Nejlepší žáci z Pardubic se sešli na radnici

12.6.

Nejlepší žáci z Pardubic se sešli na radnici

Nejlepší žáci z Pardubic se sešli na radnici

Žák deváté třídy Základní školy Resslova Martin Dvořák bodoval v letošním školním roce na čtyřech vědomostních olympiádách. Uspěl v matematice, fyzice, chemii a programování. V programování bude Martin Pardubice reprezentovat i v celostátním kole této soutěže. Ve čtvrtek 11. června si, jako nejúspěšnější pardubický účastník letošních soutěží, odnesl zvláštní ocenění z pardubické radnice. Kromě něj statutární město letos poprvé ocenilo i dalších 26 nadaných dětí, žáků základních škol a nižšího gymnázia. „Pardubice již několik let oceňují nejlepší pedagogy a nejlepší studenty středních škol. Připadlo nám trochu nespravedlivé vynechat z toho žáky základních škol a nižších gymnázií, vždyť mnozí z nich už dosahují úctyhodných výsledků, “ řekl předseda komise pro výchovu a vzdělávání Josef Kubát. „Všichni dobře víme, že o talenty se musí pečovat. My chceme dětem, které už něco dokázaly, dát najevo, že si jejich úspěchů vážíme a povzbudit je tak v dalším studiu,“ doplnil primátor Pardubic Jaroslav Deml. V prvním ročníku město Pardubice ocenilo výsledky 27 žáků z osmi škol, kteří zvítězili v okresních kolech, nebo obsadili první až třetí místo v krajských kolech vědomostních olympiád. „Protože chceme oceňovat nadané a pilné žáky, posuzují se samozřejmě výsledky dosažené ve vědomostních olympiádách. Nerozhoduje přitom, zda v oblasti jazyků, nebo společenských či přírodních věd,“ dodal Josef Kubát.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.2.

SKP-CENTRUM a městská policie se nyní lépe poznají

Strážníci pardubické městské policie projdou školením o službách poskytovaných osobám v krizi a bez přístřeší

Společnost celý článek
13.3.

Aktivní zálohy a devět let v NATO

Za ta léta, strávená v NATO, jsme dokázali světu, že sem patříme a vydobyli jsme si respekt nejen prostřednictvím mírových misí.

Společnost celý článek
6.10.

Hledáte práci, zajímá vás vývoj v našich firmách?

Akce proběhne již toto úterý 7. října od 9:00 do 12:00 hodin v Domě techniky na náměstí Republiky v Pardubicích.

Společnost celý článek
9.2.

Chcete pomoci druhým? Přijďte darovat krev na Valentýnské odběry v Pardubické nemocnici

„Každý, kdo myslí na druhé a pomáhá jim v jejich těžké životní situaci, si zaslouží velké uznání a úctu. Přesně takovými lidmi jsou dárci krve. Budeme moc rádi, když si řada nových zájemců o dárcovství krve najde během Valentýnských odběrů cestu na naše transfuzní oddělení,“ pronesla ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová. „Uvítáme každého, kdo by chtěl darovat krev. Samozřejmě bude rádi, když se nebude jednat o jednorázový odběr, ale pravidelné dárcovství v dalších letech. Proto by nás potěšil zejména mladé generace, u níž je největší perspektiva do budoucna. Nejen na odběry krve, ale třeba i krevní plazmy,“ dodala primářka Geierová.

Společnost celý článek
31.7.

Kraj iniciuje vznik nové organizace cestovního ruchu

Pardubický kraj nyní osloví partnery s nabídkou vytvořit novou organizaci, která bude zajišťovat aktivity v cestovním ruchu.

Společnost celý článek
30.7.

Na pondělní bruslení v Pardubicích přijďte v modrém

Peloton bruslařů vyjede na trasu dlouhou zhruba deset kilometrů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting