Neriskujte. Vánoční stromek si raději kupte

11.12.

Neriskujte. Vánoční stromek si raději kupte

Neriskujte. Vánoční stromek si raději kupte

S příchodem předvánočního času se zvyšuje riziko krádeže stromků v našich lesích. Státní podnik Lesy České republiky tuto skutečnost nepodceňuje. Právě proto jeho lesníci v těchto dnech činí různá preventivní opatření, aby ohrožené porosty ochránili. Základem prevence je zvýšená přítomnost pracovníků Lesů ČR na místech, která by zloděje mohla lákat. Tento dohled probíhá v nepravidelnou denní i noční dobu, v pracovních dnech i o víkendech. Některé mladé lesní kultury jsou postříkány chemickým roztokem, který na stromcích není vidět ani cítit. Tato látka však při pokojové teplotě silně zapáchá. Aby zaměstnanci perspektivní stromy ochránili, odstraňují některé boční větve, nebo také nastříkávají špičku, větve a kmínek stromu barevným sprejem. Význam obou těchto opatření je ve snížení estetické atraktivnosti stromku. Další součástí prevence je výroba vánočních stromků z prořezávek za symbolické ceny. Prořezávkou se uvolňuje zahuštěně rostoucí les tak, aby jednotlivé stromky měly více místa kolem sebe. Tím se rovněž zvyšuje i budoucí stabilitu lesa. Prořezávky se týkají zejména smrkových případně borových porostů, proto i nabídka druhů vánočních stromků je omezená. Takto vyrobené stromky si mohou zájemci na některých lesních správách a lesních závodech zakoupit za cenu od 70 do přibližně 250 korun dle druhu a velikosti. Vzhledem ke všem opatřením, která mají zabránit krádežím stromků v lese i k nabídce vánočních stromků za symbolické ceny, je nesmyslné riskovat postih, který může dosáhnout až 15 tisíc korun, krádeží stromků v lese.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.2.

Kurz pro budoucí mediátory nově i v Pardubicích

Absolvent kurzu získá osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností.

Společnost celý článek
30.7.

CIHELNA 2008: „Chtěli hájit svobodu“

Akce Cihelna je součástí česko-polského společného projektu historických rekonstrukcí.

Společnost celý článek
19.5.

Zájem o Helicopter a Rally Show předčil očekávání

Páteční den patřil také dětem z mateřských, základních a středních škol, kdy pro ně organizátoři připravili branné dopoledne. Pro žáky si zajímavý program připravili zástupci Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, Sbor dobrovolných hasičů města Hradec Králové a Liberec, asociace Záchranný kruh nebo projektu Bezpečné dětství – u vody bez nehody. Nechyběly ani letové ukázky jako hašení požáru nebo slaňování záchranářů pro pacienta.

Společnost celý článek
2.4.

Projekt TECHNOhrátky Pardubického kraje na podporu technických oborů a řemesel pokračuje i v letošním roce.

Start TECHNOhrátek se bude konat ve středu 9. dubna na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Polička (Československé armády 485).

Společnost celý článek
19.5.

Dárci věnovali dvě tuny oděvů a obuvi pro hradeckou charitu - pokračování v OC Futurum již o víkendu

Jedním z vrcholů víkendového programu byla nedělní exkluzivní proměna paní Jarušky, která byla vybrána z řad klientů, kteří bojují s nepřízní osudu. Na této volbě se dohodly vedoucí a sociální pracovnice Domu Matky Terezy, který je střediskem Oblastní Charity.

Společnost celý článek
27.4.

Línek zabodoval, změny ve vedení pardubické KDU.ČSL

Jsme jediná česká konzervativní strana, která je Evropském parlamentu členem nejsilnější frakce evropské lidové strany.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting