Nevíte si rady? Zavolejte na IZC

2.9.

Nevíte si rady? Zavolejte na IZC

Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Pardubického kraje zřídila Informační zdravotnické centrum pro občany, kteří potřebují poradit, kde hledat lékařskou pomoc v případě, že jsou ordinace praktických a dětských lékařů zavřeny. Pacientům slouží od 1. srpna letošního roku. Dispečeři, záchranáři a lékaři jsou pak připraveni na telefonu 466 650 647 konzultovat zdravotní stav dospělého pacienta a zdravotní stav dětí na čísle 466 650 658. Změnu představil ředitel ZZS Pardubického kraje Pavel Svoboda.        „Zrušené pohotovosti v Poličce a Červené Vodě nebyly využívány tak, aby byly plně funkční a výhodné, tedy aby samostatně obstály odborně, personálně i ekonomicky. Pacientům však chceme vycházet vstříc, proto jsem zřídili Informační zdravotnické centrum, kde mohou občané konzultovat zdravotní potíže, které je sužují,“ sdělil ředitel ZZS PAK Pavel Svoboda. Erudovaní odborníci v Informačním zdravotnickém centru pohotově  poradí, jak mají lidé postupovat například, když si podvrtnou nohu, když je trápí vysoké teploty nebo mají bolesti. „Stejně tak doporučí nejbližší lékařskou službu první pomoci (LSPP) nebo předají kontakt přímo na oddělení spádové nemocnice,“ dodala radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová. „Linka 155 zůstává nadále k dispozici pro akutní kritické případy, tedy pro výjezdy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje,“ uzavřela Tauberová.      Lékařskou službu první pomoci převzaly od Nového roku krajské nemocnice. Po vyhodnocení zkušebního provozu byla zrušena LSPP od 1. července 2010 v Poličce a od v Červené Vodě od 1. srpna 2010.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.3.

,,Pardubický kraj,, putuje do schránek

Magazín doznal obsahových a grafických změn, je vstřícnější k čtenářům a jako vždy přináší ty nejdůležitější informace.

Společnost celý článek
22.3.

Pardubice poprvé ocení své nejlepší pedagogy

Město Pardubice zakládá novou tradici. U příležitosti Dne učitelů každoročně ocení práci nejlepších pedagogických pracovníků.

Společnost celý článek
26.3.

ORIGINÁLNÍ DOPISY BOHUSLAVA MARTINŮ PUTUJÍ DO POLIČKY

V Městském muzeu a galerii Polička je uložena unikátní sbírka notových i nenotových autografů jednoho z nejvýznamnějších českých skladatelů a klasiků hudby 20. století - Bohuslava Martinů (1890 – 1959).

Společnost celý článek
8.7.

Omítnout či neomítnout

Pardubice stojí před rozhodnutím, jakou cestou se vydat při opravě Zelené brány. Plášť věže, která je významnou renesanční památkou a dominantou města, chátrá, a je třeba jej opravit.

Společnost celý článek
28.4.

Kraj nesouhlasí s postupem pojišťoven

V pátek udělili první pokutu, a to chrudimské nemocnici.

Společnost celý článek
4.11.

10.11.2009: O Semtínské spalovně veřejně!

Široká veřejnost může v úterý 10.listopadu ještě zasáhnout do budoucnosti spalovny průmyslových odpadů v Semtíně

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting