Nejlepší žáci z Pardubic se sešli na radnici

12.6.

Nejlepší žáci z Pardubic se sešli na radnici

Nejlepší žáci z Pardubic se sešli na radnici

Žák deváté třídy Základní školy Resslova Martin Dvořák bodoval v letošním školním roce na čtyřech vědomostních olympiádách. Uspěl v matematice, fyzice, chemii a programování. V programování bude Martin Pardubice reprezentovat i v celostátním kole této soutěže. Ve čtvrtek 11. června si, jako nejúspěšnější pardubický účastník letošních soutěží, odnesl zvláštní ocenění z pardubické radnice. Kromě něj statutární město letos poprvé ocenilo i dalších 26 nadaných dětí, žáků základních škol a nižšího gymnázia. „Pardubice již několik let oceňují nejlepší pedagogy a nejlepší studenty středních škol. Připadlo nám trochu nespravedlivé vynechat z toho žáky základních škol a nižších gymnázií, vždyť mnozí z nich už dosahují úctyhodných výsledků, “ řekl předseda komise pro výchovu a vzdělávání Josef Kubát. „Všichni dobře víme, že o talenty se musí pečovat. My chceme dětem, které už něco dokázaly, dát najevo, že si jejich úspěchů vážíme a povzbudit je tak v dalším studiu,“ doplnil primátor Pardubic Jaroslav Deml. V prvním ročníku město Pardubice ocenilo výsledky 27 žáků z osmi škol, kteří zvítězili v okresních kolech, nebo obsadili první až třetí místo v krajských kolech vědomostních olympiád. „Protože chceme oceňovat nadané a pilné žáky, posuzují se samozřejmě výsledky dosažené ve vědomostních olympiádách. Nerozhoduje přitom, zda v oblasti jazyků, nebo společenských či přírodních věd,“ dodal Josef Kubát.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.6.

Dominanta východních Čech, hrad Kunětická hora přivítá předprázdninový díl seriálu Běžíme na hrad

Běžecký den s cílem na Kunětické hoře má pro vás opět připravených několik tras na výběr; závod na 5 km, tzv. Pětku a závod na 15 km, tzv. Patnáctku. Dětské závodní tratě jsou svojí délkou rozděleny podle věku účastníků v délkách 100, 300, 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodu. V cíli pro všechny finišery závodu, i pro děti, budou čekat účastnické medaile!

Společnost celý článek
28.2.

Registrace poskytovatelů sociálních služeb

Chcete-li poskytovat sociální služby, musíte k tomu mít patřičné oprávnění. O registraci rozhoduje krajský úřad.

Společnost celý článek
17.1.

Horská služba obdarována 4 „gépéeskami“

V rámci „novoročního nadělování“ schválila Rada Pardubického kraje poskytnutí daru Horské službě České republiky.

Společnost celý článek
3.7.

Kůrovcovou kalamitu šíří smrkové monokultury

Počet kůrovcem napadených stromů v českých lesích loni podle prvních statistik vyskočil na dvojnásobek oproti roku 2006.

Společnost celý článek
8.9.

Hravé odpoledne na farmě – zábava pro celou rodinu

V rámci Hravého odpoledne přivítáme také letos na svět nově narozená mláďata farmy. „Křtít budeme dva oslíky a hříbě pony, jména vybíráme společně s jejich kmotry, budou překvapením pro všechny,“ láká na akci Jolana Štěpánková,

Společnost celý článek
29.9.

Nominační přihláška kladrubského hřebčína na seznam UNESCO je hotová

Ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiří Machek doplnil: „Hřebčín dál bude pokračovat v přípravě a realizaci investičních akcí, jejichž cílem je dále zvelebovat hodnotný areál, ať už se jedná o rekonstrukce historických objektů, obnovu krajinářského parku v Mošnicích, obnovu historických alejí nebo vodotečí. Vše musí být realizováno s respektem k chovu výjimečných koní a k neopakovatelným přírodním hodnotám.“

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting