Nevíte si rady? Zavolejte na IZC

2.9.

Nevíte si rady? Zavolejte na IZC

Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Pardubického kraje zřídila Informační zdravotnické centrum pro občany, kteří potřebují poradit, kde hledat lékařskou pomoc v případě, že jsou ordinace praktických a dětských lékařů zavřeny. Pacientům slouží od 1. srpna letošního roku. Dispečeři, záchranáři a lékaři jsou pak připraveni na telefonu 466 650 647 konzultovat zdravotní stav dospělého pacienta a zdravotní stav dětí na čísle 466 650 658. Změnu představil ředitel ZZS Pardubického kraje Pavel Svoboda.        „Zrušené pohotovosti v Poličce a Červené Vodě nebyly využívány tak, aby byly plně funkční a výhodné, tedy aby samostatně obstály odborně, personálně i ekonomicky. Pacientům však chceme vycházet vstříc, proto jsem zřídili Informační zdravotnické centrum, kde mohou občané konzultovat zdravotní potíže, které je sužují,“ sdělil ředitel ZZS PAK Pavel Svoboda. Erudovaní odborníci v Informačním zdravotnickém centru pohotově  poradí, jak mají lidé postupovat například, když si podvrtnou nohu, když je trápí vysoké teploty nebo mají bolesti. „Stejně tak doporučí nejbližší lékařskou službu první pomoci (LSPP) nebo předají kontakt přímo na oddělení spádové nemocnice,“ dodala radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová. „Linka 155 zůstává nadále k dispozici pro akutní kritické případy, tedy pro výjezdy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje,“ uzavřela Tauberová.      Lékařskou službu první pomoci převzaly od Nového roku krajské nemocnice. Po vyhodnocení zkušebního provozu byla zrušena LSPP od 1. července 2010 v Poličce a od v Červené Vodě od 1. srpna 2010.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.12.

Královéhradecký kraj přispěje obětem výbuchu

K tragické události, při které zahynula mladá žena a zranilo se šest lidí, došlo v polovině listopadu tohoto roku.

Společnost celý článek
17.2.

Obavy z nebezpečí u Parama zažehnány

Původní obavy, že se jedná o roznětku vytaženou z těla letecké pumy, se naštěstí nepotvrdily. Na místo přivolaný pyrotechnik to vyloučil. Musím poděkovat policii za profesionální práci. Veškeré její složky prokázaly, že jsou velmi dobře připraveny,“ konstatoval hejtman a šéf bezpečnostní rady kraje Martin Netolický. Obavy z přítomnosti munice v areálu Parama panují od konce druhé světové války, kdy byla bombardována v srpnu 1944 tehdejší Fantova továrna spojeneckými vojsky.

Společnost celý článek
8.4.

Květnová pověra zastaví svatební kolotoč

Do obřadní síně se nastěhují řemeslníci a uklízečky. Snoubenci se tu objeví zase až koncem května.

Společnost celý článek
15.10.

Přeshraniční spolupráce zřejmě dostane novou podobu

Věřím, že budou naplněny představy a cíle, s nimiž bylo grémium před pěti lety iniciováno ministerským předsedou Saska.

Společnost celý článek
25.5.

Reakce starosty Chrudimi na postup Kraje

Zdá se, že problému chybějících finančních prostředků se zřizovatel pokouší zbavit tou nejpohodlnější cestou – zrušením.

Společnost celý článek
29.3.

Pardubice obhájily titul Město pro byznys

Velký podíl malých a středních firem, vysoká likvidita a kvalitní podnikatelské prostředí. Nejen tyto zmíněné atributy dokázaly Pardubicím zajistit prvenství v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který každoročně pořádá týdeník Ekonom. V Pardubickém kraji bylo hodnoceno celkem patnáct obcí s rozšířenou působností, druhou příčku obsadilo Hlinsko, na třetím stupni vítězů se pro změnu umístila sousední Přelouč.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting