Nemocnice Pardubického kraje se představila studentům maturitních ročníků čtyř středních zdravotnických škol z regionu.

21.3.

 Nemocnice Pardubického kraje se představila studentům maturitních ročníků čtyř středních zdravotnických škol z regionu.
Nemocnice Pardubického kraje oslovila potenciální uchazeče o zaměstnání ve své společnosti. Pro studenty středních zdravotnických škol z regionu uspořádala tzv. kontaktní den. Uskutečnil se 15. března v sále Jana Kašpara v sídle Krajského úřadu Pardubického kraje za účasti prvního náměstka hejtmana zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka a vedení společnosti.

„Oslovujeme studentky a studenty posledních ročníků všech středních zdravotnických škol v Pardubickém kraji, což jsou Pardubice, Chrudim Svitavy a Ústí nad Orlicí, a přitom se snažíme je nejen motivovat před maturitními zkouškami, ale také jim představit možnost práce pro Nemocnici Pardubického kraje. Nezáleží na tom, jestli půjdou po maturitě do práce nebo budou studovat v nějakých navazujících formách studia nebo na fakultě zdravotnických studií, jde nám o to, aby neodešli ze zdravotnictví,“ uvedl náměstek hejtmana Línek a dodal: „Myslím si, že tyto dámy a někteří přítomní pánové si uvědomili, už když si střední školu vybírali, že to není obyčejný obor. Práce ve zdravotnictví potřebuje něco víc, než jen pracovní dovednosti. Je, i když to zní jako klišé, skutečným posláním a člověk pro ni musí mít tu správnou povahu. Právě proto se i při sestavování žebříčků prestiže jednotlivých povolání drží na jednom z předních míst. Na druhou stranu můžeme absolventkám nabídnout práci ve stabilizované společnosti, která jako jediná poskytuje v kraji akutní péči v pěti nemocnicích.“

Kontaktního dne se zúčastnilo téměř 150 studentek a studentů. Ve dvou skupinách se mohli seznámit se společností Nemocnice Pardubického kraje. „Budoucnost naší společnosti je jednoznačně spojena se současnými i budoucími studenty středních zdravotnických škol. Naší snahou je být pro ně zajímavým a atraktivním zaměstnavatelem,“ prohlásil generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald. „Uvědomujeme si tíživou situaci na trhu práce a nedostatek nelékařského zdravotnického personálu. Snažíme se pro naše současné zaměstnance i pro případné uchazeče o práci v některé z našich nemocnic zlepšovat podmínky. Ať již se jedná o finanční ohodnocení, zaměstnanecké benefity, možnosti profesního růstu či nabídku moderních pracovišť.“

Studenti středních zdravotnických škol si v průběhu kontaktního dne mohli udělat představu o Nemocnici Pardubického kraje, která je největším zaměstnavatelem v regionu. Díky prezentacím náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Lucie Mlatečkové a personálního ředitele Tomáše Krejčíka se dozvěděli informace o provozu nemocnice či o podmínkách zaměstnání. V průběhu akce měli i prostor pro své dotazy, na něž jim odpověděli nejen přednášející, ale i členové představenstva, ředitelé jednotlivých nemocnic či náměstkyně pro ošetřovatelskou péči.

„Prostřednictvím dotazů i vyplněných dotazníků jsme získali cennou zpětnou vazbu o tom, kolik letošních maturantů chce spojit svůj profesní život s Nemocnicí Pardubického kraje a jak plánují svá další studia. Důležitým poznatkem pro nás je i jejich vnímání naší společnosti nebo jejich zkušenosti s praxí na našich pracovištích,“ uvedl generální ředitel Gottvald.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.3.

Lanškroun zhasnul své dominanty

Hodina Země 2011 nesla oproti loňskému roku výzvu ještě závažnější. Hodinou Země to pouze začíná, udělejte i něco navíc!

Společnost celý článek
4.3.

Hejtman vozí z regionu úkoly pro úředníky

Úkoly, které vyplývají z cesty, hejtman předává k vyřízení úředníkům z jednotlivých odborů krajského úřadu.

Společnost celý článek
7.11.

Jaké projekty lze uplatnit v rámci OP Životní prostředí

V oblasti školství to je pět záměrů, v oblasti sociálních věcí jeden projekt.

Společnost celý článek
21.3.

Jubilejní, padesáté TECHNOhrátky v Poličce slavili žáci výrobou koláčků, perníčků a míchaných nápojů

„Jubileum jsme oslavili velice vydařenou akcí a v plné parádě, neboť o SOŠ a SOU Polička je pokaždé největší zájem ze všech středních odborných škol zapojených do projektu TECHNOhrátky. Za den a půl jsme registrovali dvacet přihlášek a nakonec z nich vybrali jedenáct,“ připomněl Vladimír Zemánek, manažer projektu TECHNOhrátky.

Společnost celý článek
4.6.

Evropa je budoucnost náš všech

Výhodná je společná adresa. Můžeme úzce spolupracovat a jsme lépe viditelní jako Češi."

Společnost celý článek
28.11.

Předškoláci z pardubických školek se mohou těšit na počítače na míru

„Počítače by do našich školek mohly dorazit ještě letos, dřív než k nim usednou děti, čeká proškolení učitelky,“ dodala. Projekt IBM KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti i rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting