Nejlepší sportovci Pardubicka 2006

1.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka 2006

Nejlepší sportovci Pardubicka 2006

V hudebním sále pardubické radnice si v úterý odpoledne dali dostaveníčko příznivci sportu. Město Pardubice, společně s pardubickou organizací ČSTV, již tradičně vyhlásilo nejlepší sportovce Pardubicka pro rok 2006. Mimořádné ocenění za významnou dlouhodobou činnost trenéra-cvičitele získal Jan Fibiger, který od mládí sportoval a pracoval s mládeží v bývalém Dynamu Pardubice. Po obnovení Sokola se stal župním náčelníkem, byl spoluzakladatelem oddílu florbalu v TJ Sokol Pardubice a podobně. V Pardubicích působí v současné době zhruba 80 sportovních oddílů a sdružení, zastřešujících na 30 druhů sportů. Snahou organizátorů, kteří i tentokrát obdrželi desítky nominací, proto bylo ocenit nejlepší sportovce z co nejširšího spektra různých sportů. Na vyhlášení se tak sešli junioři i dospělí, zdraví sportovci i handicapovaní. Hlavním kritériem výběru je dobré umístění na mistrovstvích světa či Evropy, ve světových pohárech a v dalších prestižních soutěžích v hodnoceném roce. V kategorii juniorů byli oceněni Petr Filip (hokejbal – Svítkov Stars Pardubice), Martin Hrstka (atletika- Hvězda SKP Pardubice), Edita Kolářová (kanoistika – Prosport Sezemice), Vojtěch Novák (veslování – Český veslařský klub Pardubice), Michaela Procházková (orientační běh -Lokomotiva Pardubice), Tereza Sejpková (plavání - SC Plavecký areál Pardubice), Jan Semorád (lední hokej - HC Moeller Pardubice), Pavla Šmídová (tenis - TK Pernštýn 1897), Antonín Vácha (atletika -AC Pardubice) a Marcela Vondřejcová (atletika - Hvězda SKP Pardubice). V kategorii dospělých byli oceněni Martin Doktor (kanoistika – Prosport Sezemice), Jiří Jedlička (plavání - SC Plavecký areál Pardubice), Jana Kárníková (atletika - Hvězda SKP Pardubice), Veronika Krčálová (orientační běh - SZTM ROB Pardubice), Viktor Láznička (šachy - ŠK Rapid Pardubice), Vladimír Lučan (orientační běh - OK Lokomotiva Pardubice), Jiří Novotný (basketbal - BK Synthesia Pardubice), Tomáš Rolinek (lední hokej - HC Moeller Pardubice), Jan Syrovátko (atletika - Hvězda SKP Pardubice), Lukáš Uncajtík (kanoistika - TJ Synthesia Obal Centrum Pardubice). Ocenění za sportovní výkony v roce 2006 získal i zdravotně postižený atlet Martin Němec (Hvězda SKP Pardubice). Nejlepšími družstvy mládeže byli vyhlášeni mladší i starší dorostenci BK Synthesia Pardubice a dorostenky Hvězdy SKP Pardubice (atletika). Z dospělých se z ocenění radoval mistr ČR v malé kopané - FC AEGON LAGUNA, atletky Hvězdy SKP Pardubice, skupina Orion Krasobruslařského klubu Pardubice, orientační běžci OK Lokomotiva Pardubice, šachisté ŠK Rapid Bauset Pardubice a družstvo squashe TJ Čechie Cihelna , IXI klub. Nejlepšími trenéry loňského roku se stali Josef Doktor (kanoistika), Jan Procházka (basketbal) a Miroslav Wastl (atletika).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.5.

Den Evropy 2010 v Pardubicích

Každoročně 9. května slaví členské státy Evropské unie Den Evropy jako připomínku podpisu Schumannova plánu

Společnost celý článek
10.3.

Dotace na pětadvacetimetrový bazén je již schválena

„Těší mě, že se nám daří shánět peníze na již připravené projekty. Realizační dokumentaci na nový plavecký bazén jsme dokončili v říjnu loňského roku. Dotace, které město od ministerstva získalo, tak pokryjí skoro polovinu nákladů na jeho stavbu. Jejich celková výše by pak měla dosáhnout zhruba 50 milionů korun včetně DPH,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Řehounek.

Společnost celý článek
23.3.

Pochodujte s Horskou službou, pomozte dětem

Horská služba bude v průběhu akce dohlížet na bezpečnost a zdraví účastníků pochodu.

Společnost celý článek
2.5.

Čeští zemědělci se mohou inspirovat ve Švýcarsku

Zajímavé nápady lze tvořit třeba s dýněmi, které nemusí být spojovány pouze se svátkem Halloweenem.

Společnost celý článek
6.4.

Explosia zprovoznila modernizovanou linku na sférický prach

Slavnostní pásku přede dveřmi budovy B22 přestřihl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek spolu s 1. náměstkem hejtmana Pardubického kraje Romanem Línkem a generálním ředitelem pardubické Explosie Josefem Tichým. „Nová linka pro nás znamená lepší flexibilitu v plnění zakázek a zkrácení času od objednávky k realizaci“, říká k investici za desítky milionů korun právě šéf pardubické Explosie Josef Tichý.

Společnost celý článek
5.12.

Vyřazení pardubického traumacentra kraj nehodlá přijmout

Pardubický kraj se tuto skutečnost dozvěděl z úterní tiskové konference ministra Julínka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting