O startovacích bytech je letos již rozhodnuto

15.3.

O startovacích bytech je letos již rozhodnuto

 Pardubice rozdělily další startovací byty. O tom, komu bude celkem pětadvacet bytů pronajato, přitom rozhodlo únorové slosování. Počet žádostí navíc každým rokem stoupá, město jich letos přijalo o zhruba šedesát více než loni. „Výherce“ nyní čekají prohlídky bytů a podpisy nájemních smluv.
„Z počtu žádostí je zřejmé, že mladí pracující lidé mají o projekt startovacího bydlení stále větší zájem. Město loni přijalo 204 žádostí, letos toto číslo vzrostlo na 262. Dvě třetiny žadatelů nemají trvalé bydliště v Pardubicích a přitom zde pracují, ukazuje se, že se nám projektem startovacího bydlení daří lákat do Pardubic mladé, perspektivní lidi,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za sociální politiku a projekt startovacího bydlení Jakub Rychtecký s tím, že průměrný věk žadatelů je necelých 26 let a téměř 40 procent žadatelů má vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání.
Pouze dvě žádosti přitom nesplňovaly uvedená kritéria. „V jednom případě zájemce již vlastnil nemovitost určenou k bydlení, ve druhém případě pak u žádosti chyběly povinné přílohy. Všechny podmínky i potřebné dokumenty, které je nutné spolu s žádostí o startovací byt doložit, jsou však pravidelně s dostatečným časovým předstihem zveřejňovány na webu města,“ dodává Branislav Štefanča z odboru sociálních věcí Magistrátu města Pardubic.
Vylosovaní zájemci mají nyní možnost si jimi požadovaný byt prohlédnout a ke konci dubna, případně začátkem května je čeká podpis čtyřleté nájemní smlouvy s městem. První tři roky přitom bude nájemník platit 50 korun za metr čtverečný plus energie, v posledním roce bude částka za metr čtverečný činit 80 korun plus energie.
Pardubice realizují projekt startovacího bydlení již třetím rokem, za tu dobu město nabídlo již 75 městských bytů, radnice neeviduje za dobu fungování projektu ani korunu dluhu na nájemném. Radní se ve směrnici pro přidělování městských bytů zavázali, že ročně uvolní minimálně 25 bytů pro potřeby tohoto projektu. „Obrovský zájem o startovací byty je pro nás motivací do další práce, jednou z uvažovaných lokalit pro potřeby startovacích bytů by mohly být například bytové domy v Husově ulici, kam bychom měli na základě doporučení a analýz ČVUT investovat,“ uzavřel náměstek Rychtecký.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.12.

Pardubice mají finalistu ve Zlaté oříšku

Koncem minulého školního roku totiž Jakub získal ocenění v umělecké soutěži Evropského patentového úřadu, kde v konkurenci tří tisíc děl dětí z celé Evropy obsadil druhé místo s obrázkem na téma Vynálezy a Evropa.

Společnost celý článek
18.9.

Výlet na Kunětickou horu

Dnes 18. září uskuteční pěší výlet na Kunětickou horu vedený mottem: „konec pasivnímu způsobu života“.

Společnost celý článek
17.4.

Kdo zvítězí v soutěži „O perníkovou popelnici 2008“?

Kromě perníkových popelnic si vítězové rozdělí také finanční příspěvek v celkové výši 750 tisíc korun.

Společnost celý článek
3.9.

Ve Vysokém Mýtě otevřeli zařízení pro handicapované

SKP-CENTRUM Pardubice poskytuje centrum také azyl lidem ohroženým například domácím násilím.

Společnost celý článek
7.9.

Evropský týden mobility 2009 v Pardubicích

Českému publiku tak budou poprvé představeny velkoformátové fotografie, zachycující každodenní obraz Kodaně.

Společnost celý článek
22.5.

50 let základny v Čáslavi – Letecký den

V sobotu 26.května 2007 se na 21.základně taktického letectva Čáslav uskuteční Den otevřených dveří – Letecký den ( DOD ).

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting