Nový ročník Systematické badatelské činnosti v plném proudu!

15.3.

Nový ročník Systematické badatelské činnosti v plném proudu!

Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje, v rámci partnerské spolupráce s Univerzitou Pardubice a za finanční podpory Pardubického kraje, v současné době intenzivně pokračuje v organizaci a koordinaci úspěšného projektu Systematická badatelská činnost, který umožní nadaným středoškolákům blíže se seznámit s akademickým prostředím.

Systematická badatelská činnost (SBČ) navazuje na BRAVO II, projekt realizovaný Univerzitou Pardubice v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který byl zaměřen na popularizaci vědy, výzkumu a odborných činností Univerzity Pardubice a jejích fakult.

Přímo na univerzitní půdě zpracovávají žáci od ledna 2016 výzkumné úkoly a díky tomu se blíže seznamují s akademickým prostředím a technickými obory, které patří na trhu práce mezi nejžádanější. Výsledky své práce budou následně prezentovat v červnu téhož roku na závěrečné konferenci mladých vědců. Jak by měl vypadat veřejný projev a jak efektivně představit svůj projekt se žáci dozvědí na semináři prezentačních dovedností, který pro ně Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje (RRA PK) připraví v jarních měsících. Svůj výstup mohou mladí autoři uplatnit také na soutěžích typu SOČ či AMAVET.

SBČ hostí Dopravní fakulta Jana Pernera, Fakulta ekonomicko-správní, Fakulta chemicko-technologická a Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Odborní mentoři z těchto fakult podporují talentované žáky aktivně projevující zájem o vědu a výzkum a umožňují jim cíleně se seznámit se základy badatelské práce a rozvíjet dovednosti systematickou prací vykonávanou přímo na pracovištích Univerzity Pardubice.

V roce 2016 tak více než 20 žáků ze středních škol Pardubického kraje získává ve svém volném čase přímou, kontaktní a individuální formou vědomosti v kontextu nejnovějších vědecko-výzkumných poznatků. „Těší nás, že se do projektu zapojili žáci z různých typů středních škol, mohu jmenovat například Střední průmyslovou školu chemickou Pardubice, Střední průmyslovou školu Chrudim, Střední školu automobilní Holice, Gymnázium Mozartova Pardubice, Gymnázium J. K. Tyla Hradec Králové či Střední zdravotnickou školu Pardubice“, uvedla koordinátorka projektu Jana Pašťalková.

Realizaci Systematické badatelské činnosti oceňuje i Pardubický kraj. „Pardubický kraj vnímá aktivity vedoucí ke zkvalitnění a zintenzivnění spolupráce středních škol s Univerzitou Pardubice jako jednu z priorit, a proto se rozhodl prostřednictvím RRA PK financovat Systematickou badatelskou činnost ze svého rozpočtu“, potvrdila Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.3.

Divadlo přivítalo nejlepší pedagogy a ředitele

Již druhým rokem navíc Pardubice vyhlašují kategorii nejlepšího ředitele či ředitelky. Letos se jimi stali Jarmila Staňková ze ZŠ Závodu míru, Karel Žemlička ze ZŠ Pardubice – Spořilov, Kotkova a Jana Dvořáková z MŠ Pardubice na nábřeží Závodu míru.

Společnost celý článek
22.8.

Opravené školy a školky. Kraj pomáhá rozvoji Zakarpatí

Po jednání v sídle Zakarpatské oblastní rady se zástupci kraje přesunuli do Velkého Berezného, kde společně se starostou Dolní Čermné Petrem Helekalem a senátorem Petrem Šilarem slavnostně otevřeli školu, na jejíž rekonstrukci Pardubický kraj finančně přispěl.

Společnost celý článek
24.1.

Laxus obnovuje poskytování svých služeb v Pardubickém kraji

Občanské sdružení Laxus převezme od února poskytování drogových služeb v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
19.9.

Nominace v Anketě Dobrovolní hasiči roku

Generální ředitelství HZS ČR je již tradičním partnerem Ankety Dobrovolní hasiči roku. Předsedou poroty, která letos již po osmé vybírala 25 nejlepších nominací, je generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba, a členem hodnotící komise je také náměstek generálního ředitele pro ekonomiku brig. gen. Slavomír Bell. Jen v loňském roce zasahovali profesionální hasiči společně s dobrovolnými u více než 30 % zásahů, kterých měl Hasičský záchranný sbor ČR celkem 124 388. Rozhodně je tedy koho a co oceňovat.

Společnost celý článek
1.3.

Oslavte Mezinárodní den žen francouzskými šansony

Při příležitosti oslav Mezinárodního dne žen ve čtvrtek 8. března se nezapomeňte zastavit v Paláci Pardubice. V 16.30 tam totiž začíná zdarma pro všechny návštěvníky výjimečný koncert Komorní filharmonie Pardubice, která na společném vystoupení s Chanson Trio Coucou představí krásné francouzské šansony.

Společnost celý článek
18.9.

Hasiči odstraňovali následky nehod

Osobní automobil skončil na střeše. Uvnitř vozu cestovaly dvě osoby. Zraněnou těhotnou ženu si do péče převzala zdravotnická záchranná služba. Hasiči automobil otočili zpět na kola, odstranili následky nehody a vrátili se na stanice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting