Nový zámek: Letní maškarádu vystřídá Iron Fest

30.7.

Nový zámek: Letní maškarádu vystřídá Iron Fest

Nový zámek: Letní maškarádu vystřídá Iron Fest

Nový Zámek u Lanškrouna letos oslavil zahájení třetího roku provozu. Jeho návštěvníci si tak v barokní věži mohou prohlédnout různé výstavky, příkladně drátenickou, ale také fotky a dokumenty z historie zámku a postupu jeho oprav. V sobotu 1. srpna zde navíc proběhne Letní maškaráda, která vyústí do hudebního festivalu s názvem Iron Fest. V rozsáhlých sklepeních, jež jsou v současné době volně přístupná, probíhá výstava velkoplošných fotografií a je zde rovněž k vidění poklad hlídaný skřítky. Pro děti bude 1. srpna, tedy v den maškarády připravena také stezka odvahy ve sklepních prostorách zámečku, kde budou příchozí moci hledat poklad. Letní maškaráda začne po deváté hodině ranní líčením masek, česáním, focením, modelováním, malováním a kreslením. Všechny soutěže a hry budou ohodnoceny hezkými cenami a navíc budou všechny vstupenky za desetikačku slosovány. Děti do šesti let mají vstup zdarma. Odpoledne pak zahájí 1. ročník hudebního festivalu rockových kapel Iron Fest. Na pódiu se představí devět skupin z blízkého i vzdáleného okolí. Nebudou chybět českotřebovští Tak jak slova, choceňská formace Taipan, hradecká Ramayana nebo třeba šumperský Wolfcreek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.7.

Výhodnost převodu nemovitostí nemusí být jen finanční

Kraj díky ní může investovat do potravinářské školy, kde budou od září i obory služeb.

Společnost celý článek
10.12.

Iniciativa Zachraňte Ježíška slaví 10 let existence

Hlavním impulsem byl můj syn Tobiáš, který se mě zeptal, jestli dostane dvakrát tolik dárků, když napíše dopis Ježíškovi i Santovi.

Společnost celý článek
2.10.

Z pardubického letiště budou v příštím týdnu vzlétat letouny JAS 39 Gripen ke střežení vzdušného prostoru ČR. Dva dny využijí Pardubice pro cvičné lety, případně i ostré starty.

Případné ostré starty letounů se mohou uskutečnit v kteroukoli denní i noční dobu,“ informovala mluvčí Správy letiště Pardubice Iva Machová.

Společnost celý článek
14.7.

Po kině a dílnách sraz harmonikářů: Poličské kulturní léto je v plném proudu

Červencový program je téměř v polovině, ovšem stále nabízí rozmanitý kulturní program. „Blíží se nám neděle 17. července a pro nás to znamená jediné - máme sraz harmonikářů

Společnost celý článek
25.2.

Zkorodované sloupy procházejí kontrolou

Předpokládaný konec kontrol je naplánován na konec března.

Společnost celý článek
4.4.

Světový měsíc astronomie na pardubické hvězdárně

Organizace tak navazuje na tradice a myšlenky vzniklé během Mezinárodního roku astronomie v roce 2009.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting