Nový informační portál k problematice umístění radarové stanice

12.4.

Nový informační portál k problematice umístění radarové stanice

Nový informační portál k problematice umístění radarové stanice

Informace o záměru vybudovat v Brdech radarovou základnu může veřejnost najít nově v ucelené podobě na internetových stránkách www.radarBrdy.cz. Informační portál přibližuje také širší problematiku zapojení České republiky do amerického systému protiraketové obrany (PRO) a samotné protiraketové obrany země. Tento webový portál je společným projektem Ministerstva zahraničních věcí, Úřadu vlády, Ministerstva obrany ČR, Středočeského kraje, Plzeňského kraje a Velvyslanectví USA v ČR. Webová stránka www.radarBrdy.cz shrnuje maximum dostupných informací o americkém projektu protiraketové obrany - jeho historii, přehled o jeho jednotlivých komponentech i informace o jednání o americkém systému protiraketové obrany v rámci NATO. Uvedeny jsou zde také informace o jednáních vlády o zapojení České republiky do tohoto obranného systému, materiály vlády i obou zainteresovaných ministerstev, stejně jako informace o vojenském újezdu Brdy a zprávy z přilehlého regionu. „Občané Středočeského kraje naleznou odkaz na denně aktualizovaný portál www.kr-stredocesky.cz, takže se mohou okamžitě dostat k tomuto kvalifikovanému zdroji informací,“ říká Ing. Petr Bendl, hejtman Středočeského kraje. Stránka přináší i přehled českého a zahraničního tisku s tématikou protiraketové obrany, průzkumy veřejného mínění, kalendář akcí týkajících se protiraketové obrany a ankety. Na otázky k PRO, které prostřednictvím webové stránky položí její čtenáři, bude Ministerstvo zahraničí s podporou expertů přinášet relevantní odpovědi.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.9.

V Hradci připravují „lokální prohibici“

Připravovaná vyhláška má striktně vymezit městské lokality, kde bude požívání alkoholu omezeno.

Společnost celý článek
15.9.

Pardubický kraj podporuje turistiku

Tradiční dálkový pochod spojený s městskými slavnostmi podporuje město Lanškroun i Pardubický kraj,

Společnost celý článek
11.7.

Odměna za křík

O zdravotním nebezpečí pro člověka prakticky nelze hovořit, nicméně je vhodné některé zbytky ptačí snídaně či oběda odklízet.

Společnost celý článek
16.6.

Pozvi svého kámoše na pardubický zámek

Soutěž spočívá v zaslání přihlášky a rozpracovaného nápadu na netradiční oslovení mladé generace.

Společnost celý článek
12.5.

Výstava k historii gay a lesbického hnutí

Výstava zahájila své putování po městech naší vlasti již 10. prosince 2007.

Společnost celý článek
15.6.

Naše pole opět v Nabočanech

Tuto již tradiční akci lze nazvat svátkem zemědělců, neboť je jedinou v naší republice. Pěstitelé se zde chlubí svými úspěchy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting