Nový zámek: Letní maškarádu vystřídá Iron Fest

30.7.

Nový zámek: Letní maškarádu vystřídá Iron Fest

Nový zámek: Letní maškarádu vystřídá Iron Fest

Nový Zámek u Lanškrouna letos oslavil zahájení třetího roku provozu. Jeho návštěvníci si tak v barokní věži mohou prohlédnout různé výstavky, příkladně drátenickou, ale také fotky a dokumenty z historie zámku a postupu jeho oprav. V sobotu 1. srpna zde navíc proběhne Letní maškaráda, která vyústí do hudebního festivalu s názvem Iron Fest. V rozsáhlých sklepeních, jež jsou v současné době volně přístupná, probíhá výstava velkoplošných fotografií a je zde rovněž k vidění poklad hlídaný skřítky. Pro děti bude 1. srpna, tedy v den maškarády připravena také stezka odvahy ve sklepních prostorách zámečku, kde budou příchozí moci hledat poklad. Letní maškaráda začne po deváté hodině ranní líčením masek, česáním, focením, modelováním, malováním a kreslením. Všechny soutěže a hry budou ohodnoceny hezkými cenami a navíc budou všechny vstupenky za desetikačku slosovány. Děti do šesti let mají vstup zdarma. Odpoledne pak zahájí 1. ročník hudebního festivalu rockových kapel Iron Fest. Na pódiu se představí devět skupin z blízkého i vzdáleného okolí. Nebudou chybět českotřebovští Tak jak slova, choceňská formace Taipan, hradecká Ramayana nebo třeba šumperský Wolfcreek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.1.

Ministerstvo vrátilo k přepracování hlukovou studii EBA

Informace o navrácení dokumentace lze do 30. ledna nahlédnout na odboru životního prostředí pardubického magistrátu.

Společnost celý článek
26.2.

Plán investičních akcí je schválen

Mezi další projekty, které budou částečně financovány prostřednictvím úvěrového rámce, patří například rekonstrukce letního stadionu, přístavba ZŠ Svítkov a výstavba nové budovy MŠ Svítkov a část peněz bude využita také na realizace dopravních propojek.

Společnost celý článek
5.10.

Jak zaplatit a postavit šetrné a energeticky efektivní budovy pro veřejnou správu: série seminářů provede úředníky procesem

Semináře úředníky provedou jednotlivými postupy zadávacího řízení se zaměřením na specifika šetrných budov, objasní výhody a nevýhody jednotlivých postupů a nástrojů na základě příkladů z české i zahraniční zadávací praxe, představí vhodná kvalitativní kritéria a způsoby jejich vyhodnocování.

Společnost celý článek
24.5.

Bejbina a Beta se představí v Pardubicích

Od loňského května opět létá jeden exemplář postavený známým restaurátorem Janem Klabanem a jeho několika přáteli. Letoun se právem stal ozdobou letecké sbírky Vojenského historického ústavu Praha, který je jeho majitelem,“ stručně seznamuje s krásnými letadly Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
11.7.

Projekty kladrubského hřebčína mají šanci

Hřebčín v Kladrubech nad Labem zpracoval více než 20 projektů, které se zaměřují na rozvoj kulturního dědictví.

Společnost celý článek
17.6.

Do divadla nejvýhodněji se sezónní abonentkou!

Vedle sezónních abonentních cyklů Východočeské divadlo nabízí i populární Kupónové předplatné, které umožňuje získat vstupenky se zajímavou slevou a zároveň dává divákům volnost při výběru titulu a dne představení dle vlastního zájmu. Koupí tohoto typu abonmá získáte 8 kupónů, které můžete vyměnit za vstupenky na 8 vámi vybraných představení z repertoáru Východočeského divadla (nevztahuje se na premiéry, zadaná představení, představení na venkovních scénách a představení hostujících souborů).

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting