Největší požáry za srpen? Ty na Pardubicku

8.9.

Největší požáry za srpen? Ty na Pardubicku

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během srpna celkem k 539 událostem (Pardubice 168, Chrudim 111, Svitavy 108, Ústí nad Orlicí 152).


Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 298 (Pardubice 73, Chrudim 66, Svitavy 64, Ústí nad Orlicí 95). Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, odstranění nebezpečného hmyzu, měření koncentrací, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci. 


Během uplynulých 31 dní hasiči zasahovali u 132 dopravních nehod v kraji (Pardubice 45, Chrudim 30, Svitavy 26, Ústí nad Orlicí 31). V průběhu srpna likvidovali hasiči 78 požárů (Pardubice 34, Chrudim 11, Svitavy 16, Ústí nad Orlicí 17).

Mezi největší události v měsíci srpnu se zařadí tyto požáry:

První příčku v hasičské statistice za měsíc srpen „obsadí“ požár z 30. srpna, kdy časně ráno zachvátily plameny Elektrárny Chvaletice. Jednalo se o požár vnějšího zauhlování v elektrárně. Škoda byly předběžně vyčíslena na 50 milionů korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 400 milionů korun. Stanoveny jsou stále čtyři verze vzniku požáru – nedbalost, samovznícení uhlí, zadření ložiska na pásovém dopravníku nebo závada na elektroinstalaci.

K požáru dvou osobních automobilů vyjížděli 24. srpna nad ránem profesionální hasiči z Pardubic do Černé za Bory. Při požáru byla poškozena i budova. Škoda byla vyčíslena na 1,8 milionů korun. Uchráněn majetek v řádech několika milionů korun (zatím není přesně vyčísleno). Příčina vzniku požáru je stále v šetření – stanoveny jsou dvě verze vzniku požáru – úmyslné založení nebo technická závada na vozidle.

Požár v bytě v centru Pardubic 21. srpna způsobil škodu, která je vyčíslena na 1,5 milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost uživatele bytu. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.9.

Krajské dožínky provoní Pernštýnské náměstí a zámek

Od nedělní 11. do 19. hodiny bude historické pardubické náměstí ve znamení zemědělců a jejich techniky. „Návštěvníci se mohou těšit na jízdy koňskými povozy, ukázku moderní zemědělské techniky, která je vždy lákavá pro malé i velké návštěvníky, ale také na ochutnávky nejlepších potravin soutěže MLS Pardubického kraje,“ uvedl radní pro zemědělství, životní prostředí a venkov Václav Kroutil. Nabitý nedělní program zakončí od 18 hodin koncert slovenské zpěvačky Kristiny.

Společnost celý článek
11.1.

Už jen do konce ledna je možno žádat o granty na podporu sportu.

Pardubický kraj, stejně jako každý rok, vypsal i pro kalendářní rok 2007 granty na podporu sportu.

Společnost celý článek
22.6.

Do Tisové přijede ministr Gandalovič

Farmu v Tisové u Vysokého Mýta navštíví dnes ministr zemědělství Petr Gandalovič

Společnost celý článek
19.11.

Festival her a hraček pro malé i velké již brzy v Pardubicích

„Na loňský ročník se přišlo podívat téměř 3 000 návštěvníků a já věřím, že letos jich bude mnohem více. Tímto všechny zvu a těším se na shledanou na festivalu,“ uzavírá Adéla Trávníčková.

Společnost celý článek
15.3.

V pardubické potravinářské škole mají unikátní mlýn

Z mouky umleté ve školním mlýně vyrábějí pečivo a cukrářské výrobky, které škola prodává ve školní prodejně.

Společnost celý článek
29.9.

Požár dřevostavby ve Vysokém Mýtě

Ve středu 28. září v odpoledních hodinách zasahovalo pět jednotek hasičů u požáru dřevostavby ve Vysokém Mýtě. Jednalo se o dřevostavbu, která měla v budoucnu sloužit jako umělecký ateliér. Objekt byl ve stádiu výstavby.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting