Nevíte si rady? Zavolejte na IZC

2.9.

Nevíte si rady? Zavolejte na IZC

Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Pardubického kraje zřídila Informační zdravotnické centrum pro občany, kteří potřebují poradit, kde hledat lékařskou pomoc v případě, že jsou ordinace praktických a dětských lékařů zavřeny. Pacientům slouží od 1. srpna letošního roku. Dispečeři, záchranáři a lékaři jsou pak připraveni na telefonu 466 650 647 konzultovat zdravotní stav dospělého pacienta a zdravotní stav dětí na čísle 466 650 658. Změnu představil ředitel ZZS Pardubického kraje Pavel Svoboda.        „Zrušené pohotovosti v Poličce a Červené Vodě nebyly využívány tak, aby byly plně funkční a výhodné, tedy aby samostatně obstály odborně, personálně i ekonomicky. Pacientům však chceme vycházet vstříc, proto jsem zřídili Informační zdravotnické centrum, kde mohou občané konzultovat zdravotní potíže, které je sužují,“ sdělil ředitel ZZS PAK Pavel Svoboda. Erudovaní odborníci v Informačním zdravotnickém centru pohotově  poradí, jak mají lidé postupovat například, když si podvrtnou nohu, když je trápí vysoké teploty nebo mají bolesti. „Stejně tak doporučí nejbližší lékařskou službu první pomoci (LSPP) nebo předají kontakt přímo na oddělení spádové nemocnice,“ dodala radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová. „Linka 155 zůstává nadále k dispozici pro akutní kritické případy, tedy pro výjezdy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje,“ uzavřela Tauberová.      Lékařskou službu první pomoci převzaly od Nového roku krajské nemocnice. Po vyhodnocení zkušebního provozu byla zrušena LSPP od 1. července 2010 v Poličce a od v Červené Vodě od 1. srpna 2010.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.5.

V Pasíčkách vypustil dva mladé čápy

Nadstandardem záchranné stanice Pasíčka je provoz expoziční části, která je přístupná veřejnosti a současně se zde koná většina ekovýchovných programů.

Společnost celý článek
16.2.

Mladí lidovci se pustili do Krause

Nejhorší nemocí moderátora je neznalost. ,,Rádi bychom z ní pana Krause vyléčili,“ uzavírá s úsměvem předseda Jurčík.

Společnost celý článek
3.10.

Podepsali smlouvy na dva projekty s podporou EU

Polička chce za zhruba 28 milionů korun vytvořit nové moderní centrum světového skladatele, jehož muzeum je dnes už zastaralé.

Společnost celý článek
7.6.

Kraj pořádá sbírku čisticích prostředků. Zapojte se i vy

„Právě v prvních dnech po opadnutí povodní bude potřeba obrovské množství nářadí a prostředků na úklid. Kromě svých kolegů a spolupracovníků chci poprosit o pomoc veřejnost,“ prohlásil Martin Netolický a pokračoval: „Spustili jsme také na našem portálu webovou stránku: www.pardubickykraj.cz/povodne-2013, kde lidé najdou informace o všech možnostech, jak se do pomoci zapojit.“

Společnost celý článek
26.9.

Hasiči cvičili ve firmě vyrábějící léčiva i zdravotnický materiál

Cvičení se účastnily jednotky profesionální z Vysokého Mýta a Ústí nad Orlicí a dále jednotka podniku Iveco Vysoké Mýto a dobrovolná jednotka z Vysokého Mýta.

Společnost celý článek
30.9.

Hudební podvečer Hemže 2011

Bennewitzovo kvarteto je jeden z nejvýraznějších kvartetních souborů nové generace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting