Nejlepšího starostu má obec Veselí

29.9.

Nejlepšího starostu má obec Veselí

Svaz měst a obcí vyhlásil na závěr volebního období soutěž Nejlepší starosta/primátor 2010-2014. Za účasti prezidenta republiky převzal tento titul za Pardubický kraj z rukou předsedy vlády Bohuslava Sobotky také starosta obce Veselí Oldřich Valenta. Patřil mezi celkem čtrnáct nových vítězů soutěže ze všech krajů České republiky a Hlavního města Prahy.


     „Děkuji panu Valentovi za jeho reprezentaci kraje i za jeho neutuchající aktivitu ve Veselí,“ uvedl k výsledkům soutěže radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.


     Obec Veselí, jejímž je od roku 2001 Oldřich Valenta starostou, leží nedaleko Přelouče a má 370 obyvatel. Od roku 2000 prochází velkými změnami. Rekonstruovala budovu obecního úřadu, mateřské školy, kapličku, obecní byt, obchod a hostinec MASH u hasičské zbrojnice. Původní hostinec byl po restitucích přeměněn na penzion. Modernizovány byly i místní komunikace, náves a další veřejná prostranství. V celé obci je zaveden plyn a centrální rozvod vody.


     Nejvíce pyšný je starosta Oldřich Valenta na Centrum aktivního odpočinku, které vzniklo ve středu obce a zahrnuje několik hřišť, automatický venkovní kuželník, dětské hřiště s tobogánem a odpočinkovou zónu s meandrujícím potokem.
     „Pořádáme tu pravidelné masopusty, sportovní turnaje a různé další zábavy. Jsem rád, že se tu scházejí celé rodiny,“ říká pan starosta. V obci nedávno vzniklo také ochotnické divadlo a snaží se i další místní spolky. Jednou z posledních akcí ve Veselí bylo odhalení kamenného monumentu se znakem obce – vlčím mákem v pruhovaném poli.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.12.

Od 1. ledna se mění zákon o občanských průkazech

Občanské průkazy vydané do konce roku 2011 budou v platnosti po dobu v nich uvedenou, nebude nutná výměna.

Společnost celý článek
29.1.

Kraj hodlá převzít některé kulturní instituce

Záměr převzít od státu Soubor lidových staveb Vysočina a Muzeum loutkářských kultur schválila Rada Pardubického kraje již loni.

Společnost celý článek
15.7.

Univerzita Pardubice otvírá druhou šanci pro zájemce o studium

Letos je otvírá 6 ze 7 fakult univerzity a zájemci se mohou hlásit v červenci nebo i v srpnu podle toho, jaký obor si vyberou.

Společnost celý článek
30.10.

Výsledky voleb v Pardubickém kraji

V poslaneckých lavicích zasedne sedm nových poslanců z deseti. Za ČSSD se do Sněmovny se nově dostal předseda představenstva nemocnic Pardubického kraje a bývalý ředitel Svitavské nemocnice Pavel Havíř a Jan Chvojka, který navazuje na své působení ve sněmovně v minulém volebním období.

Společnost celý článek
5.4.

Královéhradecký kraj přesídlí do Nového pivovaru

Všechny úředníky Krajského úřadu najdou lidé v Novém pivovaru v Hradci Králové.

Společnost celý článek
9.10.

O kotlíkovou dotaci požádalo za minutu téměř tisíc žadatelů

Příjem žádostí do páté výzvy v Pardubickém kraji byl spuštěn dnes v 6:30:00 hodin. O kotlíkovou dotaci byl největší zájem v historii. Občané kraje měli možnost od 4. září svou žádost připravit v on-line formuláři a v čase zahájení ji odeslat do systému. Během vteřiny byl zaznamenán rekordní počet žádostí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting