u nás léčí 800 tisíc lidí a téměř 15 % dospělé populace může mít cukrovku v latentním stadiu. Nabídka DIA sortimentu a ukázky pečení pro firmy z pekárenského oboru tak mohou přispět k uspokojení zvýšené poptávky spotřebitelů v tomto segmentu.

Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v České republice je významné potravinářské profesní sdružení, které hájí zájmy a podporuje činnost firem podnikajících v pekařském a cukrářském oboru. V současné době sdružuje 100 členů - pekáren a cukráren, dodavatelů strojního zařízení, surovin a služeb pro tyto obory a potravinářských škol. Více informací na www.svazpekaru.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.6.

Už jste si někdy přivoněli k Solnému květu z Mallorky? Na Beko Fresh festivalu ho i ochutnáte, protože Solný květ z Mallorky je oficiální solí Beko Fresh festivalu 2018

Co je na této soli vzácného? Její získání není běžné, jde o souhru zkušeností, trpělivosti a ideálních klimatických podmínek. Pouze souhra působení ranního oparu, slunce a vzduchu vytvoří na solných jezírkách na Mallorce tenkou vrstvu krystalek soli, která vypadá jako tenký led. Ta se ručně sbírá do proutěných košů a suší na slunci.

Společnost celý článek
16.3.

EVO Opatovice se možná změní na EVO Pardubice

Ve čtvrtek 15. března 2007 bylo svoláno jednání Valné hromady akciové společnosti EVO Opatovice.

Společnost celý článek
1.4.

Domov Simeon má hned dvě prvenství v kraji

Tato služba dosud v Pardubickém kraji chyběla a pečující rodiny byly odkázány na několik lůžek v zařízeních pro seniory.

Společnost celý článek
11.11.

Škola doporučená zaměstnavateli

Ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák k výsledku hlasování dodává: „Jsme rádi, že hlasy zaměstnavatelů jasně ukazují směřování, kam by rodiče měli umístit své děti, pokud je jejich cílem najít uplatnění již po střední škole. O absolventy škol na předních pozicích se zaměstnavatelé vysloveně perou, protože velká část žáků míří ještě zkusit štěstí na vysoké škole.“

Společnost celý článek
30.7.

Syrovátka má nové multifunkční hřiště

Stavbaři dokončili na konci července v obci Syrovátka na Hradecku nové multifunkční hřiště za více než 3 miliony korun. Speciální polyuretanový povrch má na sobě lajnování na 6 druhů sportů: tenis, volejbal, nohejbal, basketbal, streetbal a malou kopanou. „Jde o mimořádně efektivní typ povrchu, který je odolný vůči opotřebení, vyžaduje minimální náklady na údržbu, a navíc umožňuje atraktivní barevný design,“ říká výrobní ředitel stavební společnosti SOVIS CZ Martin Hajtman.

Společnost celý článek
20.4.

Hejtmanovy cesty zlepšují komunikaci kraje s obcemi

Kabinet ex libris je součástí uměleckých sbírek Památníku národního písemnictví v Praze.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting