O odškodnění žádá desetinásobně víc lidí

5.5.

O odškodnění žádá desetinásobně víc lidí

O odškodnění žádá desetinásobně víc lidí

Zhruba 80 lidí požádalo do konce dubna město Pardubice o odškodnění za újmu způsobenou špatným stavem komunikací během letošní zimy. V minulých letech, tedy ještě před vydáním "chodníkového zákona", řešilo město zhruba desetinu takovýchto případů, většinou náhrady škod na majetku. Letos převažují žádosti související s pády na chodnících. O vyplacení odškodného ale rozhoduje pojišťovna, u níž je město Pardubice i pro tyto případy pojištěno. Takzvaný chodníkový zákon, tedy novela zákona o pozemních komunikacích, platí od dubna loňského roku. Přesouvá odpovědnost za stav chodníků na vlastníky, tedy ve většině případů na obce a města. Opovídají za škody, jejichž příčinou byla závada ve schůdnosti.   „Nejčastěji požadují náhradu škody lidé, kteří se zranili pádem na chodnících či městských komunikacích, pouze v jedenácti případech žádali náhradu škody, která jim vznikla na majetku,“ řekla Jitka Bobková z odboru majetku a investic, u níž se žádosti o odškodnění scházejí. Dva z nároků na náhradu škody na majetku byly pojišťovnou zamítnuty, většinu zbývajících již pojišťovna vypořádala. Odškodnění podle pojišťovny náleží například i majitelům dvou osobních vozů, na něž spadl v Bělehradské ulici strom, který se rozlomil pod tíhou sněhu.   Oprávněnost nároků na odškodnění za úrazy zapříčiněné pádem na zasněžených či zledovatělých komunikacích zatím pojišťovna prošetřuje.  Městu do poloviny dubna oznámilo úmysl požadovat náhradu 89 občanů, žádost zatím podalo 75 z nich. Svůj nárok přitom mohou uplatnit do tří let. „Administrativa spojená s odškodňováním je poměrně složitá. Od pojišťovny jsme dostali soubor dotazů, na něž musí odpovědět poškození a správce komunikací, tedy Služby města Pardubic. Na jejich základě zpracujeme zprávu pro pojišťovnu, která si může vyžádat ještě  další dokumenty, například lékařskou dokumentaci,“ doplnila Jitka Bobková.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.9.

Žlutomodrá sobota Berry pro Centrum Paraple

Veškerý výtěžek ze vstupného je určen pro Centrum Paraple, které pomáhá lidem s poškozením míchy.

Společnost celý článek
8.3.

S ministrem Kocábem o neziskovém sektoru

V Salesiánském klubu mládeže pak prezentovala krajská samospráva spolupráci s neziskovým sektorem.

Společnost celý článek
18.12.

Studentům a žákům není bezpečnost na internetu lhostejná

V celé republice se letos zaregistrovalo přes 30 tisíc žáků, z nichž v soutěžním kvízu bodovala jen něco víc než polovina.

Společnost celý článek
6.6.

Neziskovky opět představí své nápady na burze filantropie

Na burze se tak představí jako nováček spolek Hurá na výlet, který bojuje proti takzvaným „šmejdům“, kteří lákají na podvodné prodejní akce. Spolek Hurá na výlet proto pořádá pro seniory, kteří touží cestovat a navštěvovat kulturní akce, vlastní zájezdy. Pro jejich konání shání podporu donátorů, aby byly pro seniory i nadále cenově dostupné.

Společnost celý článek
18.4.

Řídicí výbor ITI ovládly dopravní projekty a podpora pro podnikatele

Dosud největší projekt získal dotaci z ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Inteligentní dopravní systém v Hradci Králové může z fondů Evropské unie využít téměř čtvrt miliardy korun. Řídicí výbor ITI se tentokrát rozhodl podpořit patnáct projektů za půl miliardy, celkem již získalo peníze 120 projektů za 3 miliardy.

Společnost celý článek
27.6.

Žáci ze Základní školy Pardubice - Spořilov přichystali cirkusové představení a cirkusový časopis pro děti v Pardubické nemocnici.

Díky mezinárodní spolupráci a online komunikaci přes internet tedy vznikl i časopis, který shrnuje veškeré aktivity dětí v rámci tohoto projektu. Obsahuje křížovky, kvízy, obrázky, vystřihovánky a mnoho dalšího s cirkusovou tématikou. Přispěli do něho žáci ze všech deseti zúčastněných českých a slovenských škol.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting