Nejnovější poznatky v onkologii přinese Best of ASTRO

13.3.

Nejnovější poznatky v onkologii přinese Best of ASTRO

V pondělí 19. 3. 2018 se uskuteční v Kongresovém centru Kunětická Hora akce Best of ASTRO 2017 Czech Republic. O pokrocích v onkologii budou přednášet špičkoví čeští odborníci. ASTRO meeting je jeden z nejuznávanějších světových kongresů v oboru onkologie a Česko se řadí do pouhé osmičky zemí, které mohou prezentovat nejlepší vědecká sdělení na takové vzdělávací akci.
Na základě úspěšného pořádání předchozích dvou ročníků Best of ASTRO získala firma Multiscan, jmenovitě vedoucí ozařoven doc. MUDr. Martin Doležel Ph.D., po úspěšném výběrovém řízení licenci na další ročník této akce pro Českou republiku. Díky tomu se Česká republika zařadila do úzké společnosti 8 zemí světa, které mohou tuto vysoce specializovanou vzdělávací akci pořádat. 
Jedná se o licencovanou prezentaci nejlepších vědeckých sdělení, která byla přednesena na nejprestižnějším radiačně-onkologickém sympoziu na světě pod patronátem Americké společnosti pro radiační onkologii (ASTRO) v San Diegu. Přednášky budou probíhat v několika sekcích (nádory trávicího traktu, nádory gynekologické, nádory urologické, nádory plic, nádory hlavy a krku, nádory prsu a další) a budou prezentovány předními renomovanými českými onkology. 
Tento edukační kongres, který se bude konat pod záštitou Společnosti radiační onkologie, biologie a fyziky, umožní českým onkologům seznámit se s nejaktuálnějšími studiemi a trendy v radiační onkologii přímo v ČR. Letos bude jistě mezi nejočekávanější patřit studie GOG zabývající se úlohou zevního ozáření u žen s rizikovým nádorem děložního těla a studie zabývající se možností zkráceného ozáření u pacientek s karcinomem prsu po úplném odstranění prsu. Obě byly pro svůj význam a aktuálnost prezentovány i v San Diegu na nejdůležitějším plenárním zasedání.
Úspěšná tradice této vzdělávací akce pod patronátem ASTRO je jen dalším potvrzením významného pokroku v radiační onkologii, kterého bylo v České republice v posledních několika letech dosaženo. Díky modernizaci přístrojového vybavení a šíření vědeckých informací jsou tak pacienti léčeni těmi nejaktuálnějšími světovými postupy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.11.

Výstavba Domova Simeon byla zahájena

Stavba bude realizována do konce roku 2008, a to v hodnotě převyšující 22 miliónů korun.

Společnost celý článek
18.3.

Prodejny dm v Pardubicích navštíví zoubková víla

Přijďte se svými dětmi do dm a užijte si zábavné chvilky s Veselými zoubky! Dětem libovolného věku a jejich rodičům nabídnou postupně všechny pardubické prodejny dm možnost strávit příjemné odpoledne ve společnosti kouzelných bytostí. Zoubkové víly a zoubkoví skřítci budou malým zákazníkům hravou formou radit, jak správně pečovat o zoubky.

Společnost celý článek
21.12.

Pardubické letiště se nezastaví ani o Vánocích

Rušno bude na letišti zejména od 30. prosince do 10. ledna. V tomto období přistane na pardubickém letišti o 55 letadel víc, než v běžném zimním provozu.

Společnost celý článek
11.12.

Spalovna „vytáhla“ lidi z tepla svých domovů

Petici proti spalovně podepsalo více než 47 tisíc lidí.

Společnost celý článek
18.7.

Čeští muži jsou při seznamování opatrní. Bojí se „zoufalek a zlatokopek“ a náklady na první rande se musí vejít do 1 000 korun

„Muži starší 35 let, kteří dojdou do fáze, že by se chtěli usadit a založit si rodinu, mají také jasnou představu o partnerce. Vyžadují, aby byla vyrovnaná, aby měla uspořádané hodnoty a aby jejím jediným nenaplněným očekáváním byl ten správný muž pro život – tedy on,

Společnost celý článek
24.11.

Lékaři Pardubické nemocnice se představí na Dnech zdraví v Domě techniky

Ve dnech 24. až 26. listopadu 2016 se v Domě techniky v Pardubicích uskuteční odborná výstava Dny zdraví. Koná se pod záštitou prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka a jedním z partnerů je Nemocnice Pardubického kraje, a. s. – Pardubická nemocnice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting