Nejšikovnější mladé mechaniky mají ve Svitavách

22.3.

Nejšikovnější mladé mechaniky mají ve Svitavách

Nejšikovnější mladé mechaniky mají ve Svitavách

Tento týden se ve Středním odborném učilišti ve Svitavách uskutečnil jubilejní 10. ročník soutěže odborných dovedností KOVO Junior 2010. Soutěž určená pro obor mechanik seřizovač proběhla pod hlavičkou celostátní soutěže „České ručičky“ podporované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a  zúčastnilo se jí celkem sedm škol a učilišť z celé republiky. Ve velmi tvrdé konkurenci prokázaly své kvality obě zúčastněné školy z Pardubického kraje – pořádající svitavské učiliště zvítězilo, Střední odborné učiliště Třemošnice skončilo třetí.   V hlavní meziškolské soutěži spolu soupeřila vždy dvojčlenná družstva, své síly však změřili i jednotlivci. Tato kategorie opět přinesla úspěch svitavskému učilišti, jehož žáci Jan Groulík a Tomáš Navrátil obsadili první a druhou příčku. „O své účasti na soutěži jsem se dozvěděl půl hodiny před začátkem, když mi oznámili, že musím nahradit nemocného spolužáka,“ řekl o své cestě za vítězstvím Jan Groulík.   „Jsem na své žáky moc pyšný. Ukázali jsme, že střední odborná učiliště stále produkují kvalitní a šikovné žáky,“ komentoval úspěch svých svěřenců ředitel školy Leoš Říha. Vítězný žák převezme prestižní zlatou plaketu soutěže České ručičky 2010 na slavnostním červnovém vyhlášení v Brně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.2.

Od úterý 6. února 2018 je vyhlášen zákaz návštěv v Nemocnici Pardubického kraje

Důvodem zákazu návštěv u hospitalizovaných pacientů je strmý nárůst chřipkových onemocnění v Pardubickém kraji a nárůst počtu hospitalizovaných pacientů s chřipkou v současném období počínající plošné chřipkové epidemie na území celé České republiky.

Společnost celý článek
28.11.

Marie Fišerová z Hořic dnes oslaví 104. narozeniny

Paní Fišerová má krásné krédo. Jen málo lidí dnes bohužel dokáže myslet i na ty druhé a ne jen na sebe.

Společnost celý článek
26.10.

První kavárna světoznámého řetězce Starbucks v Královéhradeckém kraji otevře už zítra v OC Futurum

Nová kavárna o ploše 130 m2 s kapacitou více než 60 míst k sezení je v duchu filosofie společnosti Starbucks zařízena v příjemné designové koncepci, připomínající první pobočku založenou v Seattlu. Převažovat bude tmavé dřevo a zelené prvky. Hradec Králové je teprve čtvrtým městem v České republice, kde se pobočka Starbucks otevřela.

Společnost celý článek
29.7.

Bez evropských peněz by obchvat nepostavili

K bezpečnosti přispěl také podchod pro pěší u železniční zastávky.

Společnost celý článek
30.10.

Vrhají se pod kola aut

Zatímco řidič vyvázl bez zranění, totéž říci nemůže řidič motocyklu a jeho spolujezdkyně. Těm měl do jízdní dráhy vběhnout jelen.

Společnost celý článek
18.11.

Strážníci hlídají naši bezpečnost ve dne v noci

Ne vždy příslušníci městské policie vyjíždí k případům, které mají dobrý nebo dokonce úsměvný konec. Na služebnu přišel starší pán, který se bál o svého kamaráda, protože se mu delší dobu neozývá. Strážníci přijeli k němu domů, od sousedů zjistili, že muže skutečně nikdo dlouho neviděl. Když za přítomnosti republikových policistů vstoupili do bytu, obavy všech se naplnily. Muž byl v bytě nalezen bez známek života.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting