Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

25.5.

Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

Stejně jako v mnoha městech České republiky, Slovenské republiky a Rakouska, také v Pardubicích se otevřou brány kostelů a modliteben. Stane se tak v pátek 1. června 2012. „Je to příležitost pro všechny církve v Pardubicích, aby se při organizování již tradiční akce spojily při spolupráci. Otevřeny budou tyto objekty: kostel svatého Bartoloměje Církve Římskokatolické, kostel Českobratrské církve evangelické, kostel Panny Marie Bolestné U kostelíčka, Řeckokatolické církve, modlitebna Církve adventistické sedmého dne a modlitebna Archy - Církve bratrské“ řekl za organizátory Vladimír Zbytek. Minulost ale i přítomnost křesťanství představí organizátoři prostřednictvím komentovaných prohlídek, workshopů, besed atd. „Noc kostelů se uskuteční na Den dětí a to je příležitost pro rodiny s dětmi, pro které připravujeme zajímavé aktivity a soutěže. “ řekla Markéta Chmelová z Archy - Církve bratrské v Polabinách. Také Církev Adventistů připravuje program pro děti. Na své si přijdou i příznivci hudby. Českobratrská církev evangelická chystá koncert pozounérů z Německa, který proběhne před budovou kostela, v kostele sv. Bartoloměje zazní duchovní hudba, v Arše vystoupí rapper Kalwich, vítěz ankety Výtah na TV Óčko. Co se v kostele vlastně odehrává, zajímá jistě mnohé kolemjdoucí. Noc kostelů je ideální příležitostí nahlédnout trochu více pod pokličku. Kromě tradičních bohoslužeb, které mají v každé církvi jisté odlišnosti, se zde konají různé programy pro děti, dorost, mládež, seniory nebo rodiny s dětmi. Církve využívají své prostory také pro kulturní akce a samozřejmě svatební obřady apod. Nelze jim upřít důležitou roli v sociální oblasti, školství nebo také v humanitárních aktivitách. Důkazem je například činnost křesťanské základní školy NOE, humanitární organizace ADRA nebo Oblastní Charity. Informace o Noci kostelů mohou návštěvníci sledovat na webových stránkách: www.nockostelu.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

KKK = Kraj komunikuje kvalitně

Společnost Westminster a Asociace komunikačních agentur udělily Pardubickému kraji ocenění za kvalitní komunikaci s veřejností.

Společnost celý článek
17.2.

Nebezpečně vyhrožoval

Zprávy tohoto typu měl zasílat i ze zřízené e-mailové adresy přes její kamarádku.

Společnost celý článek
8.2.

Obchvat Chrudimi byl opět "na stole"

Doufám také, že slíbených prvních 20 milionů rozpočtovou změnou projde a první práce na obchvatu skutečně letos začnou.

Společnost celý článek
3.12.

Domov pro seniory na Dubině mění tvář

Ty v současné době již příliš nevyhovují potřebám našich klientů, proto jsme se v roce 2011 rozhodli začít s postupnou rekonstrukcí celého zařízení. V letošním roce jsme tak zrekonstruovali další byty včetně sociálního zázemí. Pokoje jsou vybavené i moderními polohovacími lůžky. Letos jsme vybudovali i centrální koupelnu, která umožní náročnou hygienickou péči pro imobilní uživatele,“ vysvětluje vedoucí zařízení Monika Kopecká.

Společnost celý článek
13.5.

Pardubičtí senioři se učí zvládat krizové situace

Cyklus besed se setkal s velkým zájmem pardubických seniorů. Z necelé stovky původně přihlášených program absolvovalo 95 lidí.

Společnost celý článek
7.8.

Úmyslně vymazal data z CNC stroje, teď mu hrozí trest

Po důkladném prošetření všech okolností jim v sítu uvázl jeden ze zaměstnanců firmy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting