Nejvíce sužuje chřipka Pardubický kraj

23.2.

Nejvíce sužuje chřipka Pardubický kraj

Evropa je ještě stále ve stádiu plošné chřipkové epidemie, avšak jako celek je pravděpodobně již za jejím vrcholem. Pokles a konsolidace nemocnosti však bude trvat ještě minimálně několik týdnů. Podobný průběh můžeme očekávat i v české republice a to vzhledem k uplatnění obdobných socioekonomických i epidemiologických faktorů. V porovnání s předchozím týdnem byl zaznamenán pokles nemocnosti na akutní respirační infekce (ARI) o 7,6 procent (pokles je evidován ve všech věkových skupinách). Na území České republiky nadále probíhá chřipková epidemie, která bude pravděpodobně již těsně za svým vrcholem. Nejvyšší počty nemocných jsou přitom hlášeny z krajů Pardubického, Jihomoravského a Moravskoslezského. Počty nemocných chřipkovým onemocněním (ILI) by se v příštím týdnu však již mohly začít snižovat. V Pardubickém kraji došlo k mírnému zvýšení nemocnosti na akutní respirační infekce ARI o 3 procenta na průměrnou nemocnost 2066 případů na100 tisíc obyvatel. Podíl věkových kategorií na onemocnění se prakticky nemění. Počet nových chřipkových onemocnění ILI charakteristických vysokou teplotou v Pardubickém kraji se zvýšil o 26 procent. V příštím týdnu očekáváme stagnaci nebo postupné mírné snižování  počtu akutních respiračních infekcí (ARI) i snižování výskytu chřipkových onemocnění (ILI). Zdroj: www.nemocnice-pardubice.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.11.

Prohlášení pro ministra: Nesouhlasíme s přípravou R43

V jižní části našeho kraje postupuje Ministerstvo životního prostředí protizákonně.

Společnost celý článek
22.4.

Kraj nesouhlasí s postupem ministerstva zdravotnictví

Považujeme za zcela nestandardní záležitost, že nám ministerstvo dosud neodpovědělo na všechny naše dotazy.

Společnost celý článek
20.5.

Studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice pořádají konferenci SOCIOCON

Letošní ročník má název „Všichni jsme tu cizí“ a týká se především toho, jak umíme žít a vyrovnat se s jinakostí. Příspěvky jsou rozdělené do čtyř bloků a zaměřují se na aktuální témata – na alternativní životní styly, romské téma, vztahy k islámu nebo na etnické konflikty.

Společnost celý článek
23.3.

Stavba multifunkčního centra v Dolní Dobrouči zahájena

Každá stavba podobného typu je pro obce této velikosti, velmi důležitá.

Společnost celý článek
8.2.

Cesta ke zlepšení sociálních služeb v Pardubickém regionu

V pondělí 12. února 2007 se uskuteční první setkání ,,Výcviku v procesu komunitního plánování sociálních služeb´´.

Společnost celý článek
12.7.

V Pardubicích přibudou nové kontejnery

Jen v roce 2012 vytřídil každý občan Pardubic 56 kilogramů papíru, plastů, skla a nápojových kartonů, celé město pak více než 5000 tun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting