O jízdních řádech se jednalo také na Chrudimsku

30.11.

O jízdních řádech se jednalo také na Chrudimsku

O jízdních řádech se jednalo také na Chrudimsku

Od 11. prosince letošního roku dochází v rámci veřejné dopravy v Pardubickém kraji k největším změnám za několik posledních desetiletí. Tímto datem totiž vstupují v platnost nové jízdní řády regionálních autobusových linek a vlakových spojů poté, co celý systém prošel optimalizací. Těsně před tímto termínem ještě náměstek hejtmana pro dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý objíždí obce s rozšířenou působností a o autobusových jízdních řádech hovoří se starosty obcí příslušných regionů. Náměstek Tichý se setkal se starosty Chrudimska v pondělí 21. listopadu.      „Optimalizací dopravy chceme, jak jsme si říkali na řadě jednání, jež jsme v průběhu roku společně absolvovali, za dostupné peníze zlepšit celý její systém a umožnit návrat cestujících, jejichž počty se stále snižují,“ řekl náměstek hejtmana Tichý. „Dnes je stále ještě čas na drobné korekce autobusových jízdních řádů a poté, co vstoupí v polovině prosince v platnost, budete mít jako starostové možnost zhruba měsíc upozorňovat na nedostatky, které praxe přinese. To nám umožní případné problémy vyřešit v prvním zákonem stanoveném termínu změn jízdních řádů v březnu příštího roku,“ doplnil Tichý.      Představitelé obcí se následně vyjadřovali k návrhu dopravní obsluhy jejich obce a vznášeli své požadavky. Například zástupci obcí Vyžice a Míčov upozornili na chybějící dopravní spojení během víkendu. Jejich připomínka byla ale záhy vyřešena, neboť lokalitu má obsloužit speciální nedělní pár spojů jedoucí na lince Chrudim – Heřmanův Městec – Míčov. Dotazy a žádosti na řešení se na chrudimském jednání týkaly také návaznosti jednotlivých spojů. S opačným problémem než Vyžice a Míčov pak přišli představitelé obce Licibořice, kterým se dopravní obsluha jejich obce během víkendů zdá příliš velká.      Na jednání se také podařilo rozptýlit obavy obyvatel Vejvanovic z toho, že jim bude chybět možnost dopravit se veřejnou dopravou do chrudimské nemocnice. Jejich dopravní spojení s Chrudimí bude, byť s přestupem, zajištěno. Do nového jízdního řádu bude zapracován i požadavek Prosetínských o uspíšení vybraných autobusových spojů a poté, co starosta obce upřesní požadavek na ranní spojení se Skutčí, získá obec i tuto linku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.1.

Zastupitelé posunuli trojici klíčových projektů o kus dál

Rekonstrukce třídy Míru - Sladkovského má rozpočet bez mála 216 milionů korun, z toho až 85 procent financí půjde z prostředků Evropské unie prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města.

Společnost celý článek
28.7.

První novorozenec v orlickoústeckém babyboxu

Šlo o zdravou holčičku, ve stáří snad půl hodiny, která vážila 2900 gramů.

Společnost celý článek
9.9.

Dny evropského dědictví 2014 otevřou pro návštěvníky historickou budovu Univerzity Pardubice v centru města

Dny evropského dědictví (European Heritage Days – EHD) jsou v celoevropském rozměru významnou kulturní událostí, která probíhá pod záštitou Rady Evropy vždy v měsíci září a těší se velkému zájmu jak milovníků historie a památek, tak běžných turistů i občanů.

Společnost celý článek
10.1.

Silver A v paměti tří generací

Za srdce vzal i úryvek z vydané knihy Hlasy z hořících domů v přednesu Josefa Somra o prvním zatýkání v Ležákách.

Společnost celý článek
8.6.

Koprovka s vizáží mýdlové bubliny nebo mojito ve rtěnce? To je molekulární gastronomie, kterou najdete na BOSCH FRESH FESTIVALU!

Tento styl, který chápeme převážně jako moderní způsob přípravy jídel, využívá běžné čerstvé suroviny společně s chemickými postupy. Pracuje s chemickými látkami a prostředky, které se standardně používají například pro konzervaci potravinových surovin nebo jejich úpravu. Nejde tedy o znehodnocení jídla chemikáliemi, ale pouze o úpravu pokrmů, která má za cíl vytvořit netradiční stravu. Typickým prostředkem v molekulární kuchyni je změna skupenství surovin.

Společnost celý článek
4.6.

Hejtman svolal povodňovou komisi a jednotky IZS. V kraji je situace zatím stabilní

„Podle zástupců Českého hydrometeorologického ústavu a Povodí Labe je situace v kraji stabilní. Pouze na Labi jsou zvýšené přítoky. Ani hasičský záchranný sbor doposud neřešil žádné povodňové škody a nemusel zapojit čerpadla na vodu,“ shrnul jednání hejtman Netolický.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting