Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

25.5.

Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

Stejně jako v mnoha městech České republiky, Slovenské republiky a Rakouska, také v Pardubicích se otevřou brány kostelů a modliteben. Stane se tak v pátek 1. června 2012. „Je to příležitost pro všechny církve v Pardubicích, aby se při organizování již tradiční akce spojily při spolupráci. Otevřeny budou tyto objekty: kostel svatého Bartoloměje Církve Římskokatolické, kostel Českobratrské církve evangelické, kostel Panny Marie Bolestné U kostelíčka, Řeckokatolické církve, modlitebna Církve adventistické sedmého dne a modlitebna Archy - Církve bratrské“ řekl za organizátory Vladimír Zbytek. Minulost ale i přítomnost křesťanství představí organizátoři prostřednictvím komentovaných prohlídek, workshopů, besed atd. „Noc kostelů se uskuteční na Den dětí a to je příležitost pro rodiny s dětmi, pro které připravujeme zajímavé aktivity a soutěže. “ řekla Markéta Chmelová z Archy - Církve bratrské v Polabinách. Také Církev Adventistů připravuje program pro děti. Na své si přijdou i příznivci hudby. Českobratrská církev evangelická chystá koncert pozounérů z Německa, který proběhne před budovou kostela, v kostele sv. Bartoloměje zazní duchovní hudba, v Arše vystoupí rapper Kalwich, vítěz ankety Výtah na TV Óčko. Co se v kostele vlastně odehrává, zajímá jistě mnohé kolemjdoucí. Noc kostelů je ideální příležitostí nahlédnout trochu více pod pokličku. Kromě tradičních bohoslužeb, které mají v každé církvi jisté odlišnosti, se zde konají různé programy pro děti, dorost, mládež, seniory nebo rodiny s dětmi. Církve využívají své prostory také pro kulturní akce a samozřejmě svatební obřady apod. Nelze jim upřít důležitou roli v sociální oblasti, školství nebo také v humanitárních aktivitách. Důkazem je například činnost křesťanské základní školy NOE, humanitární organizace ADRA nebo Oblastní Charity. Informace o Noci kostelů mohou návštěvníci sledovat na webových stránkách: www.nockostelu.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.1.

Pomozte ocenit dobrovolníky z pardubického kraje!

Až do pátku 23. února 2007 je možné nominovat dobrovolníky Pardubického kraje na ocenění Dobrovolník roku.

Společnost celý článek
24.9.

Zahájil nový program pro děti a mládež

Cílem programu je nejen příprava na budoucí profesní orientaci, ale i snaha naučit je smysluplně využívat volný čas.

Společnost celý článek
29.10.

Část nevyužitých areálů se již povedlo zanést do národní databáze brownfieldů CzechInvest.

V Pardubicích je kolem třiceti stávajících či potencionálních brownfieldů. Drtivá většina z nich patří soukromým majitelům, pouze čtyři lokality má ve svém majetku město. „Pardubice mají poměrně hodně nevyužitých průmyslových ploch, většina z nich má velký potenciál. Chceme maximálně pomoci k jejich rozvoji,“ uvedl náměstek primátorky Michal Koláček.

Společnost celý článek
5.12.

Shoda ohledně ženské věznice v Králíkách prozatím nepanuje Areál bývalého výchovného ústavu v Králíkách

Pro kraj je názor občanů, kteří v místě žijí a pracují mimořádně důležitý, plně jej respektujeme, a proto nechápu postoj ministerstva,“ uvedl hejtman Netolický po jednání s ministrem Pelikánem. „Z postojů pana ministra jsem pochopil, že pro resort spravedlnosti nemají výsledky místního referenda, kterého se zúčastnilo téměř 45 procent oprávněných voličů, žádnou relevanci a závaznost,“ sdělil hejtman Netolický.

Společnost celý článek
3.5.

Přednáška „Měření vzdáleností ve vesmíru,,

V současné době je vynakládáno velké úsilí na zpřesnění měření velkých vzdáleností.

Společnost celý článek
26.11.

Náměstek Línek se zúčastní zasedání Výboru regionů EU

Jedním z klíčových témat plenárního zasedání jsou aspekty globální finanční a hospodářské krize.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting