Největší požáry za srpen? Ty na Pardubicku

8.9.

Největší požáry za srpen? Ty na Pardubicku

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během srpna celkem k 539 událostem (Pardubice 168, Chrudim 111, Svitavy 108, Ústí nad Orlicí 152).


Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 298 (Pardubice 73, Chrudim 66, Svitavy 64, Ústí nad Orlicí 95). Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, odstranění nebezpečného hmyzu, měření koncentrací, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci. 


Během uplynulých 31 dní hasiči zasahovali u 132 dopravních nehod v kraji (Pardubice 45, Chrudim 30, Svitavy 26, Ústí nad Orlicí 31). V průběhu srpna likvidovali hasiči 78 požárů (Pardubice 34, Chrudim 11, Svitavy 16, Ústí nad Orlicí 17).

Mezi největší události v měsíci srpnu se zařadí tyto požáry:

První příčku v hasičské statistice za měsíc srpen „obsadí“ požár z 30. srpna, kdy časně ráno zachvátily plameny Elektrárny Chvaletice. Jednalo se o požár vnějšího zauhlování v elektrárně. Škoda byly předběžně vyčíslena na 50 milionů korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 400 milionů korun. Stanoveny jsou stále čtyři verze vzniku požáru – nedbalost, samovznícení uhlí, zadření ložiska na pásovém dopravníku nebo závada na elektroinstalaci.

K požáru dvou osobních automobilů vyjížděli 24. srpna nad ránem profesionální hasiči z Pardubic do Černé za Bory. Při požáru byla poškozena i budova. Škoda byla vyčíslena na 1,8 milionů korun. Uchráněn majetek v řádech několika milionů korun (zatím není přesně vyčísleno). Příčina vzniku požáru je stále v šetření – stanoveny jsou dvě verze vzniku požáru – úmyslné založení nebo technická závada na vozidle.

Požár v bytě v centru Pardubic 21. srpna způsobil škodu, která je vyčíslena na 1,5 milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost uživatele bytu. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.11.

Chce to mít základy jazyka, říkají dobrovolnice po návratu z Francie

Radní Pardubického kraje Pavel Šotola na setkání s Klárou Kalinovou z Chrudimě a Nikolou Pospíšilovou z Hlinska se zajímal o jejich zážitky z pobytu u přijímajících organizací ve Francii:

Společnost celý článek
30.7.

Lucinka může být už brzy v nové rodině

Přestože je prázdninový čas, sešlo se sedm členů sboru z celkových deseti.

Společnost celý článek
30.4.

Pardubičtí zastupitelé na návštěvě ve Foxconnu

„Z návštěvy mám celkově příznivý dojem. Jsem rád, že jsem měl možnost vidět, jaké technologie u nás v České republice Foxconn vyvíjí a že v Pardubicích dokážeme držet krok s nejmodernějšími světovými firmami,“ řekl Jan Linhart. „Je dobře, že se Foxconn snaží otevírat a více komunikovat s veřejností a zástupci města. Podle mého názoru je důležité, aby se velcí zaměstnavatelé podíleli na rozvoji celého Pardubického kraje,“ doplnil Jan Mazuch.

Společnost celý článek
16.1.

Na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice vznikne díky podpoře získané z Evropské unie CENTRUM PRO ETIKU s mezinárodním týmem

„Motiv svébytné a nenahraditelné hodnoty člověka, který je v pozadí mnoha problémů etiky i politické filosofie, se přímo dotýká našich životů. Součástí výzkumu centra bude ale také kritická filosofická reflexe jevů jako rasismus, xenofobie nebo sociální (ne)spravedlnost,“ vysvětluje řešitelka projektu Mgr. Kamila Pacovská, Ph.D., z Katedry filosofie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
18.2.

Podnikatelem roku 2008 Pardubického kraje se stal Petr Lorenc

O vítězství Petra Lorence rozhodla nezávislá porota, které předsedal Tomáš Březina.

Společnost celý článek
9.6.

Foxconn opět zaměstnavatelem roku číslo jedna v Pardubickém kraji

Ve Foxconnu je nastaven propracovaný systém benefitů od firemního vzdělávání a možnosti rozvíjet svou kariéru přes volnočasové aktivity až po dotované stravování. Tento balíček benefitů, který se neustále rozšiřuje, zaměstnanci velmi oceňují. Oceňují jej ale i odborníci! „Mezi jednoznačně nejpopulárnější benefity patří možnost využití dotovaného stravování. Zaměstnanci ale hojně využívají i příspěvky na dopravu a slevy na jízdné, zvýhodněné mobilní tarify, vzdělávací programy a jazykové kurzy, nebo možnost účasti na akcích pro zaměstnance a jejich rodiny, které pořádáme několikrát do roka. Kolegům s malými dětmi nabízíme také možnost příspěvku na letní tábory apod.,“ dodává Jitka Kratochvílová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting