O koních jako evropském dědictví se jednalo v Bruselu

16.11.

O koních jako evropském dědictví se jednalo v Bruselu

O koních jako evropském dědictví se jednalo v Bruselu

Ve čtvrtek 10. listopadu se Zastoupení Pardubického kraje reprezentující Národní hřebčín Kladruby nad Labem podílelo na konferenci s tématem „Koně – Evropské dědictví“. Podtitulem akce, jež se konala pod záštitou ministra německé spolkové země Bádenska-Württemberska pro venkov, výživu a ochranu spotřebitele, pana Rudolfa Köberle, bylo „Zachování zdrojů, inovace a tradic“.   Konference byla organizována Zastoupením Bádenska-Württemberska při Evropské unii, společně s organizací ESSA – Asociací evropských státních hřebčínů. ESSA sdružuje přes 20 hřebčínů z různých zemí Evropy a stala se oficiálním „hlasem“ státních hřebčínů v EU. Mezi její členy patří právě Národní hřebčín Kladruby nad Labem či německý Zemský hřebčín Marbach. Zastoupení Pardubického kraje s ESSA spolupracuje a podporuje její aktivity, zejména při snaze prosazení tématu koní jako žijícího kulturního dědictví v Evropě. „Pardubický kraj je regionem koní a Starokladrubští koně patří mezi nejstarší plemena v Evropě. Koně byli po staletí využíváni člověkem pro různé účely a národní stáje unikátním způsobem dokumentují sociální vývoj evropské historie. Jsou také místem uchování tradice a profese, při které dochází k sepjetí člověka s přírodou a která byla přenášena po staletí z generace na generaci a mnohdy se vytratila. Naše konference potvrdila, že trendy a potřeby současné společnosti volají po uchování této tradice a historie. Národní historické stáje je třeba  také podpořit jako moderní vzdělávací a výzkumné organizace. Jsem ráda, že Kladruby nad Labem jsou do této iniciativy aktivně zapojeny a určitě jim na evropské půdě budu nápomocna,“  uvedla Karolína Brennerová, vedoucí Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu.   Událost měla za úkol poukázat na význam národních hřebčínů jako specifických a unikátních prostředků pro uchování a ochranu žijícího kulturního dědictví. Zajištěním přežití méně rozšířených či ohrožených plemen, národní hřebčíny velkou mírou přispívají k ochraně biodiverzity.   Mezi hlavní přednášející patřila ředitelka Zemského hřebčína Marbach Astrid von Velsen-Zerweck, ze zástupců evropských institucí lze pak jmenovat pana Alf-Eckbert Füssela z Generálního ředitelství Evropské komise pro zdraví a spotřebitele, či Elisabeth Jeggle, poslankyni Evropského parlamentu.   Konference znamenala první krok v pozdvižení tématu koní jako žijícího kulturního dědictví na evropskou úroveň a impuls k širší diskusi o tomto tématu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.8.

Stanovisko města Ústí nad Orlicí k závodům Ústecká 21

Vedení města odmítá uvedená vyjádření a považuje je za nepravdivé a do jisté míry účelové.

Společnost celý článek
7.4.

Nemocnice Pardubického kraje – Pardubická nemocnice si dál drží své postavení mezi komplexními kardiovaskulárními centry.

Kardiovaskulární choroby, tedy veškerá onemocnění srdce a cév, jsou v současnosti nejčastější příčinou úmrtí v Česku. Proto je diagnostika a léčba těchto závažných onemocnění soustředěna do center vysoce specializované péče tak, aby byla zajištěna dostupnost, kvalita a efektivita zdravotní péče.

Společnost celý článek
18.5.

Pardubice hledají architekta pro rekonstrukci Zámečku

Soutěž je vyhlášena jako užší, anonymní, jednokolová, lhůta pro podání přihlášek je 6. června. Autor vítězného návrhu by měl být znám do konce září, následně by měl zpracovat projektovou dokumentaci.

Společnost celý článek
31.7.

Krajská záchranná služba se sjednotila

K 1. červenci došlo ke sloučení Oblastního střediska Záchranné zdravotnické služby Svitavy se ZZS Pardubického kraje.

Společnost celý článek
22.4.

Kroky správným směrem

Projekt pomohl ženám i mužům, kteří jsou v obtížné životní situaci, nejen nalézt práci, ale i zvýšit sebevědomí.

Společnost celý článek
22.5.

Malý závod míru 2013 pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického

Jde o rozsáhlou cyklistickou akci se čtyřmi etapami pro mládež, která je největší a nejstarší juniorskou soutěží v Evropě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting