Nejúspěšnější vesnice jsou na Svitavsku

3.6.

Nejúspěšnější vesnice jsou na Svitavsku

Nejúspěšnější vesnice jsou na Svitavsku

Nejúspěšnější vesnice jsou na Svitavsku

Celkem tři vesnice ze svitavského okresu bodovaly v letošním ročníku krajského kola soutěže Vesnice roku 2011. Vyhodnocení vydala ve středu krajská komise, která v průběhu května navštívila všech 26 přihlášených obcí. Zlatou stuhu si za výborné výsledky ve všech sledovaných kritériích odnese Poříčí u Litomyšle, Bílou stuhu za činnost mládeže získal Janov a Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí dostaly Jaroměřice. Lukavice u Ústeckoorlicka bodovala společenským životem a dostala Modrou stuhu, Uhřetice na Chrudimsku byly oceněny za spolupráci obce a zemědělského subjektu Oranžovou stuhou a Voleč na Pardubicku obdržela Cenu naděje pro živý venkov za místní spolkový život a občanskou společnost v obcích. Do soutěže Vesnice roku 2011 se v Pardubickém kraji přihlásilo 26 obcí, což je o dvě více než v loňském roce. „Jedinečný přínos soutěže Vesnice roku spatřuji v tom, že povzbuzuje obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova. Obce tímto získávají prostor ukázat své úspěchy a navíc mohou získat milion korun do své pokladny, pokud uspějí v celorepublikovém kole. Naším přáním samozřejmě je, aby naši účastníci uspěli nejenom v celostátním kole, ale i třeba v evropském finále,“ řekl radní Pardubického kraje pro zemědělství, venkov a životní prostředí Václav Kroutil. Do celostátních kol dalších soutěží postupují nositelé Zlaté, Zelené a Oranžové stuhy. Slavnostní vyhodnocení krajského kola se uskuteční 17. srpna 2011 ve vítězné obci Poříčí, která je příkladná péčí o obec a pospolitostí. Poříčí se snaží vytvářet podmínky pro příjemný život svých obyvatel a je to vesnice zajímavá i pro turisty. Členitý ráz krajiny a zástavba dodává obci patřičný ráz „obce venkovského charakteru“, konstatovala krajská komise.. Soutěže se mohly zúčastnit obce vesnického charakteru, které mají maximálně 6300 obyvatel a které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu. V hodnotící komisi byli zástupci ministerstva pro místní rozvoj, ministerstva životního prostředí, Pardubického kraje, oceněných obcí z minulých dvou ročníků, památkáři, krajináři, zástupci svazu knihovníků a Spolku pro obnovu venkova.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.1.

Východočeské muzeum navštívilo loni 110 tisíc lidí

Muzeum zároveň propagaci zaměřilo na to, aby se lidé v celé republice dozvěděli o jedinečné národní kulturní památce Zámek Pardubice, což přispělo ke zvýšení renomé objektu jako turistické destinace. „A k tomu jsme pochopitelně přizpůsobili dramaturgii kulturního programu,“ upozorňuje ředitel.

Společnost celý článek
17.7.

Pardubický kraj má čtyři nové autobusy

Nově zakoupené autobusy jsou vyrobeny libchavskou firmou SOR, na podzim se k nim připojí ještě malokapacitní autobus stejné značky a také midibus Rošero. „Je potěšitelné, že výrobu autobusů pro dopravní obslužnost v našem kraji z větší části zajišťuje regionální firma. Dává práci lidem u nás v kraji a to je vždycky dobře,“ dodal Jaromír Dušek.

Společnost celý článek
2.10.

Měsíc září byl pro Český červený kříž v Ústí nad Orlicí ve znamení Světových dnů první pomoci.

Zejména děti si rády celý vůz prohlédly, některé odvážnější usedly na místo řidiče a do megafonu řekly policejní hlášení. Pro ty ostýchavější byl největší zážitek spustit výstražné a zvukové zařízení. Dále si také prohlédly donucovací prostředky a prakticky vyzkoušely služební pouta.

Společnost celý článek
30.11.

Studenti z Pardubic postaví most z vlnité lepenky. V soutěži je rekordních 32 škol z Česka i Slovenska

Studenty teď čekají do 26. května týdny tvrdé práce, která začíná už od samotného návrhu. Úkolem studentů je totiž buď vyrobit kopii existujícího mostu, nebo navrhnout originál.

Společnost celý článek
18.2.

Byla to opravdu dopravní nehoda?

Muž po nehodě odešel, ale později, když se mu věc rozležela v hlavě, se kolem dvacáté hodiny nechal raději ošetřit v nemocnici.

Společnost celý článek
24.4.

Cyklojízda předznamenala kampaň Do práce na kole

Cyklojízda předznamenala kampaň Do práce na kole Jako předzvěst květnové soutěžní kampaně Do práce na kole projela v úterý 16. dubna Pardubicemi cyklojízda. Zúčastnilo se jí přes 50 nadšenkyň a nadšenců. Do kampaně je přitom v Pardubicích již přihlášeno téměř 800 soutěžících. Registrace probíhá do 30. dubna.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting