Noc mladých výzkumníků - večer plný vědeckých zajímavostí na pardubickém zámku

26.3.

Noc mladých výzkumníků - večer plný vědeckých zajímavostí na pardubickém zámku

V úterý 27. března od 16 hodin ožije zámek Pardubice desítkami interaktivních stanovišť při oblíbené NOCI MLADÝCH VÝZKUMNÍKŮ, kterou pořádá Univerzita Pardubice a její fakulty ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích a dalšími partnery. Až do půlnoci mohou zájemci objevovat nejrůznější záhady a ptát se vědců na podstatu světa a jevů, které nás obklopují.
Během večera se návštěvníci dozvědí například vše o svém srdci. Vyzkouší, že matematika může být napínavá hra a zapojí se do velikonočního chemického kouzlení. Kromě toho si zdokonalí finanční gramotnost, naprogramují ozobota, vyřeší logistický problém, zjistí, jak ochránit posádku před nárazem nebo jestli se dá „ukrást“ předmět z prostoru zabezpečeného laserovými závorami. Zastavit se mohou v dílně restaurátorů, zapojit se do hudebního workshopu RockBand či strávit kreativní chvilku ve výtvarné dílně pro děti.
„Zajímavostí čeká na návštěvníky všech věkových kategorií na pardubickém zámku celá řada,“ upřesňuje program večera za organizátory Ing. arch. Iva Svobodová z Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice. „Do programu tradičně přispějí i naši partneři. S nimi si budou moci ti, co přijdou v úterý na pardubický zámek, například namalovat kraslici pomocí 3D technologie, uvidí Teslovu cívku nebo detektor ionizujícího záření. S hvězdáři probádají oblohu i okolní budovy.“
Zahájení Noci mladých výzkumníků na pardubickém zámku v úterý 27. března v 16 hodin obstarají na fanfáry a taneční vystoupení Denního stacionáře Slunečnice. Potom už akademici spolu se svými studenty a partneři univerzity otevřou svá vědecká demonstrační stanoviště, kde budou návštěvníky všech věkových kategorií až do půlnoci zasvěcovat do tajů nejrůznějších vědeckých disciplín. Orientaci na zámku návštěvníkům usnadní speciální mapa stanovišť, aby návštěvníci žádné nepropásli. Pro děti jsou připraveny indexy, do nichž na jednotlivých stanovištích budou sbírat znalostní razítka. Podaří-li se jim index vyplnit celý, mohou si při odchodu ze zámku vybrat dárek na památku.
Vstup na akci je zdarma.
Celý program šesté Noci mladých výzkumníků na pardubickém zámku je k dispozici na webu Univerzity Pardubice: https://www.upce.cz/node/96376
nebo v události na univerzitním facebooku: https://www.facebook.com/events/1601593386605869.
Šestý ročník oblíbené akce Noc mladých výzkumníků na pardubickém zámku pořádá Univerzita Pardubice a jejích sedm fakult ve spolupráci s Východočeským muzeem Pardubice, Alfa – Hvězdárnou barona A. Krause, zapojeny jsou i čtyři pardubické střední školy – Střední průmyslová škola chemická, Střední průmyslová škola elektrotechnická a VOŠ, Střední zdravotnická škola a Gymnázium Dašická Pardubice. Program večera doplňují i dvě umělecké školy – Základní umělecká škola Havlíčkova a Konzervatoř Pardubice. O kulturní část programu se postará Denní stacionář Slunečnice, Pardubice.
Zdroj. upce.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.4.

Řidič náraz do sloupu nepřežil

Ke kolizi dvou osobních vozidel došlo jen několik desítek metrů před hlavní bránou chemického závodu v pardubickém Semtíně.

Společnost celý článek
21.10.

Hasičský záchranný sbor ČR se výrazně zapojí do oslav

Pochodující jednotky na této přehlídce reprezentují více než 300 000 českých profesionálních a dobrovolných hasičů.

Společnost celý článek
24.7.

Dostihové závodiště se zapojuje do charity

Nejinak tomu bude i v rámci Letního dostihového dne v neděli 28. července. To dostihové závodiště navštíví klienti Domova na zámku Bystré a Domova na rozcestí ve Svitavách. Připravena je pro ně nejen podívaná na dostihy samotné, ale také prohlídka závodiště.

Společnost celý článek
11.6.

K nápravě došlo po více než 40 letech

Hana Urbanová spolu s manželem v roce 1968 opustila svou vlast po vpádu pěti zemí Varšavské smlouvy do Československa.

Společnost celý článek
17.5.

Setkání přátel veřejného osvětlení

Jarní setkání přátel veřejného osvětlení je již tradiční název pro odborný technický seminář.

Společnost celý článek
19.2.

První československý dolnoplošník se představí na Aviatické pouti

Proto se do bohaté československé letecké historie poohlédne i program dvacátého osmého ročníku Aviatické pouti, která se uskuteční na pardubickém letišti 2. a 3. června 2018.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting