Nejlepší pekařka roku 2013 je z Pardubice

12.4.

Nejlepší pekařka roku 2013 je z Pardubice


Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v ČR uspořádal ve dnech 10. - 11. dubna 2013
v Pardubicích již 18. ročník národní soutěže o titul „ČESKÝ PEKAŘ ROKU 2013 – kategorie JUNIOR“.  Ve finále soutěže se o prestižní ocenění utkalo devět mladých pekařských talentů z celé ČR. Soutěžící museli pod dohledem odborné poroty prokázat dovednosti při výrobě chleba, běžného pečiva, vánoček a koláčů. Absolutní vítězkou
s titulem Nejlepší pekařský junior roku 2013 se stala Magdaléna Vondrová, studentka       3. ročníku Střední školy potravinářství a služeb v Pardubicích.

Dovednostní soutěže mladých pekařů mají již dlouhou tradici a velmi pozitivní vliv pro výchovu nové generace potravinářů. Zdravá soutěživost přispívá ke zvyšování řemeslné zručnosti, správných výrobních návyků a k růstu kvalifikace. Soutěžící získávají velmi cenné zkušenosti pro svoji budoucí praxi a upevňují si hrdost k pekařskému řemeslu. Výchova mladé generace potravinářů je jednou z cest, jak udržet v tuzemsku poctivé řemeslo a výrobu kvalitních českých potravinářských výrobků.

To, zda mladí pekaři budou pokračovat ve svém řemesle i za několik let, však může do budoucna ovlivnit nepříznivý ekonomický stav oboru. „Vzhledem k výraznému zvýšení cen mouky po loňské sklizni, vysokým cenám energií a pohonných hmot většina pekařů v současné době bojuje o holé přežití,“ komentuje nepříznivý stav v pekárenském oboru předseda Svazu pekařů Jaromír Dřízal.

Pekařské řemeslo je krásné a voňavé. Avšak průměrný měsíční plat pekaře za práci převážně v nočních směnách a o víkendech nedosahuje ani dvou třetin celostátního průměru, což není pro mladou generaci příliš atraktivní. „Pekaři chtějí spotřebitelům dodávat kvalitní čerstvý chléb a pečivo. To lze ale zajistit jen s kvalifikovanými a řádně odměňovanými zaměstnanci. Aby pekařské výrobky byly kvalitní, měla by jejich cena přinášet přiměřený zisk pro výrobce. Výchovu mladých potravinářů by měl také mnohem více podporovat stát - jednak větší pomocí potravinářským školám a učilištím, ale i formou stipendií pro uchazeče o řemesla. Přispělo by to k větší zaměstnanosti a potravinové soběstačnosti v budoucnu,“ apeluje Dřízal.

Současně se soutěží proběhla ve Střední škole potravinářství a služeb v Pardubicích i prezentace nabídky DIA sortimentu pekařských a cukrářských výrobků od společnosti ALTIS Kolín. O diabetu se mluví jako o epidemii 21. století a v České republice, která má největší přírůstky nových cukrovkářů v Evropě, to platí dvojnásob. S cukrovkou se u nás léčí 800 tisíc lidí a téměř 15 % dospělé populace může mít cukrovku v latentním stadiu. Nabídka DIA sortimentu a ukázky pečení pro firmy z pekárenského oboru tak mohou přispět k uspokojení zvýšené poptávky spotřebitelů v tomto segmentu.

Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v České republice je významné potravinářské profesní sdružení, které hájí zájmy a podporuje činnost firem podnikajících v pekařském a cukrářském oboru. V současné době sdružuje 100 členů - pekáren a cukráren, dodavatelů strojního zařízení, surovin a služeb pro tyto obory a potravinářských škol. Více informací na www.svazpekaru.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.3.

Pro vítěze připravila Univerzita Pardubice mimořádné ceny

Pro nejlepší řešitele středoškolských projektů vyhlásili děkani 4 fakult univerzity vysoce motivační odměny.

Společnost celý článek
26.1.

Společnými silami do společnosti

Společnými silami do společnosti je název projektu, který v Pardubickém kraji realizuje společnost EURO EDUCA

Společnost celý článek
30.8.

Kampaň „I ♥ VÝCHODNÍ ČECHY“ splnila svůj účel

Pardubický kraj byl v této kampani prezentován pod názvem východní Čechy.

Společnost celý článek
29.11.

Obce slavily adventní čas

Sobota byla slavnostním dnem pro Řečany nad Labem, kde se odpoledne uskutečnilo žehnání nového obecního praporu a znaku.

Společnost celý článek
6.2.

Sladký únor v Paláci Pardubice

Zlatým hřebem sobotního programu bude návštěva šéfkuchaře Marcela Ihnačáka, kterého můžete znát jako jednoho z kuchařů, již spolupracovali s Jamiem Oliverem, nebo jako držitele dvou michelinských hvězd. Také je možné, že se vám dostaly do rukou jeho knihy Radosť variť nebo Zelenina, moja láska. Budete mít možnost naučit se s ním tři čokoládo-kávové recepty, které vám připraví.

Společnost celý článek
16.12.

Boj proti nebezpečným hračkám výrazně přitvrdí

Každý rok jsou v České republice objeveny desítky nekvalitních produktů z Číny a dalších asijských zemí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting