Největší požáry za srpen? Ty na Pardubicku

8.9.

Největší požáry za srpen? Ty na Pardubicku

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během srpna celkem k 539 událostem (Pardubice 168, Chrudim 111, Svitavy 108, Ústí nad Orlicí 152).


Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 298 (Pardubice 73, Chrudim 66, Svitavy 64, Ústí nad Orlicí 95). Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, odstranění nebezpečného hmyzu, měření koncentrací, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci. 


Během uplynulých 31 dní hasiči zasahovali u 132 dopravních nehod v kraji (Pardubice 45, Chrudim 30, Svitavy 26, Ústí nad Orlicí 31). V průběhu srpna likvidovali hasiči 78 požárů (Pardubice 34, Chrudim 11, Svitavy 16, Ústí nad Orlicí 17).

Mezi největší události v měsíci srpnu se zařadí tyto požáry:

První příčku v hasičské statistice za měsíc srpen „obsadí“ požár z 30. srpna, kdy časně ráno zachvátily plameny Elektrárny Chvaletice. Jednalo se o požár vnějšího zauhlování v elektrárně. Škoda byly předběžně vyčíslena na 50 milionů korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 400 milionů korun. Stanoveny jsou stále čtyři verze vzniku požáru – nedbalost, samovznícení uhlí, zadření ložiska na pásovém dopravníku nebo závada na elektroinstalaci.

K požáru dvou osobních automobilů vyjížděli 24. srpna nad ránem profesionální hasiči z Pardubic do Černé za Bory. Při požáru byla poškozena i budova. Škoda byla vyčíslena na 1,8 milionů korun. Uchráněn majetek v řádech několika milionů korun (zatím není přesně vyčísleno). Příčina vzniku požáru je stále v šetření – stanoveny jsou dvě verze vzniku požáru – úmyslné založení nebo technická závada na vozidle.

Požár v bytě v centru Pardubic 21. srpna způsobil škodu, která je vyčíslena na 1,5 milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost uživatele bytu. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.4.

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Smyslem burzy je spojování světů neziskovek, firem a veřejné správy, zapojena je však do ní prostřednictvím hlasování i veřejnost. „Hlasovat pro přihlášené projekty v okresech Pardubice a Chrudim je možné od 13. dubna do 20. dubna do 12:00. Věříme, že veřejnost této možnosti využije, navštíví náš web www.burzafilantropie.cz, a touto jednoduchou cestou podpoří svou oblíbenou neziskovku nebo projekt, který ji svou prospěšností zaujme nejvíce,“ vyzývá k zapojení do této dobročinné aktivity senátorka Miluše Horská, která je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
10.3.

Šance Pardubic po návštěvě Švýcarů vzrostly

Pardubický projekt se totiž ze zhruba 44 podaných dostal mezi pětici, které česká strana doporučila Švýcarsku k realizaci.

Společnost celý článek
30.10.

Vrhají se pod kola aut

Zatímco řidič vyvázl bez zranění, totéž říci nemůže řidič motocyklu a jeho spolujezdkyně. Těm měl do jízdní dráhy vběhnout jelen.

Společnost celý článek
26.5.

Mlsem Pardubického kraje se stala kozí a perníková zmrzlina

Spotřebitel má u každého MLSu Pardubického kraje jistotu, že si koupil potravinu vyrobenou v našem regionu, našimi výrobci, vyrobenou výhradně z místních surovin,“ vysvětluje smysl soutěže krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

Společnost celý článek
18.2.

V centru Pardubice byla slavnostně otevřena nová prodejna reginálních potravin

Na rozdíl od e-shopu si mohou zákazníci potraviny prohlédnout, zjistit, jak voní nebo je i ochutnat.

Společnost celý článek
8.3.

Masopust ve Volči podvanácté

Tomuto okamžiku samozřejmě předcházel tradiční průvod masek, jemuž přihlížel i náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting