Nejlepší sportovci Pardubicka 2006

1.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka 2006

Nejlepší sportovci Pardubicka 2006

V hudebním sále pardubické radnice si v úterý odpoledne dali dostaveníčko příznivci sportu. Město Pardubice, společně s pardubickou organizací ČSTV, již tradičně vyhlásilo nejlepší sportovce Pardubicka pro rok 2006. Mimořádné ocenění za významnou dlouhodobou činnost trenéra-cvičitele získal Jan Fibiger, který od mládí sportoval a pracoval s mládeží v bývalém Dynamu Pardubice. Po obnovení Sokola se stal župním náčelníkem, byl spoluzakladatelem oddílu florbalu v TJ Sokol Pardubice a podobně. V Pardubicích působí v současné době zhruba 80 sportovních oddílů a sdružení, zastřešujících na 30 druhů sportů. Snahou organizátorů, kteří i tentokrát obdrželi desítky nominací, proto bylo ocenit nejlepší sportovce z co nejširšího spektra různých sportů. Na vyhlášení se tak sešli junioři i dospělí, zdraví sportovci i handicapovaní. Hlavním kritériem výběru je dobré umístění na mistrovstvích světa či Evropy, ve světových pohárech a v dalších prestižních soutěžích v hodnoceném roce. V kategorii juniorů byli oceněni Petr Filip (hokejbal – Svítkov Stars Pardubice), Martin Hrstka (atletika- Hvězda SKP Pardubice), Edita Kolářová (kanoistika – Prosport Sezemice), Vojtěch Novák (veslování – Český veslařský klub Pardubice), Michaela Procházková (orientační běh -Lokomotiva Pardubice), Tereza Sejpková (plavání - SC Plavecký areál Pardubice), Jan Semorád (lední hokej - HC Moeller Pardubice), Pavla Šmídová (tenis - TK Pernštýn 1897), Antonín Vácha (atletika -AC Pardubice) a Marcela Vondřejcová (atletika - Hvězda SKP Pardubice). V kategorii dospělých byli oceněni Martin Doktor (kanoistika – Prosport Sezemice), Jiří Jedlička (plavání - SC Plavecký areál Pardubice), Jana Kárníková (atletika - Hvězda SKP Pardubice), Veronika Krčálová (orientační běh - SZTM ROB Pardubice), Viktor Láznička (šachy - ŠK Rapid Pardubice), Vladimír Lučan (orientační běh - OK Lokomotiva Pardubice), Jiří Novotný (basketbal - BK Synthesia Pardubice), Tomáš Rolinek (lední hokej - HC Moeller Pardubice), Jan Syrovátko (atletika - Hvězda SKP Pardubice), Lukáš Uncajtík (kanoistika - TJ Synthesia Obal Centrum Pardubice). Ocenění za sportovní výkony v roce 2006 získal i zdravotně postižený atlet Martin Němec (Hvězda SKP Pardubice). Nejlepšími družstvy mládeže byli vyhlášeni mladší i starší dorostenci BK Synthesia Pardubice a dorostenky Hvězdy SKP Pardubice (atletika). Z dospělých se z ocenění radoval mistr ČR v malé kopané - FC AEGON LAGUNA, atletky Hvězdy SKP Pardubice, skupina Orion Krasobruslařského klubu Pardubice, orientační běžci OK Lokomotiva Pardubice, šachisté ŠK Rapid Bauset Pardubice a družstvo squashe TJ Čechie Cihelna , IXI klub. Nejlepšími trenéry loňského roku se stali Josef Doktor (kanoistika), Jan Procházka (basketbal) a Miroslav Wastl (atletika).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.10.

Unikátní výstava platidel ve Svitavách

Expozice s názvem "Historie peněz v Číně" vás seznámí s více než čtyřtisíciletým vývojem platidel na území Číny.

Společnost celý článek
13.12.

Pátek třináctého je svátkem pro sázkaře

Z průzkumu agentury NMS pro společnost Sazka vyplynulo, že obavy z pátku třináctého má pouze čtvrtina lidí. Sazka na základě tohoto průzkumu připravila i unikátní Mapu pověrčivosti.

Společnost celý článek
1.6.

Nádraží střeží sofistikovaný kamerový systém

Pardubické nádraží má moderní kamerový systém. Přišel zhruba na 400 tisíc korun.

Společnost celý článek
23.2.

Sedmý ročník Zdravé nemocné přírody má své vítěze, opět bodovaly stálice z holického gymnázia

Mezi žáky prvního stupně základních škol, tedy dětí ve věku 7 – 10 let, zvítězil Adam Papoušek z pardubické školy Josefa Ressela. A právě Pardubice jej inspirovali při volbě tématu – auta pod Zelenou bránou. Za ním se umístily Gabriela Mikulášová a Johana Halamková.

Společnost celý článek
25.5.

Svitavsko: sedmnáct nových sběrných dvorů

Radní Pardubického kraje Petr ŠIlar byl v úterý 22. května aktérem zahájení projektu Integrovaný systém nakládání s odpady

Společnost celý článek
30.1.

Kraj se zapojí do projektu na dobíjení elektromobilů

V Pardubickém kraji by v dohledné době měla vzniknout síť dobíjecích stanic pro elektromobily. O realizaci a dotaci z operačního programu Doprava se uchází komerční subjekt, ale na přípravě by se zejména konzultační a administrativní formou měl podílet i Pardubický kraj.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting