Nemocnice Pardubického kraje se představila studentům maturitních ročníků čtyř středních zdravotnických škol z regionu.

21.3.

 Nemocnice Pardubického kraje se představila studentům maturitních ročníků čtyř středních zdravotnických škol z regionu.
Nemocnice Pardubického kraje oslovila potenciální uchazeče o zaměstnání ve své společnosti. Pro studenty středních zdravotnických škol z regionu uspořádala tzv. kontaktní den. Uskutečnil se 15. března v sále Jana Kašpara v sídle Krajského úřadu Pardubického kraje za účasti prvního náměstka hejtmana zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka a vedení společnosti.

„Oslovujeme studentky a studenty posledních ročníků všech středních zdravotnických škol v Pardubickém kraji, což jsou Pardubice, Chrudim Svitavy a Ústí nad Orlicí, a přitom se snažíme je nejen motivovat před maturitními zkouškami, ale také jim představit možnost práce pro Nemocnici Pardubického kraje. Nezáleží na tom, jestli půjdou po maturitě do práce nebo budou studovat v nějakých navazujících formách studia nebo na fakultě zdravotnických studií, jde nám o to, aby neodešli ze zdravotnictví,“ uvedl náměstek hejtmana Línek a dodal: „Myslím si, že tyto dámy a někteří přítomní pánové si uvědomili, už když si střední školu vybírali, že to není obyčejný obor. Práce ve zdravotnictví potřebuje něco víc, než jen pracovní dovednosti. Je, i když to zní jako klišé, skutečným posláním a člověk pro ni musí mít tu správnou povahu. Právě proto se i při sestavování žebříčků prestiže jednotlivých povolání drží na jednom z předních míst. Na druhou stranu můžeme absolventkám nabídnout práci ve stabilizované společnosti, která jako jediná poskytuje v kraji akutní péči v pěti nemocnicích.“

Kontaktního dne se zúčastnilo téměř 150 studentek a studentů. Ve dvou skupinách se mohli seznámit se společností Nemocnice Pardubického kraje. „Budoucnost naší společnosti je jednoznačně spojena se současnými i budoucími studenty středních zdravotnických škol. Naší snahou je být pro ně zajímavým a atraktivním zaměstnavatelem,“ prohlásil generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald. „Uvědomujeme si tíživou situaci na trhu práce a nedostatek nelékařského zdravotnického personálu. Snažíme se pro naše současné zaměstnance i pro případné uchazeče o práci v některé z našich nemocnic zlepšovat podmínky. Ať již se jedná o finanční ohodnocení, zaměstnanecké benefity, možnosti profesního růstu či nabídku moderních pracovišť.“

Studenti středních zdravotnických škol si v průběhu kontaktního dne mohli udělat představu o Nemocnici Pardubického kraje, která je největším zaměstnavatelem v regionu. Díky prezentacím náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Lucie Mlatečkové a personálního ředitele Tomáše Krejčíka se dozvěděli informace o provozu nemocnice či o podmínkách zaměstnání. V průběhu akce měli i prostor pro své dotazy, na něž jim odpověděli nejen přednášející, ale i členové představenstva, ředitelé jednotlivých nemocnic či náměstkyně pro ošetřovatelskou péči.

„Prostřednictvím dotazů i vyplněných dotazníků jsme získali cennou zpětnou vazbu o tom, kolik letošních maturantů chce spojit svůj profesní život s Nemocnicí Pardubického kraje a jak plánují svá další studia. Důležitým poznatkem pro nás je i jejich vnímání naší společnosti nebo jejich zkušenosti s praxí na našich pracovištích,“ uvedl generální ředitel Gottvald.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.9.

Z pardubické konzervatoře do Metropolitní opery v New Yorku

„Petr Nekoranec je sice původem z Vysočiny, kde začínal v Základní umělecké škole zpívat swing a jazz a koketovat s muzikálem, ale později si vybral ke svému dalšímu rozvoji operu a s ní i Pardubice a paní profesorku Jarmilu Chaloupkovou na naší konzervatoři. I když se přesune do velkých operních domů ve světě, budeme jeho kariéru z Pardubického kraje sledovat a držet mu palce,“ řekl Roman Línek.

Společnost celý článek
3.1.

První občánek se narodil půl hodiny po silvestrovské půlnoci

Obdarovávání prvních dětí narozených v kraji je na hejtmanství tradicí od samotného vzniku Pardubického kraje.

Společnost celý článek
28.6.

Odkaz obyvatel Ležáků je stále živý i 75 let po tragédii

Osada Ležáky na Chrudimsku vypálena 14 dní po vyhlazení Lidic jako odplata za ukrývání vysílačky Libuše patřící parašutistické skupině Silver A, která se účastnila atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Společnost celý článek
23.10.

Vlajkonošem Pardubického kraje na olympiádě dětí a mládeže bude Dominik Hašek

„V minulosti vedly výpravu takové sportovní osobnosti jako biatlonista Ondřej Moravec, hokejista Otakar Janecký či bikrosařka Aneta Hladíková,“ sdělil krajský radní pro sport René Živný. „O pořádání této olympiády Pardubický kraj také usiloval, ale bohužel ji získal Ústecký kraj. Rozhodně se budeme ucházet o pořadatelství příští zimní olympiády dětí a mládeže,“ dodal radní.

Společnost celý článek
1.2.

Speciální výslechové místnosti začnou sloužit dětským obětem a svědkům

Vybudování tohoto zázemí přišlo na 1,35 milionu milionů korun. Pardubickému kraji se jako nositeli projektu podařilo získat z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky 578 tisíc korun. Samotný kraj se na projektu podílel částkou dosahující téměř 207 tisíc, krajské ředitelství policie přispělo 566 tisíci.

Společnost celý článek
5.5.

Výstava chce prolomit mlčení o obětech trestných činů

Výstava se koná v Sále Jana Kašpara v budově bývalé reálky na Krajském úřadu Pardubického kraje a je ji možné navštívit každý pracovní den od 8 do 18 hodin. „Pro školy v rámci výstavy nabízíme po vzájemné domluvě i krátké diskuzní besedy k tématu obětí trestných činů, jejich práv a možnosti pomoci,“ vysvětlil jednatel pardubické pobočky Ladislav Tomášek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting