Nezisková organizace Šance pro tebe hostila minulý týden tradiční setkání zástupců dobrovolnických center Pardubického kraje.

29.10.

Nezisková organizace Šance pro tebe hostila minulý týden tradiční setkání zástupců dobrovolnických center Pardubického kraje.

 Iniciátorem setkání byla Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem, který zastupoval radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola. Náplní jednání bylo kromě výměny zkušeností také vytvoření oficiální pracovní skupiny k lepší prezentaci dobrovolnické činnosti.


     „Nesmírně si cením momentů, kdy někdo věnuje svůj volný čas na pomoc druhým. Dobrovolníci hrají v dnešní společnosti nezastupitelnou roli a jsou všem inspirací. Proto nám záleží na rozvoji dobrovolnictví, a tak pomáháme zvýšit povědomí o záslužné práci dobrovolníků a pravidelně je oceňujeme na slavnostním Galavečeru dobrovolníků, který se letos koná 1. prosince v Pardubicích,“ uvedl radní Šotola.


     Obsah debaty shrnul Michal Chlumský z Koalice nevládek Pardubicka: „Přítomní dobře poznamenali, že dobrovolnické činnosti se čím dál více věnuje i střední a starší generace. Hovořili jsme například o dobrovolnících z řad seniorů, kteří mají mnoho elánu a svůj volný čas chtějí trávit aktivně a dobrovolnická činnost je pro ně také zajímavým zpestřením dne. Zároveň také mohou předávat své zkušenosti druhým.“ Dále dodal, že dobrovolnická centra ustaví oficiální pracovní skupinu, jejímž smyslem bude společná a koordinovaná prezentace dobrovolnické činnosti v Pardubickém kraji. Příští schůzku bude hostit Dobrovolnické centrum při Farní charitě Litomyšl.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.12.

Hamletem bude v Pardubicích Josef Pejchal

Inscenace prvního kvarta, neboli „krátkého“ Hamleta je v Čechách naprosto ojedinělá.

Společnost celý článek
30.1.

Jednání s železničními dopravci finišují. V únoru bude smlouvy projednávat krajské zastupitelstvo

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s majitelem společnosti LeoExpress Leošem Novotným a ředitelem společnosti pro Českou republiku a Slovensko Jakubem Svobodou o dokončení procesu uzavření smlouvy a detailním harmonogramu přípravy společnosti na zajištění železniční dopravní obslužnosti na tratích 024 a 025 od 15. prosince letošního roku. Hejtman se zajímal především o smluvní záruky pro kraj, fungování přímého spojení do Polska či jednotlivé parametry jízdního řádu.

Společnost celý článek
4.5.

Horská služba získá od kraje 500 tisíc korun na zlepšení technického vybavení

Poslední velkou investicí kraje byla dotace na stavbu nové stanice v Čenkovicích v hodnotě 500 tisíc korun a nákup terénní čtyřkolky o stejné hodnotě.

Společnost celý článek
10.11.

Studenti z Poličky obsluhovali vyznamenané

Tohoto úkolu se všichni zhostili zodpovědně a s přehledem.

Společnost celý článek
8.9.

Jubilejní salon se vrací zpět do Mýta

Postupně se Salon vystřídal ve všech devíti královských věnných městech a celkem na něm vystavovalo 87 umělců.

Společnost celý článek
15.10.

Na pardubickém letišti se po sto letech objevil blériot

V letovém plánu letounu samozřejmě figuruje i Kašparův nejslavnější let z Pardubic do Prahy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting