Nové stromy z jarní výsadby již rostou, na podzim přibydou v Hradci Králové stovky dalších

20.4.

Nové stromy z jarní výsadby již rostou, na podzim přibydou v Hradci Králové stovky dalších

Více než sto nových stromů vysadili v tomto týdnu zaměstnanci hradeckých technických služeb. Na březnové prořezávání a kácení stromů, které bylo nutné vzhledem k jejich zdravotnímu stavu, navázala v rámci průběžné obnovy městské zeleně jarní výsadba mladých stromů. Vybrané dřeviny budou dosázené ještě v dubnu, rozsáhlejší výsadba stovek dalších stromů je tradičně plánovaná opět na podzim. Každoročně se na území města Hradci Králové vysadí zhruba šest set nových stromů, které nahradí podobný počet starých a poškozených.
„V rámci jarního sázení stromů jsme tento týden vysadili 52 jehličnatých a 64 listnatých stromů. U jehličnatých stromů se jednalo převážně o doplnění za poškozené stromy při vichřici Herwart z října loňského roku. Náhradu za tyto polomy však budeme do plánu výsadby zařazovat ještě několik let. Listnaté stromy byly vysázené v rámci obnovy městské zeleně, tedy za stromy pokácené na jaře z důvodu jejich špatného zdravotního stavu,“ řekl Daniel Jeřábek, vedoucí střediska městské zeleně hradeckých technických služeb.
Největší počet nových stromů bylo zasazeno na Smetanově a Tylově nábřeží, další mladé stromy stojí na Orlickém nábřeží a v Šimkových sadech. „Na Slezském Předměstí byla ve spolupráci s komisí místní samosprávy umístěna nová vrba v rámci celkových úprav travnaté plochy před hotelem Alessandria,“ doplnil Jeřábek.
V ulici U Kavalíru bylo vysazeno pět nových smrků jako náhradní výsadba za nedávno pokácené. Další náhradní výsadba v této lokalitě bude pokračovat v podzimním termínu 2018. „Doplnili jsme také stromořadí jeřábů u dětského hřiště v Poděbradově ulici. Výsadba stromů byla ale možná pouze na pozemcích v majetku města. Stromořadí tak není zcela kompletní, protože několik stromů chybí na soukromém pozemku,“ vysvětlil Daniel Jeřábek.
Rozsáhlejší výsadby budou jako každý rok pokračovat v podzimním termínu, který je s ohledem na fyziologii listnáčů výhodnější právě pro tento typ stromů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.2.

Rozumíme islámu? aneb pojďte Pod povrch

Diskusní panel je tentokrát pořádaný ve spolupráci s občanským sdružením Most pro lidská práva Pardubice.

Společnost celý článek
3.2.

Národní kulturní památka – pietní území Zámeček dostane novou tvář a duši

Možná v sebeobraně, možná trochu z pohodlnosti z paměti vymazáváme to nepříjemné. Ale nikdy nesmíme z paměti vytěsnit hrdinský boj našich předků za to, abychom dnes my mohli žít dobře a šťastně. Jsem si jistý, že navržená koncepce Památníku Zámeček tomu napomůže,“ komentuje projekt primátor Martin Charvát.

Společnost celý článek
11.1.

Čeští vojáci z Afghánistánu se sešli v Pardubicích

K vojákům, z nichž většina patří k pardubické 14. brigádě logistické podpory promluvil i náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
28.2.

Nadační fond Emil spolu se školami pomáhá dětem s handicapem

Do loňského ročníku sbírky se zapojilo přes 1600 studentů ze 104 středních a vyšších odborných škol. Celkem se podařilo získat 520 tisíc Kč.

Společnost celý článek
20.5.

Dětský domov v Chrudimi má nový sociální automobil Přispělo na něj více než čtyřicet firem z regionu

Dětský domov v Chrudimi získal zdarma svůj první sociální automobil. Zcela novou Dacii Dokker zaměstnanci domova využijí k přepravě dětí a k dalším podpůrným aktivitám. Slavnostní předání vozidla proběhlo v úterý 14. května 2019 za účasti zástupců chrudimského dětského domova a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting