Nové formy pěstounské péče

6.8.

Nové formy pěstounské péče

Nové formy pěstounské péče

Občanské sdružení Amalthea hledá pro děti, které dosud končily v kojeneckých ústavech, dětských domovech nebo jiných ústavech, nové možnosti. Vzhledem k prokázaným důsledkům ústavní výchovy je vhodnější formou výchovy pěstounská péče. Pěstouni by se od nynějška mohli starat i o děti, které obvykle v pěstounské péči nekončí. Jedná se o děti, které jednak potřebují do pěstounské péče umístit jen na krátkou dobu (sem patří i děti, které potřebují okamžitou pomoc a není důvod je umístit do ústavu; možnost umístit do pěstounské péče rodiče s dítětem a pod.) Dále pak jde o děti, jež vyžadují specializovanou péči (mají sociální, zdravotní nebo mentální hendikep; je třeba udržet je ve skupině vlastních sourozenců, jsou před prahem dospělosti a podobně). Další možností je vytvořit pro stávající pěstouny možnost svěřit jiným pěstounům děti na dobu nutnou k oddechu. Zájemci o tyto nové formy pěstounské péče mají nyní možnost dovědět se víc a do pilotního projektu se aktivně zapojit. Amalthea totiž hledá vhodné zájemce z celého Pardubického kraje a za zájem nabízí široké možnosti vzdělávání a následné podpory. Zájemci mají také možnost setkat se s odborníky na náhradní rodinnou péči a s těmi, kteří již pěstouny jsou v Pardubicích ve středu 8. září od 17 do 19 hodin v Kavárně Evropa na Pernštýnském náměstí. Více informací naleznete na www.amalthea.pardubice.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.2.

V centru Pardubice byla slavnostně otevřena nová prodejna reginálních potravin

Na rozdíl od e-shopu si mohou zákazníci potraviny prohlédnout, zjistit, jak voní nebo je i ochutnat.

Společnost celý článek
7.12.

Staňte se fanouškem SOS na Facebooku

Internetový portál Facebook měl ke 4. prosinci 350 milionů uživatelů po celém světě a toto číslo neustále roste.

Společnost celý článek
31.3.

Ministr Gandalovič navštívil Pardubický kraj

Odpoledne věnoval pozornost vyhodnocení likvidace ptačí chřipky, která postihla farmy na Orlickoústecku v létě loňského roku.

Společnost celý článek
18.5.

V Pardubicích byl vyhlášen MLS Pardubického kraje

„Poptávka po regionálních potravinách je stále velká, a proto mne těší, že můžeme jejich výrobce podpořit a ocenit. Doufám, že také díky tomuto ocenění obstojí na často velmi složitém a nesmlouvavém trhu,“ řekl krajský radní Václav Kroutil, zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov. „Pokud lidé najdou produkt označený jako MLS mají jistotu, že byl vyroben v našem regionu, našimi výrobci a z našich surovin,“ dodal radní Kroutil.

Společnost celý článek
19.1.

Aglomerace má připravené výzvy na více než jeden a půl miliardy

Hradecko-pardubická aglomerace pokračuje ve svém úspěšném naplňování schválené strategie ITI. Už v roce 2016 vypsala jako první ze sedmi aglomerací v České republice výzvy pro předkládání projektů a do současné doby schválila realizaci osmi významných aglomeračních projektů za téměř 278 milionů korun. „Řídicí výbor ITI schválil například výstavbu dopravního terminálu v Přelouči, nákupy speciálních trolejbusů v Hradci Králové a Pardubicích nebo projekt Státní vědecké knihovny v Hradci králové na ukládání a zálohování digitálních dokumentů,“ říká předseda Řídicího výboru ITI (ŘV ITI) a primátor města Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting