Nový interiér Živnostenského úřadu

31.12.

Nový interiér Živnostenského úřadu

 Zbrusu novým interiérem se nyní může chlubit pardubický Obecní živnostenský úřad v Gorkého ulici. Modernizace za půl milionu korun přinesla klientům především lepší orientaci po budově. Stejně jako před časem objekt magistrátu ve Štrossově ulici, má teď i tento úřad nový informační a navigační systém.

„V rámci modernizace stavebníci upravili dispozičně i vestibul, kde jsme získali jak více světla, které tu chybělo, tak mnohem přehlednější prostor. Velmi mne těší, že si lidé chválí například nově instalovaný výrazný červený pruh, který je při prvotní orientaci po vstupu do budovy přímo nasměruje k vyvolávacímu systému,“ řekl vedoucí Obecního živnostenského úřadu Rudolf Havlík s tím, že obměny se dočkalo osvětlení na chodbách a také všechny vnitřní dveře včetně cedulí. Veškerá grafika navíc odpovídá schválenému vizuálu města. „Naši městští architekti zde pro lepší navigaci změnili i systém číslování jednotlivých dveří. Podle první číslice teď lidé snadno poznají, do jakého patra musejí jít. Spíše kosmetickou úpravou pak bylo přejmenování přepážek na kanceláře, neboť tradiční přepážky náš úřad nemá,“ doplnil jeho vedoucí Rudolf Havlík.

Obecní živnostenský úřad, který navštíví měsíčně průměrně 1500 lidí, dostane v příštím roce v rámci modernizace ještě nové vstupní dveře.

„Naším plánem je postupně zavést v budovách magistrátu stejný navigační systém. Díky totožnému značení tak budou mít lidé snadnější orientaci v těchto objektech. Samozřejmostí je provádění všech inovací s ohledem na bezbariérovost,“ vysvětlil důvod postupných změn tajemník magistrátu města Pardubic Michal Zitko. Dodal, že v současné době prochází úpravami také prostory magistrátu v ulici U Divadla. „Postupně budou následovat i další objekty, tedy Evropský spolkový dům, pracoviště magistrátu na náměstí Republiky a nakonec i historická radnice na Pernštýnském náměstí,“ upřesnil tajemník Michal Zitko.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.4.

Zdechovský bude prezentovat svou novou prózu Chrudimi

Právě provokativní grafické náměty na Zdechovského novelu přitahuje pozornost umělecké veřejnosti. Ten se chce nyní věnovat dopsání poměrně rozsáhlého románu z dob první republiky inspirovaný příběhem člověka z Vysočiny, který prožil část svého života ve Východních Čechách.

Společnost celý článek
2.5.

Sopotnická firma dostala nejvyšší pokutu

Z podorlického regionu dostala nejvyšší pokutu firma Tulach ze Sopotnice na Ústeckoorlicku, která vyrábí laminátové výrobky.

Společnost celý článek
16.7.

Sloužíme v Chorvatsku

Ptáte se proč je to informace, kterou byste měli vědět?

Společnost celý článek
15.7.

Univerzita Pardubice otvírá druhou šanci pro zájemce o studium

Letos je otvírá 6 ze 7 fakult univerzity a zájemci se mohou hlásit v červenci nebo i v srpnu podle toho, jaký obor si vyberou.

Společnost celý článek
1.4.

Pardubický perník také anglicky

Součástí brožury je také informace o Perníkovém hejtmanství a perníkové chaloupce v Rábech u Pardubic.

Společnost celý článek
16.8.

Den požární bezpečnosti

Odhozený nedopalek cigarety je jedním ze spolehlivých iniciátorů vzniku požáru.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting