Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

25.5.

Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

Stejně jako v mnoha městech České republiky, Slovenské republiky a Rakouska, také v Pardubicích se otevřou brány kostelů a modliteben. Stane se tak v pátek 1. června 2012. „Je to příležitost pro všechny církve v Pardubicích, aby se při organizování již tradiční akce spojily při spolupráci. Otevřeny budou tyto objekty: kostel svatého Bartoloměje Církve Římskokatolické, kostel Českobratrské církve evangelické, kostel Panny Marie Bolestné U kostelíčka, Řeckokatolické církve, modlitebna Církve adventistické sedmého dne a modlitebna Archy - Církve bratrské“ řekl za organizátory Vladimír Zbytek. Minulost ale i přítomnost křesťanství představí organizátoři prostřednictvím komentovaných prohlídek, workshopů, besed atd. „Noc kostelů se uskuteční na Den dětí a to je příležitost pro rodiny s dětmi, pro které připravujeme zajímavé aktivity a soutěže. “ řekla Markéta Chmelová z Archy - Církve bratrské v Polabinách. Také Církev Adventistů připravuje program pro děti. Na své si přijdou i příznivci hudby. Českobratrská církev evangelická chystá koncert pozounérů z Německa, který proběhne před budovou kostela, v kostele sv. Bartoloměje zazní duchovní hudba, v Arše vystoupí rapper Kalwich, vítěz ankety Výtah na TV Óčko. Co se v kostele vlastně odehrává, zajímá jistě mnohé kolemjdoucí. Noc kostelů je ideální příležitostí nahlédnout trochu více pod pokličku. Kromě tradičních bohoslužeb, které mají v každé církvi jisté odlišnosti, se zde konají různé programy pro děti, dorost, mládež, seniory nebo rodiny s dětmi. Církve využívají své prostory také pro kulturní akce a samozřejmě svatební obřady apod. Nelze jim upřít důležitou roli v sociální oblasti, školství nebo také v humanitárních aktivitách. Důkazem je například činnost křesťanské základní školy NOE, humanitární organizace ADRA nebo Oblastní Charity. Informace o Noci kostelů mohou návštěvníci sledovat na webových stránkách: www.nockostelu.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.12.

Krajský rozpočet pro příští rok je v přebytku téměř 200 milionů

Zastupitelstvo navázalo na rozhodnutí krajských radních a schválilo rozpočet, který je znovu proinvestičně zaměřený, ale stejně jako v letech předcházejících navržený v přebytku, který činí 181 milionů korun.

Společnost celý článek
31.5.

Dopravní obslužnost a rozpočtové určení daní, témata hejtmanovy

Starosta obce Třebovice Libor Gremlica s potěšením konstatoval, že vlaky budou konečně v jejich stanici zastavovat.

Společnost celý článek
11.10.

Avízo: Charitativní Běh naděje Univerzity Pardubice

BĚH NADĚJE odstartuje v pardubických ulicích už tuto sobotu. Akci pořádá Univerzitní sportovní klub Pardubice ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu a Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice a Klubem onkologicky nemocných Pardubice.

Společnost celý článek
25.1.

Kraj bude pojistkou proti plýtvání veřejnými prostředky

Kromě zvolených zástupců kraje a města budou jednání přítomni také projektanti a členové představenstva a dozorčí rady společnosti EBA, která civilní část pardubického letiště provozuje.

Společnost celý článek
4.5.

Při dopravní nehodě se zranilo 11 lidí

U obou řidičů byla ještě před převozem do nemocnice provedena dechová zkouška ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu.

Společnost celý článek
24.4.

Švédské studentky zavítaly do Přechodného zaměstnání

Mladé Švédky přijely na několikatýdenní stáž do občanského sdružení SKP-CENTRUM.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting