O jízdních řádech se jednalo také na Chrudimsku

30.11.

O jízdních řádech se jednalo také na Chrudimsku

O jízdních řádech se jednalo také na Chrudimsku

Od 11. prosince letošního roku dochází v rámci veřejné dopravy v Pardubickém kraji k největším změnám za několik posledních desetiletí. Tímto datem totiž vstupují v platnost nové jízdní řády regionálních autobusových linek a vlakových spojů poté, co celý systém prošel optimalizací. Těsně před tímto termínem ještě náměstek hejtmana pro dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý objíždí obce s rozšířenou působností a o autobusových jízdních řádech hovoří se starosty obcí příslušných regionů. Náměstek Tichý se setkal se starosty Chrudimska v pondělí 21. listopadu.      „Optimalizací dopravy chceme, jak jsme si říkali na řadě jednání, jež jsme v průběhu roku společně absolvovali, za dostupné peníze zlepšit celý její systém a umožnit návrat cestujících, jejichž počty se stále snižují,“ řekl náměstek hejtmana Tichý. „Dnes je stále ještě čas na drobné korekce autobusových jízdních řádů a poté, co vstoupí v polovině prosince v platnost, budete mít jako starostové možnost zhruba měsíc upozorňovat na nedostatky, které praxe přinese. To nám umožní případné problémy vyřešit v prvním zákonem stanoveném termínu změn jízdních řádů v březnu příštího roku,“ doplnil Tichý.      Představitelé obcí se následně vyjadřovali k návrhu dopravní obsluhy jejich obce a vznášeli své požadavky. Například zástupci obcí Vyžice a Míčov upozornili na chybějící dopravní spojení během víkendu. Jejich připomínka byla ale záhy vyřešena, neboť lokalitu má obsloužit speciální nedělní pár spojů jedoucí na lince Chrudim – Heřmanův Městec – Míčov. Dotazy a žádosti na řešení se na chrudimském jednání týkaly také návaznosti jednotlivých spojů. S opačným problémem než Vyžice a Míčov pak přišli představitelé obce Licibořice, kterým se dopravní obsluha jejich obce během víkendů zdá příliš velká.      Na jednání se také podařilo rozptýlit obavy obyvatel Vejvanovic z toho, že jim bude chybět možnost dopravit se veřejnou dopravou do chrudimské nemocnice. Jejich dopravní spojení s Chrudimí bude, byť s přestupem, zajištěno. Do nového jízdního řádu bude zapracován i požadavek Prosetínských o uspíšení vybraných autobusových spojů a poté, co starosta obce upřesní požadavek na ranní spojení se Skutčí, získá obec i tuto linku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.8.

Připomeňte dětem pravidla bezpečného přecházení silnice.

Na některých stanovištích budou také kromě kolegů z dopravní a pořádkové policie i tiskoví mluvčí a krajský koordinátor BESIP pro Pardubický kraj. Přidají se k nám také zástupci Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra. Společně se zaměříme hlavně na malé školáky a jejich znalosti z pravidel bezpečného přecházení. Pro vzorné děti máme připravené malé dárky např. zápisníky nebo reflexní prvky.

Společnost celý článek
4.5.

Roadshow s názvem Vyberte si zážitky!

Infobus se postupně objeví v mnoha městech republiky včetně Pardubic, kde bude mít zastávku na Pernštýnském náměstí.

Společnost celý článek
11.8.

Hradecký hokej hledá strategického partnera

Klub HC VCES Hradec Králové má zpracovánu Globální strategii klubu do roku 2014.

Společnost celý článek
11.5.

Poběžte s Tescem pro život podruhé!

Společnost Tesco zve veřejnost na druhý ročník charitativního projektu „Tesco Běh pro život“

Společnost celý článek
3.4.

Šestá Noc mladých výzkumníků je za námi. Přilákala přes 800 zvědavců

Akce, kterou tradičně organizuje Univerzita Pardubice spolu s Východočeským muzeem, čtyřmi středními školami, jednou pardubickou ZUŠkou a s Hvězdárnou A. Krause, oslovila v úterý 27. března více než 800 návštěvníků.

Společnost celý článek
2.3.

Ukliďme si svět

Životnímu prostředí na Pardubicku tak pomůže téměř 6,5 tisíce žáků základních a středních škol.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting