O odškodnění žádá desetinásobně víc lidí

5.5.

O odškodnění žádá desetinásobně víc lidí

O odškodnění žádá desetinásobně víc lidí

Zhruba 80 lidí požádalo do konce dubna město Pardubice o odškodnění za újmu způsobenou špatným stavem komunikací během letošní zimy. V minulých letech, tedy ještě před vydáním "chodníkového zákona", řešilo město zhruba desetinu takovýchto případů, většinou náhrady škod na majetku. Letos převažují žádosti související s pády na chodnících. O vyplacení odškodného ale rozhoduje pojišťovna, u níž je město Pardubice i pro tyto případy pojištěno. Takzvaný chodníkový zákon, tedy novela zákona o pozemních komunikacích, platí od dubna loňského roku. Přesouvá odpovědnost za stav chodníků na vlastníky, tedy ve většině případů na obce a města. Opovídají za škody, jejichž příčinou byla závada ve schůdnosti.   „Nejčastěji požadují náhradu škody lidé, kteří se zranili pádem na chodnících či městských komunikacích, pouze v jedenácti případech žádali náhradu škody, která jim vznikla na majetku,“ řekla Jitka Bobková z odboru majetku a investic, u níž se žádosti o odškodnění scházejí. Dva z nároků na náhradu škody na majetku byly pojišťovnou zamítnuty, většinu zbývajících již pojišťovna vypořádala. Odškodnění podle pojišťovny náleží například i majitelům dvou osobních vozů, na něž spadl v Bělehradské ulici strom, který se rozlomil pod tíhou sněhu.   Oprávněnost nároků na odškodnění za úrazy zapříčiněné pádem na zasněžených či zledovatělých komunikacích zatím pojišťovna prošetřuje.  Městu do poloviny dubna oznámilo úmysl požadovat náhradu 89 občanů, žádost zatím podalo 75 z nich. Svůj nárok přitom mohou uplatnit do tří let. „Administrativa spojená s odškodňováním je poměrně složitá. Od pojišťovny jsme dostali soubor dotazů, na něž musí odpovědět poškození a správce komunikací, tedy Služby města Pardubic. Na jejich základě zpracujeme zprávu pro pojišťovnu, která si může vyžádat ještě  další dokumenty, například lékařskou dokumentaci,“ doplnila Jitka Bobková.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.8.

Pardubické mateřinky se o děti starají také o prázdninách

Rodiče v době letních prázdnin často řeší, jak zabavit své ratolesti. Děti školou povinné většinou míří na některý z letních táborů, u předškoláků jsou však možnosti rodičů omezenější. Pardubické mateřské školy jsou proto v provozu i v tomto období, tak aby v každém školském obvodu byla každý týden otevřena alespoň jedna školka.

Společnost celý článek
31.5.

Počet zásahů Horské služby se letos opět zvýšil, přibyly hlavně úrazy

Nejčastějšími úrazy byly zhmožděniny, poranění kloubů a zlomeniny. „Musím poznamenat, že i přes naši kontinuální plošnou kampaň ve všech horských oblastech došlo k mnoha úrazům, které vznikly nedodržováním Pravidel chování na sjezdových tratích podle FIS,“ uvedl František Hadáček, statutární ředitel Horské služby ČR, o.p.s.

Společnost celý článek
11.10.

Trh s druhotnými softwarovými multilicencemi v Česku šetří miliony korun

Nový trh se začal formovat v roce 2012 na základě nařízení Soudního dvoru Evropské unie (dříve Evropského soudního dvoru). Ten rozhodl, že druhotná licence softwaru je běžná legální licence, která už někdy mohla být použita, nebo byla součástí hardwaru, se kterým používána není.

Společnost celý článek
13.2.

Nejlepší chemik je z Pardubického kraje

Hlavní soutěžní kategorií byla Soutěž jednotlivců, která se vyhlašovala nakonec.

Společnost celý článek
4.1.

Jindřich Sádovský je krajským miminkem roku 2010

První děvčátko a první chlapeček narození v roce 2010 v Pardubickém kraji obdrží pět tisíc korun a plyšovou hračku.

Společnost celý článek
28.5.

Velký sál bývalé reálky ponese jméno Jana Kašpara

Diváci měli možnost shlédnout dokument v průběhu odpoledne dokonce několikrát.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting