O jízdních řádech se jednalo také na Chrudimsku

30.11.

O jízdních řádech se jednalo také na Chrudimsku

O jízdních řádech se jednalo také na Chrudimsku

Od 11. prosince letošního roku dochází v rámci veřejné dopravy v Pardubickém kraji k největším změnám za několik posledních desetiletí. Tímto datem totiž vstupují v platnost nové jízdní řády regionálních autobusových linek a vlakových spojů poté, co celý systém prošel optimalizací. Těsně před tímto termínem ještě náměstek hejtmana pro dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý objíždí obce s rozšířenou působností a o autobusových jízdních řádech hovoří se starosty obcí příslušných regionů. Náměstek Tichý se setkal se starosty Chrudimska v pondělí 21. listopadu.      „Optimalizací dopravy chceme, jak jsme si říkali na řadě jednání, jež jsme v průběhu roku společně absolvovali, za dostupné peníze zlepšit celý její systém a umožnit návrat cestujících, jejichž počty se stále snižují,“ řekl náměstek hejtmana Tichý. „Dnes je stále ještě čas na drobné korekce autobusových jízdních řádů a poté, co vstoupí v polovině prosince v platnost, budete mít jako starostové možnost zhruba měsíc upozorňovat na nedostatky, které praxe přinese. To nám umožní případné problémy vyřešit v prvním zákonem stanoveném termínu změn jízdních řádů v březnu příštího roku,“ doplnil Tichý.      Představitelé obcí se následně vyjadřovali k návrhu dopravní obsluhy jejich obce a vznášeli své požadavky. Například zástupci obcí Vyžice a Míčov upozornili na chybějící dopravní spojení během víkendu. Jejich připomínka byla ale záhy vyřešena, neboť lokalitu má obsloužit speciální nedělní pár spojů jedoucí na lince Chrudim – Heřmanův Městec – Míčov. Dotazy a žádosti na řešení se na chrudimském jednání týkaly také návaznosti jednotlivých spojů. S opačným problémem než Vyžice a Míčov pak přišli představitelé obce Licibořice, kterým se dopravní obsluha jejich obce během víkendů zdá příliš velká.      Na jednání se také podařilo rozptýlit obavy obyvatel Vejvanovic z toho, že jim bude chybět možnost dopravit se veřejnou dopravou do chrudimské nemocnice. Jejich dopravní spojení s Chrudimí bude, byť s přestupem, zajištěno. Do nového jízdního řádu bude zapracován i požadavek Prosetínských o uspíšení vybraných autobusových spojů a poté, co starosta obce upřesní požadavek na ranní spojení se Skutčí, získá obec i tuto linku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.11.

Pardubický kraj nesouhlasí se spalovnou v Rybitví

Pardubický kraj i nadále považuje spalovnu za potencionální nebezpečí pro zdraví obyvatel Pardubického kraje.

Společnost celý článek
2.12.

Většina starostů Svitavska je s jízdními řády spokojená

Stejně jako o den dříve ve Vysokém Mýtě, i tady se jednání zúčastnila velká skupina starostů.

Společnost celý článek
7.5.

Mezinárodní gastronomická Polička

Soutěž nezapomene ani na diváky, pro které budou soutěžní družstva připravovat různá občerstvení a míchané nápoje.

Společnost celý článek
12.6.

Letem světem s handicapem aneb den dětí s dobrovolníky

Stejně tak si s občanským sdružením Nezlomení zahrajeme stolní tenis na vozíku. Obecně prospěšná společnost Křižovatka handicap centrum a Česká abilympijská asociace připraví dvě speciální dráhy s překážkami, které budou děti a všichni účastníci zdolávat na vozíčku.

Společnost celý článek
18.2.

Komise asociace na Arnoštovi: kraje na zvýšené DPH spíše doplácejí

Komise se zabývala návrhem nového zákona z dílny Ministerstva financí o rozpočtovém určení daní krajů. Hovořilo se také o rozpočtech měst a obcí.

Společnost celý článek
6.4.

Univerzita Pardubice vystavuje obrazy a kresby Zdeňka Sejčka

Poslední prací autora jsou publikace sledující umělce tvořící v Železných horách od epochy romantismu až po současnost.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting