Nové formy pěstounské péče

6.8.

Nové formy pěstounské péče

Nové formy pěstounské péče

Občanské sdružení Amalthea hledá pro děti, které dosud končily v kojeneckých ústavech, dětských domovech nebo jiných ústavech, nové možnosti. Vzhledem k prokázaným důsledkům ústavní výchovy je vhodnější formou výchovy pěstounská péče. Pěstouni by se od nynějška mohli starat i o děti, které obvykle v pěstounské péči nekončí. Jedná se o děti, které jednak potřebují do pěstounské péče umístit jen na krátkou dobu (sem patří i děti, které potřebují okamžitou pomoc a není důvod je umístit do ústavu; možnost umístit do pěstounské péče rodiče s dítětem a pod.) Dále pak jde o děti, jež vyžadují specializovanou péči (mají sociální, zdravotní nebo mentální hendikep; je třeba udržet je ve skupině vlastních sourozenců, jsou před prahem dospělosti a podobně). Další možností je vytvořit pro stávající pěstouny možnost svěřit jiným pěstounům děti na dobu nutnou k oddechu. Zájemci o tyto nové formy pěstounské péče mají nyní možnost dovědět se víc a do pilotního projektu se aktivně zapojit. Amalthea totiž hledá vhodné zájemce z celého Pardubického kraje a za zájem nabízí široké možnosti vzdělávání a následné podpory. Zájemci mají také možnost setkat se s odborníky na náhradní rodinnou péči a s těmi, kteří již pěstouny jsou v Pardubicích ve středu 8. září od 17 do 19 hodin v Kavárně Evropa na Pernštýnském náměstí. Více informací naleznete na www.amalthea.pardubice.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.10.

Projekt zabrání předčasné ústavní výchově dětí

Toho dne zde bude představen především výsledek projektu, na jehož realizaci se finančně podílela Evropská unie.

Společnost celý článek
31.7.

Źamberk se rozrůstá do krásy

Kromě stavebních úprav dojde k obnově zeleně a parkovacích ploch.

Společnost celý článek
11.12.

FRESH FESTIVAL 2018 SPOUŠTÍ VÁNOČNÍ PŘEDPRODEJ S JEDINEČNÝM DÁRKEM

Nastávající 8. ročník FRESH FESTIVALU 2018 se chystá opět přinést možnost ochutnat skvělou gastronomii nejen ze všech koutů naší země, ale doslova z celého světa. Pořadatelé pro tento ročník vybrali tyto osvědčená města Plzeň, Liberec, České Budějovice a Pardubice.

Společnost celý článek
25.10.

Devadesát let stará budova projde kompletní rekonstrukcí

Modernizace sokolovny probíhá v úzké spolupráci s městem Pardubice. Zastupitelé na přípravu projektu schválili v tomto roce dvě půjčky ve výši 2,5 milionů korun, které byly použité například na zpracování projektových dokumentací, studií a průzkumných prací.

Společnost celý článek
6.1.

Pohřešovaný vypátrán

Přivolaný lékař muže vyšetřil a neshledal u něj žádné zranění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting