Nemocnice se modernizují

29.9.

Nemocnice se modernizují

Nemocnice se modernizují

Akciová společnost Litomyšlská nemocnice bude mít nový tomograf, rozhodla o tom na svém v pořadí již 77. jednání Rada Pardubického kraje, když coby jediný akcionář nemocnice souhlasila s modernizací a vybavením vyšší verzí počítačového programu stávajícího přístroje. Tato modernizace přijde na 14,5 milionu korun, které bude nemocnice hradit ze svých zdrojů a možná i z výhodného úvěru od města Litomyšl. Vylepšovat své přístrojové vybavení bude ale rovněž Orlickoústecká nemocnice. Ta má totiž v havarijním stavu počítačový tomograf (CT), které je třeba obnovit. Nemocnice k tomu využije kontokorentní úvěr až do výše 10 milionů korun, který má uzavřený s ČSOB. „Rozhodli jsme také o dodavatelích dvou zakázek v nemocnicích kraje. První se týká rekonstrukce dvou výtahů v Pardubické krajské nemocnici a druhá modernizace přístrojového vybavení Vysokomýtské nemocnice. Tento druhý projekt bude spolufinancován z evropských zdrojů a obnáší obnovu rentgenového pracoviště,“ řekl náměstek hejtmana Josef Janeček.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.10.

O Osobností kraje můžete hlasovat jen do 8. listopadu

Hlasovat můžete stále i vy, a to jen do 8. listopadu, pomocí formuláře na www.rozhlas.cz/pardubice/osobnost/

Společnost celý článek
25.6.

Poslední důležité informace k akci Tomáš Klus - Svojšice 2015

Provoz areálu: Areál se všem návštěvníkům otevře v sobotu 27. června v 15.00 hodin. Konec hudební produkce v areálu je plánován okolo 24.00 hodin, kdy se bude areál postupně uzavírat.

Společnost celý článek
26.10.

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice pořádá na pardubickém zámku mezinárodní konferenci historiků s názvem „Francie a střední Evropa: vzdělání - vědění – konstrukty“

Dvoudenní jednání v prostorách pardubického zámku probíhá ve francouzštině a vystoupí na něm řada odborníků, například Antoine Marès z Université Paris-Sorbonne I., Bohumila Ferenčuhová z Historického ústavu Slovenské akademie věd, Eduard Maur z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, Petr Kyloušek z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a další.

Společnost celý článek
13.10.

Vamberké muzeum krajky rozšíří svou expozici

Je jedinou institucí v republice, která české krajkářství také prezentuje v uceleném sledu vývoje od konce 17. století.

Společnost celý článek
4.11.

Zpestřete si mikulášskou nadílku v Dětenicích

Přijeďte s dětmi, návštěva z nebe a pekla dorazí 4. prosince ve 12 hodin a potrvá do 15 hodin.

Společnost celý článek
3.2.

Zrušené územní rozhodnutí pro vodní dílo Přelouč je definitivní.

Touto školáckou chybou ztratil investor poslední možnost získat zpět ztracené pravomocné územní rozhodnutí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting