Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci, shodli se radní s podnikateli

8.1.

Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci, shodli se radní s podnikateli

Tradiční pracovní setkání radních Pardubického kraje s členy představenstva Krajské hospodářské komory se uskutečnilo v tříkrálovém podvečeru tentokrát v pardubické restauraci U jezera. Hejtman Martin Netolický informoval podnikatele o aktuální situaci v hospodaření kraje a vyjádřil naději, že rok 2014 bude rokem výraznějších investic.


     „Díky předpokládanému výsledku hospodaření budeme moci zahájit vlastní investiční činnost, která byla v minulých letech zaměřena pouze na projekty spolufinancované z fondů Evropské unie,“ uvedl hejtman Netolický v reakci na vyšší inkaso daňových výnosů pro Pardubický kraj. Podle něj je to dobrá zpráva i pro regionální podnikatele, kteří se mohou hlásit do dalších soutěží na veřejné zakázky.


     Zástupci Hospodářské komory přivítali změny a zpřísnění podmínek pro uchazeče na veřejné zakázky. „Jsme rádi, že se zvyšuje důraz na kvalitu díla. Nové podmínky by měly vyřadit neseriózní firmy, které se sice oháněly nejnižší cenou, ale nakonec nebyly schopné zakázku vůbec dokončit,“ řekl předseda představenstva Krajské hospodářské komory Miloš Huryta.


     „Moje babička vždycky říkala, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci. Po zkušenostech z minulých let je to nadmíru pravdivé tvrzení. Pokřivený systém bylo nutné napravit, a proto nám zájemci musí doložit peněžní jistoty, bankovní záruky či garantovat omezení subdodávek,“ vysvětlil hejtman Netolický.


     Ostatní radní informovali podnikatele o svěřených resortech, zejména o budování dopravní infrastruktury, chystané fúzi nemocnic a stabilizaci krajského zdravotnictví i aktuální situaci ve středním školství.


     Hejtman na závěr zdůraznil potřebu úzké vzájemné spolupráce mezi hospodářskou komorou a krajem. „Úspěchy krajských podnikatelů totiž znamenají prosperitu celého kraje,“ prohlásil Martin Netolický.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.8.

Vrtulník kroužil nad Pardubicemi

Během čtyř hodin, kdy akce probíhala, udělili pardubičtí muži zákona celkem 17 pokut za porušení maximální povolené rychlosti.

Společnost celý článek
21.7.

Na mistrovství světa v požárním sportu přijede premiér Sobotka

Mistrovství světa juniorů v požárním sportu ve Svitavách se blíží svému vyvrcholení. Jeho slavnostního zakončení se zítra večer zúčastní i premiér České republiky Bohuslav Sobotka. Předá medaile vítězům soutěže v požárním útoku.

Společnost celý článek
31.5.

Vyzkoušejte recepty kuchařů BOSCH FRESH FESTIVALU

Kuchaři, kteří na festivalech vaří pro diváky nebo přímo s nimi, představují recepty na lahůdky, o které je nejen na Bosch Fresh Festivalu velký zájem. Na další návštěvníky se Bosch Fresh Festival těší ještě 18. – 19. 6. v Pardubicích a 25. – 26. 6. v Praze.

Společnost celý článek
7.12.

Firma roku vyrábí vesmírné technologie, živnostník roku originální houpací prkno

Mezi firmami bezkonkurenčně uspěla společnost Frentech Aerospace vyrábějící součástky do letadel, raketoplánů, satelitů a vesmírných sond.

Společnost celý článek
12.5.

Lidovci požadují dostatek parkovacích míst pro Kraj

Po předchozím krajském vedení zdědil krajský úřad nevýhodné smlouvy na provozování parkovacího domu.

Společnost celý článek
8.12.

Ombudsmankou České pošty je Zuzana Kvášová

„Je to další krok ke zlepšení obrazu České pošty v očích veřejnosti,“

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting