Nemocnice Pardubického kraje se představila studentům maturitních ročníků čtyř středních zdravotnických škol z regionu.

21.3.

 Nemocnice Pardubického kraje se představila studentům maturitních ročníků čtyř středních zdravotnických škol z regionu.
Nemocnice Pardubického kraje oslovila potenciální uchazeče o zaměstnání ve své společnosti. Pro studenty středních zdravotnických škol z regionu uspořádala tzv. kontaktní den. Uskutečnil se 15. března v sále Jana Kašpara v sídle Krajského úřadu Pardubického kraje za účasti prvního náměstka hejtmana zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka a vedení společnosti.

„Oslovujeme studentky a studenty posledních ročníků všech středních zdravotnických škol v Pardubickém kraji, což jsou Pardubice, Chrudim Svitavy a Ústí nad Orlicí, a přitom se snažíme je nejen motivovat před maturitními zkouškami, ale také jim představit možnost práce pro Nemocnici Pardubického kraje. Nezáleží na tom, jestli půjdou po maturitě do práce nebo budou studovat v nějakých navazujících formách studia nebo na fakultě zdravotnických studií, jde nám o to, aby neodešli ze zdravotnictví,“ uvedl náměstek hejtmana Línek a dodal: „Myslím si, že tyto dámy a někteří přítomní pánové si uvědomili, už když si střední školu vybírali, že to není obyčejný obor. Práce ve zdravotnictví potřebuje něco víc, než jen pracovní dovednosti. Je, i když to zní jako klišé, skutečným posláním a člověk pro ni musí mít tu správnou povahu. Právě proto se i při sestavování žebříčků prestiže jednotlivých povolání drží na jednom z předních míst. Na druhou stranu můžeme absolventkám nabídnout práci ve stabilizované společnosti, která jako jediná poskytuje v kraji akutní péči v pěti nemocnicích.“

Kontaktního dne se zúčastnilo téměř 150 studentek a studentů. Ve dvou skupinách se mohli seznámit se společností Nemocnice Pardubického kraje. „Budoucnost naší společnosti je jednoznačně spojena se současnými i budoucími studenty středních zdravotnických škol. Naší snahou je být pro ně zajímavým a atraktivním zaměstnavatelem,“ prohlásil generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald. „Uvědomujeme si tíživou situaci na trhu práce a nedostatek nelékařského zdravotnického personálu. Snažíme se pro naše současné zaměstnance i pro případné uchazeče o práci v některé z našich nemocnic zlepšovat podmínky. Ať již se jedná o finanční ohodnocení, zaměstnanecké benefity, možnosti profesního růstu či nabídku moderních pracovišť.“

Studenti středních zdravotnických škol si v průběhu kontaktního dne mohli udělat představu o Nemocnici Pardubického kraje, která je největším zaměstnavatelem v regionu. Díky prezentacím náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Lucie Mlatečkové a personálního ředitele Tomáše Krejčíka se dozvěděli informace o provozu nemocnice či o podmínkách zaměstnání. V průběhu akce měli i prostor pro své dotazy, na něž jim odpověděli nejen přednášející, ale i členové představenstva, ředitelé jednotlivých nemocnic či náměstkyně pro ošetřovatelskou péči.

„Prostřednictvím dotazů i vyplněných dotazníků jsme získali cennou zpětnou vazbu o tom, kolik letošních maturantů chce spojit svůj profesní život s Nemocnicí Pardubického kraje a jak plánují svá další studia. Důležitým poznatkem pro nás je i jejich vnímání naší společnosti nebo jejich zkušenosti s praxí na našich pracovištích,“ uvedl generální ředitel Gottvald.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.3.

Zavezené jezero: viník zůstal nepotrestán

Jsme si jisti, že se tito živočichové nalézali na mnohem větší ploše.

Společnost celý článek
29.2.

Soud dal Pardubickému kraji za pravdu s R35

Opačné rozhodnutí by nás totiž postavilo zase na úplný začátek celého procesu a vše by se značně protáhlo.

Společnost celý článek
22.12.

FOXCONN je druhým největším exportérem roku 2017

FOXCONN s objemem exportu za rok 2016 ve výši 117,8 miliard Kč se pravidelně umisťuje na druhém místě v obou kategoriích za mladoboleslavskou Škodou Auto již od roku 2009. V následujících letech plánuje na českém trhu dále rozvíjet své aktivity, investovat do nových projektů a zaměřit se také na oblast vývoje a výzkumu řešení napojených na Průmysl 4.0.

Společnost celý článek
21.11.

Mladý chemik nejlepším HR projektem roku 2016

Jedná se o ocenění nejen pro zakladatele soutěže (Synthesia-Agrofert a Střední průmyslová škola chemická Pardubice), ale pro všechny subjekty a společnosti, které se už deset let na tomto projektu aktivně podílejí a do budoucna budou podílet.

Společnost celý článek
25.1.

Pracovníci ostrahy čelí stále větší agresivitě. Rok 2018 byl zlomový

„Situace se meziročně stále zhoršuje. To dokazují i naše statistiky, kdy evidujeme stále více případů agresivního jednání vůči pracovníkům ostrahy. Alarmující byl loňský rok, kdy počet napadení či mimořádných situací, které museli naši pracovníci řešit, již v prvních měsících překonal celý rok 2017,“ říká Radek Škrabal, provozní ředitel SSI Group.

Společnost celý článek
3.9.

GoUP! nové startupové centrum pomůže od září udržet začínající IT podnikatele na Pardubicku

Do spolupráce s coworkingovým centrem naše fakulta vstupuje s nadějí, že naši studenti dostanou kvalitní podporu, aby se postavili na vlastní nohy v oboru, který vystudovali. Teorie a praktická výuka IT jsou jedna věc, ale tvrdý svět byznysu jiná, a ta se ve školách nevykládá snadno.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting