O víkendu přijdou vydatné bouřky

1.8.

O víkendu přijdou vydatné bouřky

O víkendu přijdou vydatné bouřky

Dle Českého hydrometeorologického ústavu by měly o víkendu zasáhnout naše území bouřky s nebezpečnými doprovodnými jevy. Hasiči Pardubického kraje doporučují během bouřky nevycházet zbytečně ven. A pokud už se nacházíme venku, tak se schovat. Bezpečný úkryt před bleskem poskytují budovy, zejména velké objekty s ocelovou nebo železobetonovou konstrukcí, obecně pak veškeré stavby chráněné bleskosvodem (nesprávně: hromosvodem). V přírodě se můžeme schovat v hustém lese či například u úpatí vysoké skalní stěny. Naopak se rozhodně nevyplatí schovávat se pod osamělými stromy, převisy nízkých skal nebo v menších staveních bez bleskosvodu. Největší nebezpečí zásahu bleskem hrozí při pobytu v otevřeném terénu a na vyvýšených místech, v bezprostřední blízkosti sloupů elektrického vedení, vysokých osamocených stromů nebo vodních ploch. Jelikož blesk je vlastně silný elektrický výboj atmosférického původu, velké nebezpečí hrozí při koupání či plavbě v loďce, příliš bezpečné není ani telefonování či práce s elektrickými a plynovými spotřebiči. Za bouřky venku se rozhodně nedoporučuje přenášet jakékoliv kovové předměty (tedy ani deštník) – fungují totiž jako bleskosvod. Ačkoliv za bouřky si většinou na nedostatek větru nemůžeme stěžovat, není vhodné ani pouštění draků. Při pobytu v přírodě během bouřky neutíkejte ani se neschovávejte pod osamocenými stromy, v obou případech by vás blesk mohl zasáhnout.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.10.

R35 má podporu premiéra i vicepremiéra

Letošní 117. ročník Velké pardubické steeplechase byl nejen dostihovým svátkem, ale také příležitostí pro různá jednání.

Společnost celý článek
14.1.

Kraj bude řešit krizovou situaci v sociálních službách

Pardubický kraj se nehodlá s touto situací smířit a má připraveno několik variant dalšího postupu.

Společnost celý článek
13.11.

Frustraci si vybíjel na policejní fábii

“Demolition man“ byl ošetřujícím lékařem ponechán až do stavu naprostého vystřízlivění.

Společnost celý článek
4.5.

Multikulturní týden v Pardubicích

Za zmíňku stojí Multikulturní jarmark, jehož dějištěm bude v pátek 6. května Pernštýnské náměstí.

Společnost celý článek
21.4.

Výstava o regionech zemí „Visegrádské čtyřky“

Oceňuji aktivitu regionů ‚visegrádské čtyřky‘, které se snaží prezentovat jednotlivé regiony.

Společnost celý článek
15.12.

Město chce pro polytechnické dílny část Mlýnů

Centrální polytechnické dílny budou určené především pro žáky základních a středních škol a nabídnou špičkově vybavené učebny a laboratoře pro výuku technických a přírodovědných oborů. S umístěním souhlasili již tento týden pardubičtí radní a ve čtvrtek budou zastupitelé města rozhodovat o zásadách spolupráce mezi městem a vlastníky Automatických mlýnů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting