Nový interiér Živnostenského úřadu

31.12.

Nový interiér Živnostenského úřadu

 Zbrusu novým interiérem se nyní může chlubit pardubický Obecní živnostenský úřad v Gorkého ulici. Modernizace za půl milionu korun přinesla klientům především lepší orientaci po budově. Stejně jako před časem objekt magistrátu ve Štrossově ulici, má teď i tento úřad nový informační a navigační systém.

„V rámci modernizace stavebníci upravili dispozičně i vestibul, kde jsme získali jak více světla, které tu chybělo, tak mnohem přehlednější prostor. Velmi mne těší, že si lidé chválí například nově instalovaný výrazný červený pruh, který je při prvotní orientaci po vstupu do budovy přímo nasměruje k vyvolávacímu systému,“ řekl vedoucí Obecního živnostenského úřadu Rudolf Havlík s tím, že obměny se dočkalo osvětlení na chodbách a také všechny vnitřní dveře včetně cedulí. Veškerá grafika navíc odpovídá schválenému vizuálu města. „Naši městští architekti zde pro lepší navigaci změnili i systém číslování jednotlivých dveří. Podle první číslice teď lidé snadno poznají, do jakého patra musejí jít. Spíše kosmetickou úpravou pak bylo přejmenování přepážek na kanceláře, neboť tradiční přepážky náš úřad nemá,“ doplnil jeho vedoucí Rudolf Havlík.

Obecní živnostenský úřad, který navštíví měsíčně průměrně 1500 lidí, dostane v příštím roce v rámci modernizace ještě nové vstupní dveře.

„Naším plánem je postupně zavést v budovách magistrátu stejný navigační systém. Díky totožnému značení tak budou mít lidé snadnější orientaci v těchto objektech. Samozřejmostí je provádění všech inovací s ohledem na bezbariérovost,“ vysvětlil důvod postupných změn tajemník magistrátu města Pardubic Michal Zitko. Dodal, že v současné době prochází úpravami také prostory magistrátu v ulici U Divadla. „Postupně budou následovat i další objekty, tedy Evropský spolkový dům, pracoviště magistrátu na náměstí Republiky a nakonec i historická radnice na Pernštýnském náměstí,“ upřesnil tajemník Michal Zitko.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.1.

Hamzova léčebna zrekonstruovala dětský pavilon

Pavilón je určen pro samostatné pobyty dětí od předškolního a školního věku do 18 let s různými druhy neurologických onemocnění, s poruchami motorického vývoje s ortopedickými vadami a se stavy po polytraumatech.

Společnost celý článek
16.9.

Evropský týden mobility 2011

Evropský týden mobility má pomáhat k šíření tohoto trendu i do dalších měst v Evropě.

Společnost celý článek
27.11.

Výherce cyklopecek odjel na kole Merida

Oblíbená cestovatelská soutěž Cyklopecky Východních Čech se uskutečnila v letošním roce poprvé ve dvou krajích zároveň, v Pardubickém a Královéhradeckém.

Společnost celý článek
5.10.

Biskupické kaléšek aneb slivovicefest

Ani jednou zde zatím nescházel pan Radko Martínek. Přijížděl jako poslanec, ministr a letos poprvé pozdravil hosty jako hejtman

Společnost celý článek
10.10.

LUX – IDent a Petr Havlíček: firma a živnostník roku

Nejlepší podnikatelé budou v listopadu reprezentovat Pardubický kraj v celostátním finále v Praze.

Společnost celý článek
20.1.

Východočeské muzeum navštívilo loni 110 tisíc lidí

Muzeum zároveň propagaci zaměřilo na to, aby se lidé v celé republice dozvěděli o jedinečné národní kulturní památce Zámek Pardubice, což přispělo ke zvýšení renomé objektu jako turistické destinace. „A k tomu jsme pochopitelně přizpůsobili dramaturgii kulturního programu,“ upozorňuje ředitel.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting