O prodeji městských bytů se bude jednat 27. června v Ideonu

20.6.

O prodeji městských bytů se bude jednat 27. června v Ideonu

O prodeji městských bytů se bude jednat 27. června v Ideonu

Zastupitelé města Pardubic budou o prodeji městských bytů jednat na zvláštním zasedání v pátek 27. června v 15:00 hodin. Původně měli zásady prodeje projednávat v úterý 17. června v rámci programu pravidelného zasedání zastupitelstva. Kvůli velkému počtu občanů, kteří chtěli jednávání sledovat, se však předsedové zastupitelských klubů dohodli na mimořádném termínu. „Privatizace bytového fondu je samozřejmě citlivý problém. Když jsme viděli že se všichni zájemci nevejdou do sálu, ve kterém zastupitelstvo jedná, rozhodli jsme se vyjít vstříc zájmu občanů a svolat mimořádné jednání zastupitelstva,“ řekl primátor města Jaroslav Deml. Sejdeme se v Ideonu, kde je více prostoru pro veřejnost a budeme se věnovat pouze tomuto jedinému bodu,“ dodal primátor Deml. Občané bydlící v obecních bytech zaplnili společenský sál, jeho galerii i přilehlé chodby a schodiště ještě před zahájením jednání zastupitelstva. Zhruba 15 minut před zahájením jednání nebylo prakticky možné do sálu vejít. Na chodbách čekali další, převážně starší lidé. Rozhodnutí o odložení bodu, který se jich bezprostředně dotýká, ale nepřijali s nadšením. Jednání zastupitelstva pak začalo s více než půlhodinovým zpožděním, které způsobily diskuse odcházejících občanů se zastupiteli.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.8.

Policejní řady posílilo 24 nových strážců zákona

K slavnostní rázu celého aktu přispěla přítomnost Čestných jednotek obou krajských ředitelství, Čestné jednotky četnické pátrací stanice Praha a v neposlední řadě Hudby Hradní stráže a policie České republiky, která svými fanfárami a dalšími skladbami událost doprovázela a podtrhovala tím slavnostní atmosféru.

Společnost celý článek
2.3.

Dosplavnění Labe je stále aktuální

Dokončení splavnění Labe do Pardubic a následné vybudování koncového veřejného přístavu na Labi.

Společnost celý článek
17.6.

Gymnázium Mozartova je v novém kabátě

„Objekt dnešního gymnázia převzal Pardubický kraj do svého vlastnictví od města Pardubice v roce 2010. Budova od svého vzniku v roce 1976 neprošla žádnou významnou rekonstrukcí, a proto jsem rád, že se nám díky přispění evropských fondů podařilo zlepšit nejen vzhled školy, ale především zajistit její ekonomičtější provoz,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V současné době uskutečňujeme obdobné práce také na druhém pardubickém gymnáziu v Dašické ulici, ale také na sousedním sportovním gymnáziu,“ dodal hejtman Netolický.

Společnost celý článek
11.4.

Během tří let opraví kraj historicky cenné lehárny v Jevíčku

„Původně předpokládané náklady ve výši necelých 10 milionů korun bylo nutné navýšit, jelikož do realizační projektové dokumentace musely být zapracovány připomínky a požadavky odboru památkové péče.

Společnost celý článek
3.6.

Kunětická hora se změní na Tajemný hrad v Karpatech

Od nové sezóny Jiří Seydler nastupuje jako umělecký šéf do karlovarského divadla.

Společnost celý článek
1.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka 2006

V hudebním sále pardubické radnice si v úterý odpoledne dali dostaveníčko příznivci sportu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting