Občané se mohou vyjádřit k rozvoji České republiky

23.7.

Občané se mohou vyjádřit k rozvoji České republiky

Občané se mohou vyjádřit k rozvoji České republiky

Občané mají možnost připomínkovat Politiku územního rozvoje České republiky. Jedná o zásadní dokument, který ovlivní rozvoj měst a obcí. Stručně jej lze popsat jako celostátní územní plán, vymezující nejdůležitější záměry a stavby. Veřejné projednání se konalo včera odpoledne v sále Městské knihovny v Praze. Nevládní organizace politiku kritizují a mají k ní zásadní výhrady. V dokumentu se objevuje řada kontroverzních projektů, například jezy na dolním Labi, plavební kanál Dunaj-Odra-Labe, dálnice, elektrárny či úložiště jaderných odpadů. „Politika územního rozvoje obsahuje řadu kontroverzních záměrů, ať už přesně vymezené trasy dopravních staveb, jezy na Labi, ochranu území pro plavební kanál Dunaj-Odra-Labe, nové přehrady nebo pro budování úložišť jaderného odpadu bez souhlasu obcí a novou jadernou elektrárnu Blahutovice. Všechny tyto záměry mají výrazné škodlivé dopady,“ vysvětluje důvody nesouhlasu s dokumentem Martin Skalský ze sdružení Arnika. „V procesu hodnocení vlivů na životní prostředí se potvrdily negativní vlivy této koncepce na evropskou soustavu chráněných území Natura 2000, přesto vydalo Ministerstvo životního prostředí souhlasné stanovisko,“ doplňuje Skalský. Arnika se proto spolu s Ekologickým právním servisem a dalšími nevládními organizacemi nedávno obrátila na ministra Martina Bursíka. Organizace ministra upozornily na konflikt politiky s ochranou životního prostředí a vyjádřily svůj zásadní nesouhlas s její podobou. Veřejné projednání Politiky územního rozvoje se uskutečnilo 22. července 2008 a ministerstvo vyhradilo na celou diskusi o politice rozvoje České republiky pouhých 70 minut. Druhé projednání se bude konat v září v Brně. Připomínky k Politice územního rozvoje je možné zasílat až do 25. září 2008, a to e-mailem na adresu Ministerstva pro místní rozvoj, nebo prostřednictvím Arniky či Ekologického právního servisu. Ten připravil také možnost posílat připomínky jednoduše pomocí webového formuláře nebo SMS zpráv. Systém funguje tak, že po vyťukání SMS v předem určeném tvaru bude automaticky vygenerována připomínka, která odejde na adresu ministerstva. Ekologický právní servis zřídil k tématu speciální webové stránky. Samotný text Politiky územního rozvoje je dostupný na webu ministerstva. Nevládní organizace se k Politice územního rozvoje vyjadřovaly například v dřívější tiskové zprávě ze září loňského roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.10.

Ve Vysokém Mýtě vyrostla další úspěšná automobilka

„Zebra disponuje plnohodnotnou třícestnou hydraulikou. Ta umožňuje využití široké škály aplikací a nástaveb. Její variantnost předurčuje užitkový vůz ZEBRA k nasazení při údržbě komunikací, nakládání s odpady, údržbě zahrad, parků, průmyslových areálů nebo při stavebních pracích,“ říká jednatel společnosti Petr Řihák.

Společnost celý článek
22.4.

První kolo hejtmanských cest se uzavřelo

Od starostů jsem slyšel stesky, že od Kolína po Pardubice není přes řeku Labe žádný most.

Společnost celý článek
8.6.

8. Den Pardubické nemocnice s filmovou tečkou se blíží, koná se 21. června

Prohlédnout si novinky v nemocnici, ověřit si svůj zdravotní stav, získat cenné informace o prevenci, ale také se třeba podívat na Pardubice z výšky nebo si večer zpříjemnit filmovou projekcí. To vše nabídne Pardubická ve středu 21. června, kdy pořádá již 8. ročník Dne nemocnice, nad nímž převzali záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Společnost celý článek
6.4.

Pardubičtí herci v kanadském Sexy prádle

Výchozí zápletku nastiňuje dramaturgyně současného uvedení Anna Hlaváčková: „Alice a Henry spolu žijí už pětadvacet let. Jejich děti odešly na studia a oni se ocitli v situaci, kterou zná mnoho párů: jiskra v jejich manželském krbu skomírá. Alice se s tím ale nechce smířit, a proto zakoupí knihu Sex pro trumbery a naplánuje romantický víkend v luxusním hotelu.“

Společnost celý článek
10.8.

Příklad Andrew Feustela je inspirací i pro české děti

Osobní příklad astronauta, který šel houževnatě za svým cílem a splnil si svůj sen, je pro děti opravdu velmi inspirativní.

Společnost celý článek
5.1.

Reorganizace policie ve Východočeském kraji

Tyto útvary budou řízeny z Krajského ředitelství policie Východočeského kraje v Hradci Králové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting