Nepořádek ve městě? Upozorněte nás ememeskou

15.8.

Nepořádek ve městě? Upozorněte nás ememeskou

Nepořádek ve městě? Upozorněte nás ememeskou

S novou a vstřícnou službou pro občany přichází radnice právě v těchto dnech. V rámci zdokonalování webového portálu, jenž letos získal ocenění Zlatý erb, bude všem zpřístupněna možnost pohodlně upozornit na zjištěný nepořádek ve městě. Občan může ihned z místa poslat MMS zprávu nebo prostřednictvím webu vypravit obrázek s bližšími podrobnostmi. Došlými podněty se budou příslušní pracovníci zabývat a v opodstatněných případech bude zjednána náprava. „Podobných podnětů dostává magistrát a jeho organizace denně desítky, avšak zatím žádná z dostupných možností pro občany není tak komfortní,“ řekl primátor Zdeněk Fink. Upozornění občanů jsou často mířena na nepořádek ve městě, rozbité komunikace či stavy týkající se zeleně. „Takto může každý v Hradci poukázat na zjištěnou závadu pohodlně přímo z místa,“ dodal Fink. „Poměrně velký počet lidí už dnes disponuje mobilem s vestavěným fotoaparátem, pokud ne, má možnost snímek pořídit na svůj fotoaparát a přes webové rozhraní ho odeslat. V obou případech je nutné poměrně přesně specifikovat místo a problém,“ dodává správce obsahu webu města Lukáš Martinek.  Mezi příjemce jsou zařazeni pracovníci magistrátu, kteří se v opodstatněných případech budou snažit zjednat nápravu. Každé upozornění bude šetřeno zvlášť. Neopomenutelnou roli zde hraje vlastnictví pozemku, movité či nemovité věci, na níž se závada vyskytuje. Tyto podněty občanů napomohou  ke zlepšení kvality života ve městě, nicméně nenahrazují standardní podání nebo stížnost, a to včetně jejich vyřízení dle správního řádu a vnitřních předpisů Magistrátu města Hradec Králové (to je např. odeslání odpovědi o vyřízení). Standardní postup vyřizování stížností je blíže specifikován zde:  http://mhk.cz/4 Pokud se nahlášená závada vyskytuje na městském majetku, pak bude záležitost předána příslušné městské organizaci k řešení. Odkaz na novou službu najdou občané na hlavní straně městského webu www.hradeckralove.org v pravém postranním panelu pod názvem MMS podněty občanů. Číslo, na které mohou ode dneška lidé své podněty posílat:  720 00 22 11 (cena MMS se řídí cenovým tarifem operátora odesílatele)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.2.

Hrdiny setkání se stali Simon a Nelly

Celkem 405 tisíc korun předali představitelé Pardubického kraje ostatním složkám integrovaného záchranného systému (IZS).

Společnost celý článek
26.2.

Pardubice připravují radikální přestavbu letního stadionu u Tyršových sadů.

Město má plán, jak vzkřísit letní stadion u Tyršových sadů.Studie řeší nejen území stadionu, ale i plochu po zbourané hale ČSTV a areálu jatek v sousedství.

Společnost celý článek
28.5.

Motorkáři na čtyřkolkách si udělali z parku v Luži závodní dráhu

„Nechceme na nic čekat. Věříme, že strážníci během krátké doby nastolí ve městě pořádek,“ uzavřel starosta Luže Radek Zeman.

Společnost celý článek
9.10.

Nadace Křižovatka předala darem 11 monitorů dechu na novorozenecké a dětské oddělení Svitavské nemocnice a 20 monitorů dechu do Orlickoústecké nemocnice, které patří pod Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

Předání monitorů dechu „Babysense 1 Pro“ proběhlo 4. října 2018 v dopoledních hodinách ve Svitavské a v odpoledních hodinách v Orlickoústecké nemocnici.

Společnost celý článek
26.4.

Roman Línek se stal dědečkem. Má vnučku Sofii

První vnučka na chvíli vytrhla Romana Línka z předvolebního shonu.

Společnost celý článek
26.2.

Společnosti REMA podporují sběrné dvory i v malých obcích. Svoz elektroodpadu zajišťují již od 150 kilogramů

Množství zpětně odebraných elektrozařízení a baterií v České republice, podle dat Ministerstva životního prostředí, resp. kolektivních systémů, v posledních letech značně narůstá.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting