Netradiční základní škola zve na zépis

21.1.

Netradiční základní škola zve na zépis

Netradiční základní škola zve na zépis

V prosinci 2009 získala Základní škola Na rovině v Lázních Bohadeč registraci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Tato nově vzniklá škola, která staví na principech montessori pedagogiky, projektového vyučování a kritického myšlení, zve nyní - a to nejen předškoláky - k zápisu pro školní rok 2010/11. Zápis proběhne ve čtvrtek 11. února tohoto roku od 14:00 do 18:00 hodin ve vzdělávacím centru Na rovině na Masarykově náměstí v Lázních Bohdaneč. Podívat se do výuky ovšem mohou případní zájemci již nyní. Ta prozatím funguje jako Klub domácího vzdělávání. Přijímány mohou být rovněž děti do 2. až 5. ročníku. Otevřena bude zatím jedna smíšená třída pro celý 1. stupeň. Základní škola Na rovině bude výjimečná tím, že jeden pedagog bude mít na starost nižší počet žáků, než je běžně zvykem, a díky tomu se bude moci více věnovat individuálním potřebám každého dítěte. „Ve třídě by mělo být na dvě učitelky maximálně 30 žáků, kteří se budou dělit podle jimi vybraného předmětu činnosti. Jedna učitelka se tak věnuje asi 15 žákům, což je opravdu velmi příjemný počet. Do každého ročníku pak integrujeme maximálně jedno dítě se specifickými vzdělávacími potřebami nebo jedno dítě zdravotně postižené,“ dodává ředitelka školy Pavlína Václavíková. Občanské sdružení Na rovině hodlá vybudovat nový vzdělávací komplex, jehož součástí bude nejen základní škola a mateřské centrum, které zde funguje již v současnosti, ale také mateřská škola, školní družina a školní klub. „Jsme velmi rádi, že se nám pro zahájení našich aktivit podařilo nalézt prostory bývalé obecní školy v Lázních Bohdaneč, a že nám zde městský úřad vyšel vstříc," prozrazuje jednatelka občanského sdružení Na rovině Jana Hrázská. "Nyní nás čekají jednání o pronájmu dalších prostor potřebných nejen pro chod školy, ale i pro vybudování celého vzdělávacího centra,“ uzavírá Jana Hrázská. Podrobnosti najdou rodiče na internetové stránce http://narovine.cz/, sekce Základní škola, nebo na telefonním čísle 774 963 462.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.11.

Lanškroun se chystá na advent

V městském muzeu bude vystaven Ústecko-orlický papírový betlém z pozůstalosti Zdeňka Brožka.

Společnost celý článek
1.2.

Bezpečnostní rada kraje má nový krizový plán

Doufám, že se v příštích letech bude scházet pokud možno jen na naplánovaných akcích, ale pokud bude třeba, tak že budeme schopni stejně jako v minulosti rychle a účinně řešit nastalé události,“ konstatoval hejtman Netolický.

Společnost celý článek
14.9.

Šimkovy sady rozezní Lokomotiva

Letos se návštěvníci mohou těšit na skupinu Schovanky nebo na zpěváka Petra Vondráčka s kapelou Lokomotiva.

Společnost celý článek
27.8.

Na slavnostech vína se představí okolo 40 vinařů

Návštěvníci se tak mohou těšit na ochutnávku opravdu vynikajících vín. Jednotlivá vinařství se představí ve vlastních stáncích s odborným výkladem.

Společnost celý článek
13.1.

Unikátní projekt ušetří Hradečanům desítky tisíc

Hradec Králové bude prvním městem v České republice, které pomůže svým občanům ušetřit desítky tisíc korun.

Společnost celý článek
11.12.

SSI Group k průzkumu o proškolení zaměstnanců v oblasti bezpečnosti práce.

Nedávný průzkum společnosti SSI Group, který se zabýval otázkou proškolení zaměstnanců v oblasti bezpečnosti práce napříč různými obory, ukázal, že BOZP je velmi často podceňované. Fakt, že 33 % dotázaných, kteří pracují v kancelářích, bylo proškolených pouze formálně nebo vůbec, nikoho až tak nepřekvapí. Zarážející je ovšem počet neproškolených respondentů zaměstnaných v oblasti výroby, tedy v továrnách či montážních halách. Zde celých 24 % procent přiznalo, že školením BOZP neprošlo vůbec nebo jenom „papírově“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting