Nejšikovnější mladé mechaniky mají ve Svitavách

22.3.

Nejšikovnější mladé mechaniky mají ve Svitavách

Nejšikovnější mladé mechaniky mají ve Svitavách

Tento týden se ve Středním odborném učilišti ve Svitavách uskutečnil jubilejní 10. ročník soutěže odborných dovedností KOVO Junior 2010. Soutěž určená pro obor mechanik seřizovač proběhla pod hlavičkou celostátní soutěže „České ručičky“ podporované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a  zúčastnilo se jí celkem sedm škol a učilišť z celé republiky. Ve velmi tvrdé konkurenci prokázaly své kvality obě zúčastněné školy z Pardubického kraje – pořádající svitavské učiliště zvítězilo, Střední odborné učiliště Třemošnice skončilo třetí.   V hlavní meziškolské soutěži spolu soupeřila vždy dvojčlenná družstva, své síly však změřili i jednotlivci. Tato kategorie opět přinesla úspěch svitavskému učilišti, jehož žáci Jan Groulík a Tomáš Navrátil obsadili první a druhou příčku. „O své účasti na soutěži jsem se dozvěděl půl hodiny před začátkem, když mi oznámili, že musím nahradit nemocného spolužáka,“ řekl o své cestě za vítězstvím Jan Groulík.   „Jsem na své žáky moc pyšný. Ukázali jsme, že střední odborná učiliště stále produkují kvalitní a šikovné žáky,“ komentoval úspěch svých svěřenců ředitel školy Leoš Říha. Vítězný žák převezme prestižní zlatou plaketu soutěže České ručičky 2010 na slavnostním červnovém vyhlášení v Brně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.6.

Kalendář Pardubice 2009 „obsadí“ amatéři

Pokud se někdo na amatérské fotografy dívá s despektem, byl by překvapen kvalitou jejich záběrů.

Společnost celý článek
15.5.

Dospělí hasiči se setkávají u požáru, mladí na závodišti

Na závody nepřijíždějí pouze mladí hasiči z Jihomoravského a Pardubického kraje.

Společnost celý článek
3.4.

Šestá Noc mladých výzkumníků je za námi. Přilákala přes 800 zvědavců

Akce, kterou tradičně organizuje Univerzita Pardubice spolu s Východočeským muzeem, čtyřmi středními školami, jednou pardubickou ZUŠkou a s Hvězdárnou A. Krause, oslovila v úterý 27. března více než 800 návštěvníků.

Společnost celý článek
26.7.

Pardubice - kolébka českého letectví

Je to největší výstava o létání v Pardubicích, která kdy vznikla a zachycuje celých sto let pardubické aviatiky.

Společnost celý článek
20.5.

Pardubáci ušetřili ropu na cestu kolem světa

Tato množství odpovídají roční produkci nebezpečného odpadu ze zhruba 200 tisíc domácností.

Společnost celý článek
11.9.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Šárka Hrouzková – Rezavé otisky a koláže

Malířka a grafička Šárka Hrouzková vystavuje malbu a kombinované techniky vycházející z malby již od poloviny 80. let. Absolvovala Katedru výtvarné teorie a výchovy, bohemistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V 80. letech učila na Ostravsku a od roku 1990 žije a pracuje ve Východních Čechách. V roce 1999 založila se svou kolegyní Pavlínou Vomočilovou soukromé Výtvarné studio v Dolním Újezdě u Litomyšle, kde se věnují výtvarně nadaným dětem a mládeži (od r. 2009 soukromá ZUŠ, o.p.s.). Je členkou Unie výtvarných umělců pardubického regionu a Klubu konkretistů KK3.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting