Noclehárna pro ženy přijala první klientky

18.1.

Noclehárna pro ženy přijala první klientky

Noclehárna pro ženy přijala první klientky

První dvě ženy bez domova vyzkoušely v pátek v noci služby noclehárny, kterou pro ně zřídila, za finanční podpory města, společnost SKP Centrum, provozující v Pardubicích různé sociální služby. Noclehárna je v suterénu azylového domu pro ženy a matky s dětmi a zatím je ve zkušebním provozu. Noc v ní může strávit šest žen. Pardubice nyní mají kompletní síť zařízení pro lidi bez domova. „Byl jsem se tam včera podívat. Je to jednoduché, ale velmi pěkné zařízení. Možná že ne každý bude se zřízením noclehárny souhlasit, ale v kulturní společnosti je samozřejmostí pomáhat lidem v tísni. I kdyby noclehárna, a na ni navazující služby zvrátily osud jediného člověka, stálo by to za to,“ řekl primátor Pardubic Jaroslav Deml.   Noclehárna má dva pokoje, každý se třemi lůžky, je vybavena sprchou a záchodem. Ženy sem mohou přijít ve 20 hodin a ráno v 7:30 odcházejí. Za 50 korun mohou přespat, obstarat si osobní hygienu, večer a ráno dostanou čaj a jednoduché jídlo. Získat zde mohou i základní ošacení a v případě zájmu také radu a pomoc jak se dostat z tíživé situace. Přijaty sem mohu být pouze ženy které u sebe mají osobní doklady a nejsou podnapilé.   V Pardubicích zatím fungovala pouze noclehárna pro muže. Má kapacitu 12 lůžek a platí zde stejná pravidla jako v noclehárně ženské. Dosud mohly ženy bez střechy nad hlavou v mrazivých dnech trávit noci alespoň v teple kulturní místnosti denního centra. „Noclehárna velmi chyběla. Proto jsme zahájili její zkušební provoz prakticky okamžitě po jejím vybavení,“ řekla koordinátorka Iva Škaloudová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.6.

Kraj ukončil úhradu regulačních poplatků

Vzhledem k povolební situaci lze předpokládat, že poslanci v nejbližší době tento problém nevyřeší.

Společnost celý článek
28.4.

Národní hřebčín chystá mezinárodní konferenci, přípravy na nominaci pro UNESCO finišují

„Přípravy jsou poměrně daleko, vždyť nominaci plánujeme odevzdat už koncem září,“ řekl Roman Línek. „Naši specialisté dokončují shromažďování veškerých pramenů a archiválií spojených s touto oblastí a před dokončením je aktualizace plánu řízení hřebčína s ohledem na zachování památkového hodnoty staveb a okolní kulturní krajiny v dalších letech. Krajinářský architekt Tomáš Jiránek zpracovává porovnávací studii, do které jsme zahrnuli výsledně 15 hřebčínů v Evropě. V současné době se hřebčín také dokončuje scelení pozemků v dotčeném jádrovém území památky. V tom má velkou podporu u svého zřizovatele, Ministerstva zemědělství i u naší Rady památky.“

Společnost celý článek
10.11.

Zima se blíží rychleji, než si myslíte

Podle ornitologů volně žijícího ptactva ubývá nejen v zahradách, ale i v polích a dokonce i v lesích.

Společnost celý článek
31.1.

Bezplatné univerzitní studium. Kraj chce pomoci k lepšímu životu studentům ze Zakarpatské Ukrajiny.

Mohlo by se tak jednat o další rozšíření spolupráce kraje s jeho partnerským regionem, který byl součástí prvorepublikového Československa. Vybraní studenti by měli nastoupit od příštího akademického roku.

Společnost celý článek
3.4.

Přichází Pardubické hudební jaro

Fraňková připouští, že jednání s pořádající agenturou nebyla jednoduchá.

Společnost celý článek
21.7.

Ladislav Machoň a Pasáž

Jak se v publikaci "Ladislav Machoň a Pasáž" uvádí, málokterý architekt má v Pardubicích tolik realizací, jako sám Machoň.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting