Netradiční základní škola zve na zépis

21.1.

Netradiční základní škola zve na zépis

Netradiční základní škola zve na zépis

V prosinci 2009 získala Základní škola Na rovině v Lázních Bohadeč registraci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Tato nově vzniklá škola, která staví na principech montessori pedagogiky, projektového vyučování a kritického myšlení, zve nyní - a to nejen předškoláky - k zápisu pro školní rok 2010/11. Zápis proběhne ve čtvrtek 11. února tohoto roku od 14:00 do 18:00 hodin ve vzdělávacím centru Na rovině na Masarykově náměstí v Lázních Bohdaneč. Podívat se do výuky ovšem mohou případní zájemci již nyní. Ta prozatím funguje jako Klub domácího vzdělávání. Přijímány mohou být rovněž děti do 2. až 5. ročníku. Otevřena bude zatím jedna smíšená třída pro celý 1. stupeň. Základní škola Na rovině bude výjimečná tím, že jeden pedagog bude mít na starost nižší počet žáků, než je běžně zvykem, a díky tomu se bude moci více věnovat individuálním potřebám každého dítěte. „Ve třídě by mělo být na dvě učitelky maximálně 30 žáků, kteří se budou dělit podle jimi vybraného předmětu činnosti. Jedna učitelka se tak věnuje asi 15 žákům, což je opravdu velmi příjemný počet. Do každého ročníku pak integrujeme maximálně jedno dítě se specifickými vzdělávacími potřebami nebo jedno dítě zdravotně postižené,“ dodává ředitelka školy Pavlína Václavíková. Občanské sdružení Na rovině hodlá vybudovat nový vzdělávací komplex, jehož součástí bude nejen základní škola a mateřské centrum, které zde funguje již v současnosti, ale také mateřská škola, školní družina a školní klub. „Jsme velmi rádi, že se nám pro zahájení našich aktivit podařilo nalézt prostory bývalé obecní školy v Lázních Bohdaneč, a že nám zde městský úřad vyšel vstříc," prozrazuje jednatelka občanského sdružení Na rovině Jana Hrázská. "Nyní nás čekají jednání o pronájmu dalších prostor potřebných nejen pro chod školy, ale i pro vybudování celého vzdělávacího centra,“ uzavírá Jana Hrázská. Podrobnosti najdou rodiče na internetové stránce http://narovine.cz/, sekce Základní škola, nebo na telefonním čísle 774 963 462.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.1.

Silný mráz komplikoval hašení hned několika požárů

V hale na výrobu pečiva v Chrudimi hořelo ve středu 20. ledna. Požár byl v 4.59 hodin oznámen na operační a informační středisko hasičů. Operační důstojník tak ihned na místo vyslal čtyři hasičské jednotky (profesionální z Chrudimi, dobrovolné z Chrudimi, Slatiňan a Topole). Po zjištění vzniku požáru halu opustilo 22 osob. Událost se obešla bez zranění.

Společnost celý článek
3.4.

Pardubický kraj láká turisty ze Slovenska

Vrcholem akce bylo losování cen, kdy šťastný vítěz vyhrál pobytový voucher do Léčebných lázní Bohdaneč pro 2 osoby.

Společnost celý článek
2.5.

Syndrom krátkého střeva bude v OC Futurum hlavním tématem osvětové akce organizace IFMSA CZ HK

Odpoledním programem příchozí provede moderátor Ladislav Vaško. O hudební doprovod se v rámci benefičního koncertu postarají Veselé noty, Michal Svoboda a SaxoFrancis. Vstupné na akci se neplatí.

Společnost celý článek
1.8.

Foxconn vyrábí ekologické datové kontejnery pro start-up z Drážďan

Foxconn se domluvil na spolupráci s drážďanskou „zelenou“ IT společností Cloud&Heat Technologies vyrábějící speciální, energeticky šetrná řešení pro datová centra. Jeho divize TradeDX pro ni v České republice začala vyrábět 20“ datové kontejnery.

Společnost celý článek
5.2.

Východočeský Toxi tým opět v akci 

Pětadvacetiletá žena je důvodně podezřelá, že v období let 2004 až 2008 na různých místech v Pardubicích.

Společnost celý článek
22.2.

Zkontrolujte si platnost svých řidičských průkazů

Pokud řidiči tuto zákonnou povinnost promeškají a budou řídit s řidičským průkazem, kterému vypršela platnost, vystavují se riziku pokuty za řízení bez platného řidičského průkazu. Za tento přestupek hrozí řidiči pokuta na místě do dvou tisíc korun, v případě správního řízení až 2 500 korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting