O výměnu „občanek“ je třeba požádat do 30. listopadu

14.10.

O výměnu „občanek“ je třeba požádat do 30. listopadu

Na konci roku 2008 skončí platnost občanských průkazů bez strojově čitelných údajů vydaných do 31. prosince 2003 (barvy růžovo-modré). Tato výměna se nevztahuje na občany narozené před 1. lednem 1936, kteří mají zapsanou dobu platnosti „bez omezení“ a všechny údaje v občanském průkazu jsou pravdivé. Občanské průkazy se strojově čitelnými údaji zůstávají i nadále v platnosti (barvy zelené). Výměna občanských průkazů za nové je bezplatná. K žádosti občan musí doložit jednu fotografii se současnou podobou, a pokud jsou změny údajů v občanském průkazu (změna stavu, titul, zápis manžela, dětí), i doklady k těmto změnám (oddací list, rodný list, úmrtní list, doklad o absolvování studia). Tyto doklady je nutné předložit v originále nebo v ověřené kopii, po zapsání příslušných údajů budou doklady ihned vráceny. Povinnost požádat o nový občanský průkaz je do 30. listopadu tohoto roku. V případě, že si občan nevymění občanský průkaz bez strojově čitelných údajů, dopouští se přestupku a může mu být uložena pokuta až do výše 10 tisíc korun. Všem občanům doporučujeme neotálet a zažádat v předstihu o výměnu průkazu. Předejdete tak zbytečnému čekání ve frontách na úřadě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.2.

Sběrny o papír nestojí, kupí se v popelnicích

Město dotovalo třídění odpadu více než 11 miliony korun, zatímco v roce 2007 „stačilo“ 9,7 milionu.

Společnost celý článek
29.7.

AMERICKÝ KOSMONAUT A.FEUSTEL V PARDUBICÍCH

Besedovat můžete o cestě do kosmu s Krtkem nebo o raketoplánu Endeavour – mise STS 134.

Společnost celý článek
10.11.

Přeloučská elektrárna vyrábí energii pro stovky domácností

Doslova adrenalinovým zážitkem potápěčů se stal srpnový nález nevybuchlého německého granátu ze druhé světové války.

Společnost celý článek
6.2.

Školy z Pardubického kraje mohou žádat o grant

Své projekty mohou školy přihlásit do grantového řízení Nadačního fondu Tesco, a to nejpozději do konce března.

Společnost celý článek
30.5.

Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jak zábavná může být věda.

Toto léto se děti vydají na dobrodružnou cestu po stopách vzniku a vývoje života na Zemi. Nejprve si mladí vědci vyzkouší, co všechno umí přírodní živly a pokusí se je zkrotit tak jako jejich předci.

Společnost celý článek
31.5.

Zahraniční policisté v Pardubickém kraji

Stejně jako v jiných částech České republiky, tak i v Pardubickém kraji, od začátku května tohoto roku působí ve společných hlídkách zahraniční policisté. Jak uvedl na nedávné tiskové konferenci v Plzni ministr vnitra Jan Hamáček, české policii se tento model osvědčil již vloni v Mladé Boleslavi a sám ministr tuto spolupráci kvitoval.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting