Nepořádek ve městě? Upozorněte nás ememeskou

15.8.

Nepořádek ve městě? Upozorněte nás ememeskou

Nepořádek ve městě? Upozorněte nás ememeskou

S novou a vstřícnou službou pro občany přichází radnice právě v těchto dnech. V rámci zdokonalování webového portálu, jenž letos získal ocenění Zlatý erb, bude všem zpřístupněna možnost pohodlně upozornit na zjištěný nepořádek ve městě. Občan může ihned z místa poslat MMS zprávu nebo prostřednictvím webu vypravit obrázek s bližšími podrobnostmi. Došlými podněty se budou příslušní pracovníci zabývat a v opodstatněných případech bude zjednána náprava. „Podobných podnětů dostává magistrát a jeho organizace denně desítky, avšak zatím žádná z dostupných možností pro občany není tak komfortní,“ řekl primátor Zdeněk Fink. Upozornění občanů jsou často mířena na nepořádek ve městě, rozbité komunikace či stavy týkající se zeleně. „Takto může každý v Hradci poukázat na zjištěnou závadu pohodlně přímo z místa,“ dodal Fink. „Poměrně velký počet lidí už dnes disponuje mobilem s vestavěným fotoaparátem, pokud ne, má možnost snímek pořídit na svůj fotoaparát a přes webové rozhraní ho odeslat. V obou případech je nutné poměrně přesně specifikovat místo a problém,“ dodává správce obsahu webu města Lukáš Martinek.  Mezi příjemce jsou zařazeni pracovníci magistrátu, kteří se v opodstatněných případech budou snažit zjednat nápravu. Každé upozornění bude šetřeno zvlášť. Neopomenutelnou roli zde hraje vlastnictví pozemku, movité či nemovité věci, na níž se závada vyskytuje. Tyto podněty občanů napomohou  ke zlepšení kvality života ve městě, nicméně nenahrazují standardní podání nebo stížnost, a to včetně jejich vyřízení dle správního řádu a vnitřních předpisů Magistrátu města Hradec Králové (to je např. odeslání odpovědi o vyřízení). Standardní postup vyřizování stížností je blíže specifikován zde:  http://mhk.cz/4 Pokud se nahlášená závada vyskytuje na městském majetku, pak bude záležitost předána příslušné městské organizaci k řešení. Odkaz na novou službu najdou občané na hlavní straně městského webu www.hradeckralove.org v pravém postranním panelu pod názvem MMS podněty občanů. Číslo, na které mohou ode dneška lidé své podněty posílat:  720 00 22 11 (cena MMS se řídí cenovým tarifem operátora odesílatele)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.1.

Kouzlo řemeslných učebních oborů: Plynař

Mladí plynaři na učilišti projdou také všemi typy svářečských kurzů. „Ze začátku se občas kluci bojí, ale pak zjistí, že když se vše dělá tak, já má, je sváření zábava. Říkám jim, že se vlastně při sváření učí magii, protože spojit dva předměty k sobě umí jen kouzelníci,“ říká s úsměvem učitel odborného výcviku a technolog svařování Lukáš Nekola.

Společnost celý článek
8.1.

Bezpečné branky i fotbalová akademie. Kraj pokračuje v podpoře fotbalu v regionu

O spolupráci v roce 2018 jednal se zástupci FK Pardubice, tedy druholigového a jediného profesionálního fotbalového klubu v regionu, hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
2.6.

Hejtman diskutoval s pracovníky chrudimské nemocnice

Hejtman zaměstnancům vysvětlil, že důvodem je Němečkovo manažerské pochybení.

Společnost celý článek
8.6.

Pochodeň dnes přinese do Pardubic Radovan Somík

Hořící pochodeň donese do cíle etapy Radovan Somík, jehož střela do vítkovické branky.

Společnost celý článek
9.5.

Odevzdávejte nebezpečný odpad, vyzývá nová soutěž Služeb

Separační dvory existují v Pardubicích již na osmi místech. "Kromě nebezpečných odpadů na nich lze ukládat i velkoobjemový odpad, stavební suť, vyřazené elektrospotřebiče nebo třeba pneumatiky.

Společnost celý článek
21.12.

Pokusila se svého druha zabít

Prověřováním vyšlo najevo, že po slovní rozepři měla 38letá družka dvakrát bodnout nožem do hrudi svého staršího přítele.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting