Nejvíce sužuje chřipka Pardubický kraj

23.2.

Nejvíce sužuje chřipka Pardubický kraj

Evropa je ještě stále ve stádiu plošné chřipkové epidemie, avšak jako celek je pravděpodobně již za jejím vrcholem. Pokles a konsolidace nemocnosti však bude trvat ještě minimálně několik týdnů. Podobný průběh můžeme očekávat i v české republice a to vzhledem k uplatnění obdobných socioekonomických i epidemiologických faktorů. V porovnání s předchozím týdnem byl zaznamenán pokles nemocnosti na akutní respirační infekce (ARI) o 7,6 procent (pokles je evidován ve všech věkových skupinách). Na území České republiky nadále probíhá chřipková epidemie, která bude pravděpodobně již těsně za svým vrcholem. Nejvyšší počty nemocných jsou přitom hlášeny z krajů Pardubického, Jihomoravského a Moravskoslezského. Počty nemocných chřipkovým onemocněním (ILI) by se v příštím týdnu však již mohly začít snižovat. V Pardubickém kraji došlo k mírnému zvýšení nemocnosti na akutní respirační infekce ARI o 3 procenta na průměrnou nemocnost 2066 případů na100 tisíc obyvatel. Podíl věkových kategorií na onemocnění se prakticky nemění. Počet nových chřipkových onemocnění ILI charakteristických vysokou teplotou v Pardubickém kraji se zvýšil o 26 procent. V příštím týdnu očekáváme stagnaci nebo postupné mírné snižování  počtu akutních respiračních infekcí (ARI) i snižování výskytu chřipkových onemocnění (ILI). Zdroj: www.nemocnice-pardubice.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.5.

PROFI CREDIT podpořil Zvolánka v přípravě na paralympiádu

Záložka Pardubice, 15. 5. 2019 – Úspěšný český paralympionik Martin Zvolánek zahájil přípravu na nadcházející sezonu, s cílem kvalifikovat se na paralympiádu, která se v roce 2020 uskuteční v japonském Tokiu. Úvěrová společnost PROFI CREDIT ho v cestě za jeho snem podpořila částkou 70 000 Kč.

Společnost celý článek
31.10.

Pardubický kraj musí být neustále vidět

Vicehejtman Línek chce například s ministrem Svobodou řešit problém plnohodnotného zastoupení všech úřadů v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
2.7.

Prázdniny už jsou tu!

Při rozdělávání ohně v přírodě je nutné v prvé řadě zvolit vhodné místo pro ohniště. To by mělo být vzdáleno nejméně 50 m od okraje lesa a v dostatečné vzdálenosti od budov a vůbec všech věcí, které se mohou vznítit. Pamatujte, že v lese lze rozdělávat oheň jen na vyhrazených místech. Zcela zakázáno je i rozdělávání ohně na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi. Oheň nezakládejte pod větvemi a na kořenech stromů, na suchém listí, lesní hrabance nebo rašelině, ani v blízkosti stohů (minimálně 100 m od něj), seníků apod. Létající jiskry nebo náhlý poryv větru totiž velmi snadno způsobí požár.

Společnost celý článek
9.4.

Hejtman míří do Poličky

Důvodem těchto mých cest je především zájem seznámit se s úspěchy, ale i problémy těchto měst.

Společnost celý článek
8.7.

Soustrast rodinám vojáků padlých dnes v Afghánistánu

Tuto ztrátu si uvědomujeme o to víc, že někteří z nich žili v našem kraji, v našem sousedství.

Společnost celý článek
10.7.

V Hradci Králové se zrodila historická dohoda o dodávkách tepla

„Obě strany chtějí udělat maximum pro to, aby byla současná unikátní soustava zásobování teplem zachována a nemuselo docházet k nucenému nárůstu cen tepelné energie ze soustavy,“ prozrazuje jeden z důležitých argumentů pro spolupráci ředitel Jiří Seidler.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting