Nemocnice se modernizují

29.9.

Nemocnice se modernizují

Nemocnice se modernizují

Akciová společnost Litomyšlská nemocnice bude mít nový tomograf, rozhodla o tom na svém v pořadí již 77. jednání Rada Pardubického kraje, když coby jediný akcionář nemocnice souhlasila s modernizací a vybavením vyšší verzí počítačového programu stávajícího přístroje. Tato modernizace přijde na 14,5 milionu korun, které bude nemocnice hradit ze svých zdrojů a možná i z výhodného úvěru od města Litomyšl. Vylepšovat své přístrojové vybavení bude ale rovněž Orlickoústecká nemocnice. Ta má totiž v havarijním stavu počítačový tomograf (CT), které je třeba obnovit. Nemocnice k tomu využije kontokorentní úvěr až do výše 10 milionů korun, který má uzavřený s ČSOB. „Rozhodli jsme také o dodavatelích dvou zakázek v nemocnicích kraje. První se týká rekonstrukce dvou výtahů v Pardubické krajské nemocnici a druhá modernizace přístrojového vybavení Vysokomýtské nemocnice. Tento druhý projekt bude spolufinancován z evropských zdrojů a obnáší obnovu rentgenového pracoviště,“ řekl náměstek hejtmana Josef Janeček.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.9.

Pardubičtí Piráti vpluli do horké fáze kampaně, chtějí zapojit občany do rozhodování

Zároveň chtějí bránit prodeji městských nemovitostí, rozšířit nabídku startovacích bytů a přivést do ulic města více zeleně a vodních prvků.

Společnost celý článek
9.8.

Která obec získá zlatou stuhu?

Slavnostní vyhlášení vítěze soutěže o Vesnici roku 2011 Pardubického kraje klepe na dveře.

Společnost celý článek
22.11.

Setkáváte se s domácím násilím? Nasloucháme Vám…

Zajímáte se jako profesionál o tuto problematiku? Neváhejte a zavolejte do intervenčního centra ve vašem kraji.

Společnost celý článek
30.7.

Pardubické prázdninové bruslení

Program začne přesně v 19 hodin a peloton bruslařů vyjede z parkoviště u ČEZ arény ve 20:00 hodin, kde bude i cíl projížďky.

Společnost celý článek
31.5.

Studánecký les se mění v příjemné místo

Projekt přeměny lesa vznikl na základě studie, do jejíž přípravy městský obvod zapojil obyvatele přilehlých lokalit. Celkové náklady na 1. etapu projektu činily 1,737 milionu korun. Téměř 119 tisíc korun uvolnilo z vlastního rozpočtu město, zbytek, tedy asi 1,618 milionu, pokryla dotace z Programu rozvoje venkova.

Společnost celý článek
8.9.

Vicehejtman Línek řídil jednání v Kroměříži

Komise se věnovala odstranění dílčích problémů při čerpání prostředků Evropské unie.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting