Nesnášíte ji, nebo bez ní neumíte žít? Tématem Jednoho světa 2014 je práce

6.3.

Nesnášíte ji, nebo bez ní neumíte žít? Tématem Jednoho světa 2014 je práce

Jeden svět, celorepublikový filmový festival s tématem lidských práv a bolavých míst naší společnosti, se i letos chystá kromě Prahy a dalších třech desítek míst České republiky také do Chrudimi. Letos bude v hlavní roli  festivalu PRÁCE a vše, co s ní souvisí – od nezaměstnanosti, přes stěhování za prací a vykořisťování prací až po přepracovanost a vyhoření.
Chrudimské festivalové dny pro veřejnost začnou v pátek 21. března a vyvrcholí nedělním promítáním 23. března 2014. Pro školy se bude promítat od pondělí 17. března do středy 26. března.
Letos se filmoví fanoušci kromě domu Agora mohou vydat také na projekce do chrudimského městského kina. Další novinkou letošního ročníku je výstava přímo na Resslově náměstí v Chrudimi, při níž se spojí tři generace lidí a zkonfrontují svůj pohled na PRÁCI. V rámci výstavy se představí i chráněné dílny z Chrudimska i se svými produkty.

A stejně jako v předchozích letech, i letos začínáme BENEFICÍ PRO JEDEN SVĚT!
Už tento pátek 7. března se v chrudimské Agoře koná Benefice pro Jeden svět, jejíž výtěžek poputuje na financování produkce festivalu přímo v Chrudimi.
„Benefice k mezinárodnímu dokumentárnímu festivalu Jeden svět začíná v pátek v 18 hodin v prostorách domu Agora ve Štěpánkově ulici v Chrudimi. Návštěvníci a podporovatelé festivalu se mohou těšit na dokument s názvem Finanční poradci a hned po projekci na koncert chrudimské rock'n'rollové kapely Headbangers, po nich přijdou pardubičtí rockoví Donrvetr a závěr benefice zajistí Kalkata Band a DJ Bingi,“ zve na benefiční promítání a koncertování Olga Havlíková, členka realizačního týmu festivalu Jeden svět v Chrudimi.

Co letos chystá Jeden svět pro své diváky v Chrudimi? Samou práci!
Letošní ročník festivalu Jeden svět opanuje téma PRÁCE. „Práce je pro všechny velké téma. Do budoucna se společnost bude navíc čím dál více potýkat s tím, že práce ze světa postupně mizí. Pracovních míst a zaměstnání ubývá,“ uvedla ředitelka celorepublikového festivalu Hana Kulhánková.
Výběr filmů pro chrudimskou část festivalu Jeden svět zohlednil nejen hlavní téma PRÁCE, ale i zájem zdejšího publika o osudy lidí žijících v České republice. „Kromě toho se diváci mohou těšit i na filmy zahraniční. Třeba se dozvíte, že věk není překážkou pro cestování autostopem nebo proč je dobré se zamyslet při kupování čokolády. Po projekcích bude následovat debata a na nejeden film přislíbili účast i režiséři a další významní hosté,“ odhalila část chrudimského programu Olga Havlíková.


Organizátorský tým z Šance pro Tebe, který se i v letošním roce ujal náročného úkolu celý festival produkčně zajistit, v programu upozorňuje především na film Olga 80. „Snímek podává kompletní pohled na osobnost Olgy Havlové k výročí osmdesáti let od jejího narození. Tento film budeme promítat v pátek v městském kině při slavnostním zahájení festivalu Jeden svět. Zahájení Jednoho světa odstartuje v půl šesté a pomůže nám s ním i pan starosta města Petr Řezníček,“ doplňuje Eva Pavlíčková, koordinátorka chrudimského festivalu Jeden svět.

Letošní novinkou bude výstava, přijde rovnou za lidmi na náměstí
Kromě spolupráce s městským kinem je pro chrudimský Jeden svět novinkou i projekt s názvem „Výstava 3G – práce, sny a realita“. Spojuje v sobě tři generace pracujících a jejich pohled na práci a profesi.
„Výstava bude probíhat v pátek 21. března od 9 do 14 hodin na Resslově náměstí v Chrudimi a doplní ji i drobné workshopy. Na náměstí se v době výstavy uskuteční také trhy s produkty z různých chráněných dílen, které se při té příležitosti také představí veřejnosti,“ zve všechny Eva Pavlíčková a doplňuje, že chybět nebude ani fairtradové zboží. „Tento projekt by rád poukázal na to, že i handicapovaní, ač jsou pracovně znevýhodnění, mohou něco smysluplného produkovat,“ uzavírá Eva Pavlíčková.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.10.

Nejvíce na kampaň v Pardubicích daly ODS a ČSSD

Partnerem diskuse bylo občanské sdružení Dialog pro Pardubice.

Společnost celý článek
11.8.

Chicagská televize odvysílala snímek o Pardubicích

Vysílání Czech-American TV pokrývá území, na němž žije přes šest milionů obyvatel.

Společnost celý článek
15.6.

Den prevence

Dne 17. června se na Resselově náměstí v Chrudimi koná Den prevence.

Společnost celý článek
6.9.

Stovky milionů z ITI během letních prázdnin proměnily desítky škol v aglomeraci

Hradecko-pardubická aglomerace se rozhodla soustředit peníze z Evropské unie na kompletní rekonstrukce a nové vybavení technických a přírodovědných tříd a učeben. Na základních školách se modernizace dotkly odborných učeben fyziky, chemie, přírodopisu, matematiky, počítačů a dílen. Ve většině případů je součástí projektu také zajištění připojení k internetu pro celou školu. Projekty středních škol řeší jak rekonstrukci a vybavení stávajících prostor, tak přístavby pro nové učebny odborných předmětů.

Společnost celý článek
20.4.

Startují registrace dvanáctého ročníku nejúspěšnější soutěže pro živnostníky a podnikatele

Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. V roce 2016 tak učinilo rekordních 6 716 podnikatelů a živnostníků.

Společnost celý článek
11.3.

Tradiční čištění města bude budou doprovázet novinky

Od roku 2015 mají řidiči možnost využít službu, která je upozorní na čištění v konkrétní ulici, a to s tak dostatečným předstihem, který si sami zvolí. Zamezí tak zbytečným nepříjemnostem související se zaplacením pokuty za přestupek. Registrovat se je možné na serveru cisteniulic.cz. Zjednodušeně služba funguje tak, že po registraci je zájemce o připravovaném blokovém čištění informován sms nebo emailem. Zbývá dodat, že sms služba je zpoplatněná, zasílání emailové informace je zdarma.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting