Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

25.5.

Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

Stejně jako v mnoha městech České republiky, Slovenské republiky a Rakouska, také v Pardubicích se otevřou brány kostelů a modliteben. Stane se tak v pátek 1. června 2012. „Je to příležitost pro všechny církve v Pardubicích, aby se při organizování již tradiční akce spojily při spolupráci. Otevřeny budou tyto objekty: kostel svatého Bartoloměje Církve Římskokatolické, kostel Českobratrské církve evangelické, kostel Panny Marie Bolestné U kostelíčka, Řeckokatolické církve, modlitebna Církve adventistické sedmého dne a modlitebna Archy - Církve bratrské“ řekl za organizátory Vladimír Zbytek. Minulost ale i přítomnost křesťanství představí organizátoři prostřednictvím komentovaných prohlídek, workshopů, besed atd. „Noc kostelů se uskuteční na Den dětí a to je příležitost pro rodiny s dětmi, pro které připravujeme zajímavé aktivity a soutěže. “ řekla Markéta Chmelová z Archy - Církve bratrské v Polabinách. Také Církev Adventistů připravuje program pro děti. Na své si přijdou i příznivci hudby. Českobratrská církev evangelická chystá koncert pozounérů z Německa, který proběhne před budovou kostela, v kostele sv. Bartoloměje zazní duchovní hudba, v Arše vystoupí rapper Kalwich, vítěz ankety Výtah na TV Óčko. Co se v kostele vlastně odehrává, zajímá jistě mnohé kolemjdoucí. Noc kostelů je ideální příležitostí nahlédnout trochu více pod pokličku. Kromě tradičních bohoslužeb, které mají v každé církvi jisté odlišnosti, se zde konají různé programy pro děti, dorost, mládež, seniory nebo rodiny s dětmi. Církve využívají své prostory také pro kulturní akce a samozřejmě svatební obřady apod. Nelze jim upřít důležitou roli v sociální oblasti, školství nebo také v humanitárních aktivitách. Důkazem je například činnost křesťanské základní školy NOE, humanitární organizace ADRA nebo Oblastní Charity. Informace o Noci kostelů mohou návštěvníci sledovat na webových stránkách: www.nockostelu.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.6.

Lughnasad, mezinárodní festival keltské kultury v Nasavrkách se blíží

Stopy Keltů je možné nalézt po celé Evropě a Česko není výjimkou. Jeden z hlavních keltských svátků se jmenuje Lughnasad, neboli svátek sklizně a plodnosti. Poslední červencový víkend, tedy 27. - 28. 7. 2018, je možné společně s Kelty oslavit Lughnasad v Zemi Keltů. Hudba, tanec, jídlo, dobové řemesla, zábava pro děti i dospělé, přednášky o historii i workshopy, to všechno se vejde do dvoudenního programu, který je pro návštěvníky přichystán.

Společnost celý článek
3.8.

Hořelo auto, shořely nanuky

Když se však mládenec po chvíli ohlédl zpět ke svému vozu, s hrůzou zjistil, že mu automobil hoří také.

Společnost celý článek
29.5.

Do Východočeského divadla přilétne Racek

Východočeské divadlo Pardubice (VČD) te uvede předposlední premiéru své 98. divadelní sezóny.

Společnost celý článek
14.9.

Nejlepší vesnicí v zemi jsou Havlovice

Havlovice, obec ležící v malebném údolí Úpy na Trutnovsku, se staly 13. září Vesnicí roku 2007 České republiky.

Společnost celý článek
3.5.

Nemocnice připomenou důležitost správné hygieny rukou

„Podle Světové zdravotnické organizace se až osmdesát procent infekcí šíří špinavýma rukama. Může se jednat o hepatitidu typu A, salmonelózu, o různá průjmová a respirační onemocnění, jejichž původci se nacházejí a množí na běžně používaných předmětech, jako jsou nákupní vozíky, držadla v autobusech, kliky u dveří, počítačové klávesnice a mnoho dalších,“ upozornil ústavní epidemiolog Nemocnice Pardubického kraje Milan Bořek. „Proto je nesmírně důležité si uvědomit nutnost správné hygieny rukou. Platí to nejen pro veřejnost, ale i pro zdravotníky. Chráníme se tak navzájem,“ dodala manažerka ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Světlana Jeřábková.

Společnost celý článek
1.12.

Hradec díky úsporám zvýší cenu tepla jen nepatrně

I nadále máme v plánu zdokonalovat projekty, které snižují počty havárií.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting