Netradiční základní škola zve na zépis

21.1.

Netradiční základní škola zve na zépis

Netradiční základní škola zve na zépis

V prosinci 2009 získala Základní škola Na rovině v Lázních Bohadeč registraci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Tato nově vzniklá škola, která staví na principech montessori pedagogiky, projektového vyučování a kritického myšlení, zve nyní - a to nejen předškoláky - k zápisu pro školní rok 2010/11. Zápis proběhne ve čtvrtek 11. února tohoto roku od 14:00 do 18:00 hodin ve vzdělávacím centru Na rovině na Masarykově náměstí v Lázních Bohdaneč. Podívat se do výuky ovšem mohou případní zájemci již nyní. Ta prozatím funguje jako Klub domácího vzdělávání. Přijímány mohou být rovněž děti do 2. až 5. ročníku. Otevřena bude zatím jedna smíšená třída pro celý 1. stupeň. Základní škola Na rovině bude výjimečná tím, že jeden pedagog bude mít na starost nižší počet žáků, než je běžně zvykem, a díky tomu se bude moci více věnovat individuálním potřebám každého dítěte. „Ve třídě by mělo být na dvě učitelky maximálně 30 žáků, kteří se budou dělit podle jimi vybraného předmětu činnosti. Jedna učitelka se tak věnuje asi 15 žákům, což je opravdu velmi příjemný počet. Do každého ročníku pak integrujeme maximálně jedno dítě se specifickými vzdělávacími potřebami nebo jedno dítě zdravotně postižené,“ dodává ředitelka školy Pavlína Václavíková. Občanské sdružení Na rovině hodlá vybudovat nový vzdělávací komplex, jehož součástí bude nejen základní škola a mateřské centrum, které zde funguje již v současnosti, ale také mateřská škola, školní družina a školní klub. „Jsme velmi rádi, že se nám pro zahájení našich aktivit podařilo nalézt prostory bývalé obecní školy v Lázních Bohdaneč, a že nám zde městský úřad vyšel vstříc," prozrazuje jednatelka občanského sdružení Na rovině Jana Hrázská. "Nyní nás čekají jednání o pronájmu dalších prostor potřebných nejen pro chod školy, ale i pro vybudování celého vzdělávacího centra,“ uzavírá Jana Hrázská. Podrobnosti najdou rodiče na internetové stránce http://narovine.cz/, sekce Základní škola, nebo na telefonním čísle 774 963 462.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.7.

Lesy ČR nabídnou stavební dřevo lidem, kteří přišli o dům

Návrh má naší plnou podporu, chceme, aby vedení podniku mohlo postupovat co nejrychleji.

Společnost celý článek
12.10.

Dezinformace se šíří Moravskou Třebovou

Jedna z verzí, která se šíří městem, obviňuje vedení města, že chce navýšit počet obyvatel hromadným přistěhováním Romů.

Společnost celý článek
7.10.

Policejní prezident ocenil lékařku, která zachránila život policistovi

Policejní prezident zároveň přijal i zachráněného policistu kpt. Pavla Hajdú, který se po několika operacích, a díky vstřícnému přístupu svých nadřízených, připravuje na návrat do aktivní policejní služby.

Společnost celý článek
11.4.

Podpory se dočkají nejen zaběhlé akce

Město uvolní peníze na podporu kultury a cestovního ruchu. Do zhruba stovky projektů vloží téměř 4,5 milionu korun, přičemž zhruba 3,5 milionu půjde do oblasti kultury a necelý milion pak poputuje do aktivit spojených s cestovním ruchem. Podpořeny budou například taneční soubory, muzea, různé jednorázové akce či takové projekty, které mají pomoci reprezentaci města.

Společnost celý článek
15.2.

Fond ekologické výchovy a osvěty v roce 2007

Odbor životního prostředí vyhlašuje první kolo grantového řízení "Fondu ekologické výchovy a osvěty" v roce 2007.

Společnost celý článek
19.10.

Výstava kreseb Bohuslava Martinů v Poličce zahájena

Výstava představuje hudebního skladatele ze zcela jiného úhlu pohledu – jako autora rozverných a vtipných kreseb, pomocí kterých Martinů zachycoval veškeré dění kolem sebe.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting