Netradiční basket uvidíte na Univerzitě Pardubice

9.11.

Netradiční basket uvidíte na Univerzitě Pardubice

Netradiční basket uvidíte na Univerzitě Pardubice

U příležitosti Evropského dne zdravého životního stylu čeká na příznivce sportu v Pardubicích zajímavá podívaná. V úterý 10. listopadu se ve zdejší univerzitní hale uskuteční mezinárodní basketbalový zápas, ve kterém se hráči a hráčky Univerzity Pardubice utkají se smíšeným mongolským týmem. Součástí programu bude měření tlaku a tuku za účasti zástupce Státního zdravotního ústavu. Pořadateli akce jsou středisko Europe Direct Pardubice ve spolupráci s místním Centrem na podporu integrace cizinců a Univerzitou Pardubice. Na dostatek pohybu, péči o zdraví, vyváženou stravu a informovanost o zdravotní problematice se klade stále větší důraz. Evropská komise vyhlašuje každoročně tematické Evropské dny, v rámci kterých upozorňuje na nutnost prevence a informuje o různých zdravotních tématech včetně hrozeb, které se mohou týkat každého z nás. V jednotlivých evropských zemích se těmto tématům podrobněji věnují střediska Europe Direct, které zprostředkovávají podněty a závěry Evropské komise veřejnosti v daném regionu prostřednictví akcí a informačních kampaní. Duel Česko versus Mongolsko začíná 10. listopadu v 18.30 hodin a vstup na zápas je zdarma.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.3.

Nemocnice Pardubického kraje zeštíhlila management, bude mít dva nové ředitele

Pardubice a Chrudim povede bývalá primátorka Pardubic MUDr. Štěpánka Fraňková. Hodlá mimo jiné usilovat o rozšíření Pardubické nemocnice o další specializovaná pracoviště a o vybudování centra laparoskopické chirurgie v Chrudimi. „Jsem přesvědčena, že v první řadě je třeba využít důvěry, kterou zaměstnanci mají ke svým přímým nadřízeným. Je nutné je daleko intenzivněji zapojit do fungování nemocnic a hledat s nimi nová řešení,“ říká Štěpánka Fraňková.

Společnost celý článek
27.4.

Akce "FLAKSA"

Podstatou celého podvodu bylo údajně „fingování“ dodávek masa a masných výrobků na Slovensko, kdy je plátce daně osvobozen od uplatňování daně z přidané hodnoty na výstupu. Pokud takové zboží je ve skutečnosti prodáváno na tuzemském trhu, dochází ke značnému krácení příjmů státního rozpočtu.

Společnost celý článek
7.10.

Fabrika získala Cenu předsedy Senátu

Z nominovaných staveb vybrala porota pět (bez udání pořadí), které byly vyhlášeny na 3. slavnostním večeru českého stavitelství.

Společnost celý článek
12.5.

Optimalizace dopravy na Ústecku pokračuje

Hlavním bodem jednání a také nejdiskutovanějším tématem bylo projíždění železniční zastávky Bezpráví.

Společnost celý článek
21.8.

Počítáme ztráty

Všichni ti, kterých se dotkla v Pardubickém kraji zdolávací opatření proti ptačí chřipce počítají ztráty.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting