Nejlevnější řešení je domluvit se s lékaři

11.2.

Nejlevnější řešení je domluvit se s lékaři

Nejlevnější řešení je domluvit se s lékaři

Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek ve středu 9. února informoval novináře o úterním zasedání Bezpečnostní rady státu a o krizovém plánu kraje k zajištění akutní péče po 1. březnu v krajských nemocnicích.      „Na Bezpečnostní radě státu jsem měl poprvé pocit, že si vláda uvědomuje možné důsledky krize ve zdravotnictví a že k tomu přistupuje se vší vážností,“ řekl hejtman. „Nejjednodušší a nejlevnější řešení je domluvit se. Všechna ostatní řešení budou dražší a problematičtější,“ dodal Radko Martínek.      Pardubický kraj je mezi pěti nejohroženějšími kraji z hlediska podaných výpovědí lékařů a struktury jejich odborností. V případě, že by k dohodě nedošlo, může kraj podle hejtmana zajistit v nemocnicích za pomocí mechanismů nouzového řízení pouze akutní péči. „Obrátili jsme se na zdravotní pojišťovny, soukromé zdravotní subjekty, ambulance, fakultní nemocnice i na armádu. Zatím máme konkrétní nabídku pomoci od nemocnice Šumperk, a to zejména pro porodnické obory na Orlickoústecku,“ říká radní Markéta Tauberová, která je zodpovědná za zdravotnictví.      Z pěti krajských nemocnic jsou současný provoz schopné udržet pouze nemocnice ve Svitavách a v Litomyšli. Proto hejtman Martínek navrhl vládě postupovat v otázce platů lékařů tak, jak tomu bylo v roce 2009 s platy zdravotních sester. Kraje by pak mohly přidělené prostředky promítnout do platů lékařů už za měsíc březen a případně převzít nově vytvořené tabulky platů lékařů.      Současná situace nemá podle Radko Martínka v dějinách České republiky obdoby a ohrožuje nejen zdraví občanů, ale může také ohrozit ekonomickou stabilitu krajských nemocnic.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.7.

Vicehejtman a odboráři jednali o nemocnicích

V sídle Pardubického kraje se včera uskutečnilo jednání o probíhající transformaci nemocnic na akciové společnosti

Společnost celý článek
9.11.

Petice občanů obce Chornice

Obyvatelé obce Chornice na Svitavsku se obrátili na Pardubický kraj s peticí

Společnost celý článek
26.8.

Policejní řady posílilo 24 nových strážců zákona

K slavnostní rázu celého aktu přispěla přítomnost Čestných jednotek obou krajských ředitelství, Čestné jednotky četnické pátrací stanice Praha a v neposlední řadě Hudby Hradní stráže a policie České republiky, která svými fanfárami a dalšími skladbami událost doprovázela a podtrhovala tím slavnostní atmosféru.

Společnost celý článek
13.4.

MILUJEME DOBRÉ JÍDLO se Zdeňkem Pohlreichem a dalšími. Na BEKO FRESH FESTIVALU, největším českém festivalu dobrého jídla a pití!

Pardubice se spolu s dalšími městy, kterými jsou Plzeň, Liberec a České Budějovice, stanou, již po šesté, hostitelem Beko Fresh festivalu roku 2018.

Společnost celý článek
26.4.

Město ověřuje dostupné bydlení za pomoci dotací

Na realizaci tříletého projektu navíc město získalo evropskou dotaci ve výši bezmála 8 milionů korun.

Společnost celý článek
6.2.

Město chce zvýšit počet obyvatel dostupným bydlením

Strategii bydlení chce mít město hotovou v polovině příštího roku. Bude jasně definovat cíle a potřeby města i postup k jejich naplňování.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting