Neriskujte. Vánoční stromek si raději kupte

11.12.

Neriskujte. Vánoční stromek si raději kupte

Neriskujte. Vánoční stromek si raději kupte

S příchodem předvánočního času se zvyšuje riziko krádeže stromků v našich lesích. Státní podnik Lesy České republiky tuto skutečnost nepodceňuje. Právě proto jeho lesníci v těchto dnech činí různá preventivní opatření, aby ohrožené porosty ochránili. Základem prevence je zvýšená přítomnost pracovníků Lesů ČR na místech, která by zloděje mohla lákat. Tento dohled probíhá v nepravidelnou denní i noční dobu, v pracovních dnech i o víkendech. Některé mladé lesní kultury jsou postříkány chemickým roztokem, který na stromcích není vidět ani cítit. Tato látka však při pokojové teplotě silně zapáchá. Aby zaměstnanci perspektivní stromy ochránili, odstraňují některé boční větve, nebo také nastříkávají špičku, větve a kmínek stromu barevným sprejem. Význam obou těchto opatření je ve snížení estetické atraktivnosti stromku. Další součástí prevence je výroba vánočních stromků z prořezávek za symbolické ceny. Prořezávkou se uvolňuje zahuštěně rostoucí les tak, aby jednotlivé stromky měly více místa kolem sebe. Tím se rovněž zvyšuje i budoucí stabilitu lesa. Prořezávky se týkají zejména smrkových případně borových porostů, proto i nabídka druhů vánočních stromků je omezená. Takto vyrobené stromky si mohou zájemci na některých lesních správách a lesních závodech zakoupit za cenu od 70 do přibližně 250 korun dle druhu a velikosti. Vzhledem ke všem opatřením, která mají zabránit krádežím stromků v lese i k nabídce vánočních stromků za symbolické ceny, je nesmyslné riskovat postih, který může dosáhnout až 15 tisíc korun, krádeží stromků v lese.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.10.

Cesta za snem má za sebou již tisíce kilometrů

V roce 2009 došlapal, jen za pomoci svých paží, do Paříže, o rok později pokořil vzdálenost Praha – Banská Bystrica

Společnost celý článek
23.12.

Projděte se na Štědrý den městem

Kdo chce, může si třeba přijít na Pernštýnské náměstí zazpívat tradiční vánoční koledy. „Spousta lidí je již zvyklá po vánoční večeři a rozbalování dárků vyrazit na procházku do našeho krásného historického centra a projít se po památkách. I letos jsme se rozhodli pokračovat v tradici zpívání na schodech pardubické radnice. Všechny srdečně zveme na Štědrý večer do centra města, kde společně můžeme sdílet nejkrásnější svátky v roce za zvuku vánočních koled,“ zve na Štědrovečerní procházku náměstek primátora zodpovědný za kulturu Jakub Rychtecký.

Společnost celý článek
26.5.

Pardubické pivo v novém kabátě

Nové etikety budou laděny do stříbrné barvy s dominantním koněm v červeném erbu.

Společnost celý článek
26.9.

Opět se sejdou nejlepší studenti z Pardubic

V pátek 5. října se v historickém sále pardubické radnice sejdou s vedením města nejlepší studenti místních středních škol.

Společnost celý článek
1.8.

Úprava zelených ploch ve městě je v rukou profesionálních sekáčů

Služby udržují sekáním přibližně 120 ha trávníků.

Společnost celý článek
3.8.

Zámek Pardubice v zajetí afrických rytmů

Po úspěchu programu se proto VČM rozhodlo v září uspořádat workshop zaměřený čistě na africký tanec.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting