Netradiční základní škola zve na zépis

21.1.

Netradiční základní škola zve na zépis

Netradiční základní škola zve na zépis

V prosinci 2009 získala Základní škola Na rovině v Lázních Bohadeč registraci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Tato nově vzniklá škola, která staví na principech montessori pedagogiky, projektového vyučování a kritického myšlení, zve nyní - a to nejen předškoláky - k zápisu pro školní rok 2010/11. Zápis proběhne ve čtvrtek 11. února tohoto roku od 14:00 do 18:00 hodin ve vzdělávacím centru Na rovině na Masarykově náměstí v Lázních Bohdaneč. Podívat se do výuky ovšem mohou případní zájemci již nyní. Ta prozatím funguje jako Klub domácího vzdělávání. Přijímány mohou být rovněž děti do 2. až 5. ročníku. Otevřena bude zatím jedna smíšená třída pro celý 1. stupeň. Základní škola Na rovině bude výjimečná tím, že jeden pedagog bude mít na starost nižší počet žáků, než je běžně zvykem, a díky tomu se bude moci více věnovat individuálním potřebám každého dítěte. „Ve třídě by mělo být na dvě učitelky maximálně 30 žáků, kteří se budou dělit podle jimi vybraného předmětu činnosti. Jedna učitelka se tak věnuje asi 15 žákům, což je opravdu velmi příjemný počet. Do každého ročníku pak integrujeme maximálně jedno dítě se specifickými vzdělávacími potřebami nebo jedno dítě zdravotně postižené,“ dodává ředitelka školy Pavlína Václavíková. Občanské sdružení Na rovině hodlá vybudovat nový vzdělávací komplex, jehož součástí bude nejen základní škola a mateřské centrum, které zde funguje již v současnosti, ale také mateřská škola, školní družina a školní klub. „Jsme velmi rádi, že se nám pro zahájení našich aktivit podařilo nalézt prostory bývalé obecní školy v Lázních Bohdaneč, a že nám zde městský úřad vyšel vstříc," prozrazuje jednatelka občanského sdružení Na rovině Jana Hrázská. "Nyní nás čekají jednání o pronájmu dalších prostor potřebných nejen pro chod školy, ale i pro vybudování celého vzdělávacího centra,“ uzavírá Jana Hrázská. Podrobnosti najdou rodiče na internetové stránce http://narovine.cz/, sekce Základní škola, nebo na telefonním čísle 774 963 462.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.4.

Nerozumíte svému teenagerovi? Vydejte se na semináře do Šance pro Tebe

První z letošních seminářů se připravuje na úterý 13. května od 17 do 20 hodin. Seminář poodkyje rodičům a dalším zájemcům prožívání a vnímání světa u dospívajícího anebo způsob, jak dospívající vidí autority.

Společnost celý článek
27.1.

Termosnímkování Hradce zabránilo tepelné havárii

Distribuční síť tepelné energie v Hradci Králové neprošla v posledních dvaceti letech výraznou obnovou.

Společnost celý článek
29.12.

Děti z dětských domovů utržily v Obchůdcích rekordních 490 tisíc korun

Cílem charitativního projektu Obchůdky s Albertem je zprostředkovat dětem zábavnou formou základy podnikání, naučit je hospodařit a dát jim tak dobrou průpravu do budoucího života. Malí prodavači si vyzkoušeli celý proces - od nákupu materiálu, na který získali příspěvek od Nadačního fondu Albert, přes výrobu a ocenění zboží až po setkání se zákazníky a samotný prodej.

Společnost celý článek
17.2.

Stánek Pardubického kraje navštívil ministr Daehre

Pro návštěvníky expozice byl připraven bohatý doprovodný program, který byl zaměřen na tradiční výrobky a gastronomii kraje.

Společnost celý článek
7.11.

Pardubice – město bez bariér

Zatím ne všechny komunikace a chodníky v Pardubicích umožňují samostatný pohyb osob se zdravotním postižením.

Společnost celý článek
15.10.

Dny medu navštívilo více než 5 tisíc návštěvníků

„Pardubický kraj věnuje rozšíření včelařské základny zvýšenou pozornost. Příští rok bude rozděleno mezi čtyři desítky začínajících včelařů 480 tisíc korun,“ sdělil radní Kroutil. „Uvědomujeme si zároveň, že pokračovatele potřebují nejen včelaři, ale celé české zemědělství,“ dodal Kroutil.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting