Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci, shodli se radní s podnikateli

8.1.

Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci, shodli se radní s podnikateli

Tradiční pracovní setkání radních Pardubického kraje s členy představenstva Krajské hospodářské komory se uskutečnilo v tříkrálovém podvečeru tentokrát v pardubické restauraci U jezera. Hejtman Martin Netolický informoval podnikatele o aktuální situaci v hospodaření kraje a vyjádřil naději, že rok 2014 bude rokem výraznějších investic.


     „Díky předpokládanému výsledku hospodaření budeme moci zahájit vlastní investiční činnost, která byla v minulých letech zaměřena pouze na projekty spolufinancované z fondů Evropské unie,“ uvedl hejtman Netolický v reakci na vyšší inkaso daňových výnosů pro Pardubický kraj. Podle něj je to dobrá zpráva i pro regionální podnikatele, kteří se mohou hlásit do dalších soutěží na veřejné zakázky.


     Zástupci Hospodářské komory přivítali změny a zpřísnění podmínek pro uchazeče na veřejné zakázky. „Jsme rádi, že se zvyšuje důraz na kvalitu díla. Nové podmínky by měly vyřadit neseriózní firmy, které se sice oháněly nejnižší cenou, ale nakonec nebyly schopné zakázku vůbec dokončit,“ řekl předseda představenstva Krajské hospodářské komory Miloš Huryta.


     „Moje babička vždycky říkala, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci. Po zkušenostech z minulých let je to nadmíru pravdivé tvrzení. Pokřivený systém bylo nutné napravit, a proto nám zájemci musí doložit peněžní jistoty, bankovní záruky či garantovat omezení subdodávek,“ vysvětlil hejtman Netolický.


     Ostatní radní informovali podnikatele o svěřených resortech, zejména o budování dopravní infrastruktury, chystané fúzi nemocnic a stabilizaci krajského zdravotnictví i aktuální situaci ve středním školství.


     Hejtman na závěr zdůraznil potřebu úzké vzájemné spolupráce mezi hospodářskou komorou a krajem. „Úspěchy krajských podnikatelů totiž znamenají prosperitu celého kraje,“ prohlásil Martin Netolický.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.1.

Zima již ukousla z městského rozpočtu víc než měla

Nezastírá, že k průběhem likvidace sněhové kalamity má určité výhrady, nicméně nemá pocit, že by situaci nezvládly.

Společnost celý článek
20.7.

Hrací karty Olympijského parku nabídnou svým držitelům řadu výhod

Hrací karta je časově neomezená a její součástí jsou jak QR kód, unikátní číselný kód, klíčenka, tak i mapa areálu parku. „Na mapě jsou vyznačena stálá i dočasná stanoviště prezentovaných sportů. Díky QR kódu pak budou mít pořadatelé neustále přehled o aktuální návštěvnosti a držitelé hrací karty naopak získají ty nejčerstvější informace z dění v parku,“ uvedla koordinátorka OPP 2016 Dana Valášková.

Společnost celý článek
14.12.

V Pardubickém kraji zrecyklovali 1200 tun elektrospotřebičů

Recyklace elektroodpadu uspoří každoročně značné množství energie, vzácných kovů i dalších nerostných surovin.

Společnost celý článek
4.1.

V novém roce ovládly pardubickou porodnici holčičky

Stejně jako prvním dítětem narozenýmv kraji je holčička, i v pardubické nemocnici byl první den roku v režii dívek.

Společnost celý článek
18.4.

Řídicí výbor ITI ovládly dopravní projekty a podpora pro podnikatele

Dosud největší projekt získal dotaci z ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Inteligentní dopravní systém v Hradci Králové může z fondů Evropské unie využít téměř čtvrt miliardy korun. Řídicí výbor ITI se tentokrát rozhodl podpořit patnáct projektů za půl miliardy, celkem již získalo peníze 120 projektů za 3 miliardy.

Společnost celý článek
31.1.

Radní Kroutil: Tréninková kavárna využije jablka z regionu

V integračním centru Kosatec se starají o uplatnění zejména nezaměstnaných lidí s hendikepem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting