O koních jako evropském dědictví se jednalo v Bruselu

16.11.

O koních jako evropském dědictví se jednalo v Bruselu

O koních jako evropském dědictví se jednalo v Bruselu

Ve čtvrtek 10. listopadu se Zastoupení Pardubického kraje reprezentující Národní hřebčín Kladruby nad Labem podílelo na konferenci s tématem „Koně – Evropské dědictví“. Podtitulem akce, jež se konala pod záštitou ministra německé spolkové země Bádenska-Württemberska pro venkov, výživu a ochranu spotřebitele, pana Rudolfa Köberle, bylo „Zachování zdrojů, inovace a tradic“.   Konference byla organizována Zastoupením Bádenska-Württemberska při Evropské unii, společně s organizací ESSA – Asociací evropských státních hřebčínů. ESSA sdružuje přes 20 hřebčínů z různých zemí Evropy a stala se oficiálním „hlasem“ státních hřebčínů v EU. Mezi její členy patří právě Národní hřebčín Kladruby nad Labem či německý Zemský hřebčín Marbach. Zastoupení Pardubického kraje s ESSA spolupracuje a podporuje její aktivity, zejména při snaze prosazení tématu koní jako žijícího kulturního dědictví v Evropě. „Pardubický kraj je regionem koní a Starokladrubští koně patří mezi nejstarší plemena v Evropě. Koně byli po staletí využíváni člověkem pro různé účely a národní stáje unikátním způsobem dokumentují sociální vývoj evropské historie. Jsou také místem uchování tradice a profese, při které dochází k sepjetí člověka s přírodou a která byla přenášena po staletí z generace na generaci a mnohdy se vytratila. Naše konference potvrdila, že trendy a potřeby současné společnosti volají po uchování této tradice a historie. Národní historické stáje je třeba  také podpořit jako moderní vzdělávací a výzkumné organizace. Jsem ráda, že Kladruby nad Labem jsou do této iniciativy aktivně zapojeny a určitě jim na evropské půdě budu nápomocna,“  uvedla Karolína Brennerová, vedoucí Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu.   Událost měla za úkol poukázat na význam národních hřebčínů jako specifických a unikátních prostředků pro uchování a ochranu žijícího kulturního dědictví. Zajištěním přežití méně rozšířených či ohrožených plemen, národní hřebčíny velkou mírou přispívají k ochraně biodiverzity.   Mezi hlavní přednášející patřila ředitelka Zemského hřebčína Marbach Astrid von Velsen-Zerweck, ze zástupců evropských institucí lze pak jmenovat pana Alf-Eckbert Füssela z Generálního ředitelství Evropské komise pro zdraví a spotřebitele, či Elisabeth Jeggle, poslankyni Evropského parlamentu.   Konference znamenala první krok v pozdvižení tématu koní jako žijícího kulturního dědictví na evropskou úroveň a impuls k širší diskusi o tomto tématu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.3.

Nejlepší web v kraji mají Holice

Cílem této soutěže je podporovat rozvoj informačních a elektronických služeb našich měst a obcí.

Společnost celý článek
19.1.

Východní Čechy tančí na Regiontouru v rytmu první republiky

Novým trendem se totiž v cestovních ruchu stávají nejen vinné stezky, ale také ty pivní. Na to reagovaly oba kraje nabídkou aktuální Mapy pivovarů. „Chtěli jsme zájemcům nabídnout souhrnnou informaci, kde mohou ochutnat různé speciality místních, třeba i malých pivovarů a jak si je poskládat do cestovního itineráře. Věřím, že to ocení,“ konstatovala ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy Alena Horáková.

Společnost celý článek
12.3.

Hiporehabilitace bude v kraji dostupná více dětem

Úspěšné organizace z dvanácti krajů vybrala na základě předložených projektů správní rada Nadačního fondu Tesco.

Společnost celý článek
14.12.

Bezpečnostní rada kraje vyjela do Zálší

Členové Bezpečnostní rady Pardubického kraje zasedli 12. prosince ke svému jednání, tentokrát však mimo Pardubice.

Společnost celý článek
6.5.

Spojení Helicopter a Rally show vyvrcholí soubojem vrtulníků se závodními auty

Brány hradeckého letiště se široké veřejnosti otevřou v sobotu 16. května v čase od 9 do 17 hodin. Na akci se představí dohromady okolo 500 automobilů, vrtulníků a letounů. "Naprostým unikátem je interaktivnost akce. Návštěvníci nejen že stroje uvidí, budou si je moci detailně prohlédnout, ale také se v nich proletět nebo svést," komentují jedinečnost akce oba hlavní pořadatelé Daniel Tuček za "vzduch" a Karel Pohner za "zemi".

Společnost celý článek
11.10.

Velký dostihový víkend přinese omezení v dopravě

Právě kvůli Městským slavnostem budou od čtvrtka 11. října do nedělních 10:00 pro veškerou dopravu uzavřeny ulice Pernštýnská a Sv. Anežky České od křižovatky s ulicí Na Třísle a Pernštýnské náměstí, na němž se podstatná část slavností bude odehrávat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting