Nový projekt cílí na sblížení kultury a soukromého sektoru

2.12.

Nový projekt cílí na sblížení kultury a soukromého sektoru

Jak propojit kulturní subjekty a soukromý sektor, to byla otázka, na kterou město spolu s agenturou CzechInvest hledaly odpověď. Výsledkem je projekt s názvem Arts for Business & Business for Arts, jehož cílem je nabídnout prostor k navázání možné spolupráce mezi oběma sférami a rozvíjet kreativní prostředí.
„Myšlenka projektu, jehož podstatou by bylo zprostředkování či zlepšení komunikace mezi organizacemi z oblasti kultury a soukromým sektorem a rozvoj kreativního prostředí, poprvé zazněla na červnovém Kulturním fóru. Agentura CzechInvest poté oslovila místní firmy, my jsme oslovili kulturní subjekty a díky tomuto spojení se nám podařilo tento záměr ve formě speed datingu zrealizovat,“ popisuje vznik projektu náměstek zodpovědný za kulturu Jan Mazuch s tím, že zlepšení komunikace mezi oběma sférami vychází ze Strategie pro kulturu a kreativitu.
Projekt je přitom v České republice novinkou. „Oblast kreativních průmyslů je v současné době pro nás velmi perspektivní. Díky spolupráci s oddělením kultury a cestovního ruchu pardubického magistrátu vznikl tento pilotní projekt, který je zatím v České republice jedinečný. Těší nás, že podhoubí této iniciativy se vytvořilo zde a rádi budeme v této aktivitě pokračovat a šířit ji do ostatních krajů,“ dodává za agenturu CzechInvest ředitel regionální kanceláře pro Pardubický kraj Tomáš Vlasák.
První schůzku v rámci tohoto projektu mají aktéři již za sebou.Na radnici se během včerejšího odpoledne sešlo 12 firem a 12 kulturních organizací. Právě aktéři z kulturní sféry zde měli možnost představit své projekty a získat podporu firem. Intervaly jednotlivých „pohovorů“ byly přitom dlouhé pět minut, tak aby se všichni aktéři prostřídali. „Nešlo jen o navázání kontaktů. Díky krátkým rozhovorům, na kterých byl včerejší speed dating založen, měli aktéři z kulturní oblasti možnost své projekty případným zájemcům rovnou představit a nabídnout jim své služby například v podobě různých akcí pro zaměstnance. Prvotní setkání, jež se navíc odehrávalo v uvolněnější atmosféře, nakonec mohlo být dobrým začátkem pro další spolupráci, což už však nyní záleží na samotných aktérech,“ informuje Jana Fiedlerová z oddělení kultury a cestovního ruchu pardubického magistrátu.
Projekt Arts for Business & Business for Arts město ve spolupráci s agenturou CzechInvest letos uspořádalo poprvé. „Budeme sledovat zpětnou vazbu jak ze strany firem, tak ze strany kulturních subjektů. Do budoucna bychom v rámci projektu rádi iniciovali vznik nových partnerství mezi kulturním a kreativním sektorem a firmami. Podobné mezioborové spolupráce mají při správném uchopení ohromný potenciál pro rozvoj obou stran a zejména subjekty v oblasti kulturních a kreativních odvětví mají v tomto směru co nabídnout,“ podotýká náměstek Mazuch.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.7.

Možnost finanční podpory oprav válečných hrobů a pietních míst

V Pardubickém kraji je evidováno více než 800 válečných hrobů nebo pietních míst.

Společnost celý článek
18.3.

Každý občan je zodpovědný za svoji doručovací adresu

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil minulý týden jednal s předsedy krajských a vyšších soudů.

Společnost celý článek
24.2.

Chcete podnikat na Pardubicku? Nejlépe v Pardubicích samotných!

Kvalitní hospodaření, otevřená komunikace a nízké poplatky Pardubice jistě do velké míry těží ze svého majoritního postavení v regionu, ale i o město s kvalitním hospodářským zázemím je nutno se dobře starat.

Společnost celý článek
1.9.

Stavba roku 2008 v Pardubickém kraji potřetí

Cílem soutěže je na straně jedné zrekapitulovat to nejlepší, co se v posledních dvou letech v našem kraji postavilo.

Společnost celý článek
30.1.

Těžil z důvěřivosti seniorů

Když se od seniorů dozvěděl, že osoba, na kterou se ptá, tedy jejich syn, není doma, předstíral s touto telefonický hovor.

Společnost celý článek
13.3.

Východočeské divadlo uvede premiéru Černé komedie

Angličan Peter Shaffer je světoznámým dramatikem, známým u nás především díky své hře a filmu Amadeus.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting