Občané se mohou vyjádřit k rozvoji České republiky

23.7.

Občané se mohou vyjádřit k rozvoji České republiky

Občané se mohou vyjádřit k rozvoji České republiky

Občané mají možnost připomínkovat Politiku územního rozvoje České republiky. Jedná o zásadní dokument, který ovlivní rozvoj měst a obcí. Stručně jej lze popsat jako celostátní územní plán, vymezující nejdůležitější záměry a stavby. Veřejné projednání se konalo včera odpoledne v sále Městské knihovny v Praze. Nevládní organizace politiku kritizují a mají k ní zásadní výhrady. V dokumentu se objevuje řada kontroverzních projektů, například jezy na dolním Labi, plavební kanál Dunaj-Odra-Labe, dálnice, elektrárny či úložiště jaderných odpadů. „Politika územního rozvoje obsahuje řadu kontroverzních záměrů, ať už přesně vymezené trasy dopravních staveb, jezy na Labi, ochranu území pro plavební kanál Dunaj-Odra-Labe, nové přehrady nebo pro budování úložišť jaderného odpadu bez souhlasu obcí a novou jadernou elektrárnu Blahutovice. Všechny tyto záměry mají výrazné škodlivé dopady,“ vysvětluje důvody nesouhlasu s dokumentem Martin Skalský ze sdružení Arnika. „V procesu hodnocení vlivů na životní prostředí se potvrdily negativní vlivy této koncepce na evropskou soustavu chráněných území Natura 2000, přesto vydalo Ministerstvo životního prostředí souhlasné stanovisko,“ doplňuje Skalský. Arnika se proto spolu s Ekologickým právním servisem a dalšími nevládními organizacemi nedávno obrátila na ministra Martina Bursíka. Organizace ministra upozornily na konflikt politiky s ochranou životního prostředí a vyjádřily svůj zásadní nesouhlas s její podobou. Veřejné projednání Politiky územního rozvoje se uskutečnilo 22. července 2008 a ministerstvo vyhradilo na celou diskusi o politice rozvoje České republiky pouhých 70 minut. Druhé projednání se bude konat v září v Brně. Připomínky k Politice územního rozvoje je možné zasílat až do 25. září 2008, a to e-mailem na adresu Ministerstva pro místní rozvoj, nebo prostřednictvím Arniky či Ekologického právního servisu. Ten připravil také možnost posílat připomínky jednoduše pomocí webového formuláře nebo SMS zpráv. Systém funguje tak, že po vyťukání SMS v předem určeném tvaru bude automaticky vygenerována připomínka, která odejde na adresu ministerstva. Ekologický právní servis zřídil k tématu speciální webové stránky. Samotný text Politiky územního rozvoje je dostupný na webu ministerstva. Nevládní organizace se k Politice územního rozvoje vyjadřovaly například v dřívější tiskové zprávě ze září loňského roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.5.

Opět po roce je tu Mistrovství záchranných týmů HZS Pardubického kraje a skupin zařazených do IZS

Zahájení mistrovství je plánováno na 9.45 hodin. Námětem celého mistrovství je zejména poskytnutí první pomoci a záchrana osob z vody a břehů. Osoby je nutné vyhledat v terénu, provést základní ošetření a transport pomocí motorového člunu. Dále zvládnutí techniky jízdy s motorovým člunem. Předávání zkušeností mezi jednotlivými skupinami v záchranářské činnosti.

Společnost celý článek
14.10.

V Žamberku slavnostně otevřeli pěší zónu

Nešlo pouze o stavbu chodníků, ale součástí byly i jiné zásahy na zpříjemnění vzhledu centra.

Společnost celý článek
11.5.

V AFI Paláci se budou podávat hmyzí delikatesy

Na světě je odhadem 1 500 druhů jedlého hmyzu, který je běžně pojídán ve všech obydlených světadílech s výjimkou Evropy a Severní Ameriky. V chudých zemích hmyz představuje snadno dostupný zdroj bílkovin, protože maso je pro zdejší obyvatele drahé a nedostupné. V bohatších částech světa představuje hmyz zatím nedoceněnou kulinářskou zajímavost.

Společnost celý článek
16.3.

TANEČNÍK Lenky Lagronové na Malé scéně Východočeského divadla

Tentokrát jsme se rozhodli dát možnost členovi našeho hereckého souboru Radku Žákovi.

Společnost celý článek
22.1.

Předplatné, nebo trvalá licence? Kdy se pro koncová PC vyplatí nakupovat software v cloudu

Cloud computing je moderní, trendy a jen v loňském roce na něj celosvětové výdaje činily 160 miliard USD. Pro řadu firem je tak jeho využívání naprostou samozřejmostí. Čím dál tím častěji se však setkáváme s tím, že v cloudu lze provozovat nejen firemní aplikace, ale také hojně používané desktopové programy, které byly dříve k dispozici jen jako trvalé licence pro počítače.

Společnost celý článek
3.8.

Symbolem kraje se stane kůň

Filmová smyčka by měla být samostatnou součástí DVD a v několika jazykových mutacích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting