Nepořádek ve městě? Upozorněte nás ememeskou

15.8.

Nepořádek ve městě? Upozorněte nás ememeskou

Nepořádek ve městě? Upozorněte nás ememeskou

S novou a vstřícnou službou pro občany přichází radnice právě v těchto dnech. V rámci zdokonalování webového portálu, jenž letos získal ocenění Zlatý erb, bude všem zpřístupněna možnost pohodlně upozornit na zjištěný nepořádek ve městě. Občan může ihned z místa poslat MMS zprávu nebo prostřednictvím webu vypravit obrázek s bližšími podrobnostmi. Došlými podněty se budou příslušní pracovníci zabývat a v opodstatněných případech bude zjednána náprava. „Podobných podnětů dostává magistrát a jeho organizace denně desítky, avšak zatím žádná z dostupných možností pro občany není tak komfortní,“ řekl primátor Zdeněk Fink. Upozornění občanů jsou často mířena na nepořádek ve městě, rozbité komunikace či stavy týkající se zeleně. „Takto může každý v Hradci poukázat na zjištěnou závadu pohodlně přímo z místa,“ dodal Fink. „Poměrně velký počet lidí už dnes disponuje mobilem s vestavěným fotoaparátem, pokud ne, má možnost snímek pořídit na svůj fotoaparát a přes webové rozhraní ho odeslat. V obou případech je nutné poměrně přesně specifikovat místo a problém,“ dodává správce obsahu webu města Lukáš Martinek.  Mezi příjemce jsou zařazeni pracovníci magistrátu, kteří se v opodstatněných případech budou snažit zjednat nápravu. Každé upozornění bude šetřeno zvlášť. Neopomenutelnou roli zde hraje vlastnictví pozemku, movité či nemovité věci, na níž se závada vyskytuje. Tyto podněty občanů napomohou  ke zlepšení kvality života ve městě, nicméně nenahrazují standardní podání nebo stížnost, a to včetně jejich vyřízení dle správního řádu a vnitřních předpisů Magistrátu města Hradec Králové (to je např. odeslání odpovědi o vyřízení). Standardní postup vyřizování stížností je blíže specifikován zde:  http://mhk.cz/4 Pokud se nahlášená závada vyskytuje na městském majetku, pak bude záležitost předána příslušné městské organizaci k řešení. Odkaz na novou službu najdou občané na hlavní straně městského webu www.hradeckralove.org v pravém postranním panelu pod názvem MMS podněty občanů. Číslo, na které mohou ode dneška lidé své podněty posílat:  720 00 22 11 (cena MMS se řídí cenovým tarifem operátora odesílatele)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.4.

V rámci Dne Země debatovali odborníci o ekologii

Na nutnost třídění biologického odpadu upozornil radní Pardubického kraje pro zemědělství a venkov Václav Kroutil:

Společnost celý článek
26.8.

Probíhá soutěž o sběrný dvůr roku

Při závěrečném vyhodnocení nejlepšího sběrného dvora v listopadu 2015, bude kromě hlasování veřejnosti přihlédnuto také k počtu komodit, které sběrný dvůr sbírá (např. sklo, plasty, kovy, atd.), a k množství zpětně odebraného elektrozařízení.

Společnost celý článek
6.10.

Charitativní Běh naděje pod taktovkou Univerzity Pardubice již podvacáté

Na trasu dlouhou přibližně 2 800 m se mohou vydat v sobotu 7. října z Pernštýnského náměstí všichni, sportovci i nesportovci a zdolat ji během či chůzí.

Společnost celý článek
10.12.

ČOIka zaměřila pozornost na hračky

Kontrolu provedla inspekce v celkem 18 prodejnách se sortimentem hraček.

Společnost celý článek
3.3.

Hejtman splnil slib, vzdal se poslaneckého mandátu

„Zkušenosti, které jsem nabyl a dosáhl ve sněmovně a vládě, chci předat regionu.“

Společnost celý článek
3.7.

Kůrovcovou kalamitu šíří smrkové monokultury

Počet kůrovcem napadených stromů v českých lesích loni podle prvních statistik vyskočil na dvojnásobek oproti roku 2006.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting