Nejlepšího starostu má obec Veselí

29.9.

Nejlepšího starostu má obec Veselí

Svaz měst a obcí vyhlásil na závěr volebního období soutěž Nejlepší starosta/primátor 2010-2014. Za účasti prezidenta republiky převzal tento titul za Pardubický kraj z rukou předsedy vlády Bohuslava Sobotky také starosta obce Veselí Oldřich Valenta. Patřil mezi celkem čtrnáct nových vítězů soutěže ze všech krajů České republiky a Hlavního města Prahy.


     „Děkuji panu Valentovi za jeho reprezentaci kraje i za jeho neutuchající aktivitu ve Veselí,“ uvedl k výsledkům soutěže radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.


     Obec Veselí, jejímž je od roku 2001 Oldřich Valenta starostou, leží nedaleko Přelouče a má 370 obyvatel. Od roku 2000 prochází velkými změnami. Rekonstruovala budovu obecního úřadu, mateřské školy, kapličku, obecní byt, obchod a hostinec MASH u hasičské zbrojnice. Původní hostinec byl po restitucích přeměněn na penzion. Modernizovány byly i místní komunikace, náves a další veřejná prostranství. V celé obci je zaveden plyn a centrální rozvod vody.


     Nejvíce pyšný je starosta Oldřich Valenta na Centrum aktivního odpočinku, které vzniklo ve středu obce a zahrnuje několik hřišť, automatický venkovní kuželník, dětské hřiště s tobogánem a odpočinkovou zónu s meandrujícím potokem.
     „Pořádáme tu pravidelné masopusty, sportovní turnaje a různé další zábavy. Jsem rád, že se tu scházejí celé rodiny,“ říká pan starosta. V obci nedávno vzniklo také ochotnické divadlo a snaží se i další místní spolky. Jednou z posledních akcí ve Veselí bylo odhalení kamenného monumentu se znakem obce – vlčím mákem v pruhovaném poli.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.2.

Komorník Freddie Mercuryho přijede do Týniště

Freestone byl Mercuryho osobní komorník, nejbližší přítel a člověk, který s legendou strávil poslední chvíle života.

Společnost celý článek
24.11.

Od pátku o sobě nedal vědět

Jmenovaný je 175 až 180 centimetrů vysoký, hubené postavy, hnědých rovných vlasů a nosí knír. Má modré oči

Společnost celý článek
26.10.

Josefu Zámečníkovi popřál k jubileu hejtman

„V Písečné vždy platilo, že každý si vezme svůj díl práce.“

Společnost celý článek
21.10.

Hasičský záchranný sbor ČR se výrazně zapojí do oslav

Pochodující jednotky na této přehlídce reprezentují více než 300 000 českých profesionálních a dobrovolných hasičů.

Společnost celý článek
13.3.

Březnovou Kavárnu Universitas v Pardubicích ovládnou geometrické křivky a mapy

Přednáška zájemcům přiblíží metody hledání cesty na moři, vývoj kartografie od užití směru větrů k zeměpisným souřadnicím v době, kdy již vznikala Fermatova a Descartesova analytická geometrie. Inspirací je například dílo Giovaniho Francesca Monna z roku 1627 Arte della vera navegatione …, jehož jedna kopie je uložena v Praze v Nostické knihovně a je možné do ní nahlédnout.

Společnost celý článek
24.3.

Pardubice vyvěsily po teroristických útocích vlajku Belgie

Teroristické útoky mířené na nevinné obyvatele, jsou největší zvěrstvem, které je potřeba razantně a nekompromisně odsoudit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting