Nejvíce sužuje chřipka Pardubický kraj

23.2.

Nejvíce sužuje chřipka Pardubický kraj

Evropa je ještě stále ve stádiu plošné chřipkové epidemie, avšak jako celek je pravděpodobně již za jejím vrcholem. Pokles a konsolidace nemocnosti však bude trvat ještě minimálně několik týdnů. Podobný průběh můžeme očekávat i v české republice a to vzhledem k uplatnění obdobných socioekonomických i epidemiologických faktorů. V porovnání s předchozím týdnem byl zaznamenán pokles nemocnosti na akutní respirační infekce (ARI) o 7,6 procent (pokles je evidován ve všech věkových skupinách). Na území České republiky nadále probíhá chřipková epidemie, která bude pravděpodobně již těsně za svým vrcholem. Nejvyšší počty nemocných jsou přitom hlášeny z krajů Pardubického, Jihomoravského a Moravskoslezského. Počty nemocných chřipkovým onemocněním (ILI) by se v příštím týdnu však již mohly začít snižovat. V Pardubickém kraji došlo k mírnému zvýšení nemocnosti na akutní respirační infekce ARI o 3 procenta na průměrnou nemocnost 2066 případů na100 tisíc obyvatel. Podíl věkových kategorií na onemocnění se prakticky nemění. Počet nových chřipkových onemocnění ILI charakteristických vysokou teplotou v Pardubickém kraji se zvýšil o 26 procent. V příštím týdnu očekáváme stagnaci nebo postupné mírné snižování  počtu akutních respiračních infekcí (ARI) i snižování výskytu chřipkových onemocnění (ILI). Zdroj: www.nemocnice-pardubice.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.4.

I přesto, že je vypalování trávy zakázáno, lidé o víkendu vzali do rukou zápalky a porost vypalovali

Do Řetůvky směřovaly čtyři hasičské jednotky v sobotu v 14.42 hodin. Došlo zde k požáru travního porostu po pálení. Zasaženou stráň hasiči prolili vodou, aby nedošlo k dalšímu rozšíření.

Společnost celý článek
19.6.

Kraj přispěje zastupitelům pouze na vzdělání spojené s mandátem

V rozpočtu je nadále 200 tisíc korun na vzdělávání členů zastupitelstva, ale to bude zaměřeno na vzdělávání související s mandátem, tedy jazykové vzdělávání nebo vzdělávání související s činností zastupitelstva, například v oblasti legislativy.

Společnost celý článek
5.4.

Kraj již nyní plní cíle protikorupčních strategií

To byly hlavní cíle Pardubického kraje při pondělní elektronické akci na odběr zemního plynu.

Společnost celý článek
25.5.

Tyršovy sady se změní v Perníkové království

Brána pohádkového království u vchodu do Tyršových sadů ze Sukovy třídy se otevře v 10:00 hodin. Bude

Společnost celý článek
3.12.

Nezkušený řidič zabíjel vrakem sierry

Mladý řidič najel levou přední částí svého vozu do chodkyň, které ze silnice doslova katapultoval.

Společnost celý článek
15.12.

Amulya – „Naše indická holčička“

Amulye jsou nyní 4 roky a žije v Indii ve státě Andhra Pradesh. Bydlí v blízkosti města Kammam.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting