O prodeji městských bytů se bude jednat 27. června v Ideonu

20.6.

O prodeji městských bytů se bude jednat 27. června v Ideonu

O prodeji městských bytů se bude jednat 27. června v Ideonu

Zastupitelé města Pardubic budou o prodeji městských bytů jednat na zvláštním zasedání v pátek 27. června v 15:00 hodin. Původně měli zásady prodeje projednávat v úterý 17. června v rámci programu pravidelného zasedání zastupitelstva. Kvůli velkému počtu občanů, kteří chtěli jednávání sledovat, se však předsedové zastupitelských klubů dohodli na mimořádném termínu. „Privatizace bytového fondu je samozřejmě citlivý problém. Když jsme viděli že se všichni zájemci nevejdou do sálu, ve kterém zastupitelstvo jedná, rozhodli jsme se vyjít vstříc zájmu občanů a svolat mimořádné jednání zastupitelstva,“ řekl primátor města Jaroslav Deml. Sejdeme se v Ideonu, kde je více prostoru pro veřejnost a budeme se věnovat pouze tomuto jedinému bodu,“ dodal primátor Deml. Občané bydlící v obecních bytech zaplnili společenský sál, jeho galerii i přilehlé chodby a schodiště ještě před zahájením jednání zastupitelstva. Zhruba 15 minut před zahájením jednání nebylo prakticky možné do sálu vejít. Na chodbách čekali další, převážně starší lidé. Rozhodnutí o odložení bodu, který se jich bezprostředně dotýká, ale nepřijali s nadšením. Jednání zastupitelstva pak začalo s více než půlhodinovým zpožděním, které způsobily diskuse odcházejících občanů se zastupiteli.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.9.

Hejtman sledoval své hejtmanství z balonu

Podívaná na balony vznášející se nad hradem přilákala také několik tisíc lidí.

Společnost celý článek
15.12.

Betlémy a betlémáře naleznete v Žamberku

Organizátoři akce letos záměrně zaměřili pozornost na jeden z nejstarších a nejkrásnějších vánočních zvyků - stavění jesliček.

Společnost celý článek
9.2.

Nadační fond S námi je tu lépe! předal fetální monitor pro porodnici

Fyzioterapeuti dovedou díky přístroji lépe zhodnotit úroveň rovnováhy pacienta a mohou se zaměřit na přesně cílenou terapii. Plošina slouží zejména pro rehabilitaci neurologických a ortopedických pacientů, najde své uplatnění i ve sportovní medicíně.

Společnost celý článek
22.7.

Muzeum východních Čech projde obnovou

Opravy muzea mimo jiné připraví podmínky pro zpřístupnění jeho střechy s unikátním výhledem na moderní i historické město Hradec Králové nebo umožní rozšíření expozice v suterénu. Objekt muzea je národní kulturní památkou, proto na jeho obnovu budou dohlížet úředníci Krajského úřadu Královéhradeckého kraje,“ sděluje Jan Falta, vedoucí odboru památkové péče magistrátu města.

Společnost celý článek
21.5.

Paní Karamela se směje tak moc, že ostatní nemohou spát.

Pracovníci neziskové organizace Dobré divadlo za dobu činnosti uvítali na svých pořadech celkem 30 000 diváků.

Společnost celý článek
4.12.

Rekordní výtěžek a nejdražší dort!

Nejvyšším výtěžkem v historii skončil v neděli IV. Benefiční večer občanského sdružení SKP-CENTRUM a Rotary Clubu Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting